Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana prędkości portów po aktualizacji softu FB 3.0.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Zmiana prędkości portów po aktualizacji softu FB 3.0.

Witam. Czy ktoś z Was spotkał się z sytuacją, iż po aktualizacji softu FB 3.0 do wersji SG30_sip-pl-02.10.31.17 w sposób magiczny porty ETH zamiast GE mają teraz standard FE ?

Z początku było tak, że tylko LAN1 był GE a reszta FE a teraz już wszystkie... - uprzedzam pytanie - urządzenia peryferyjne mają karty 1GE i kable są pozarabiane poprawnie na 8 żył 😄

czy wymiana FB tu pomoże (i w ogóle ma sens), bo to już drugi przypadek gdzie się z tym spotkałem (w 1 jest 1xGE 3xFE a w drugim jest 4xFE) - oba z tym samym softem po upgrade.

 

podziękował 🙂

8 ODPOW. 8
Anonim

Nie dotyczy

Zmiana prędkości portów po aktualizacji softu FB 3.0.

@pablus  to jest ewidentnie bug w aktualizacji, zgłoszenie trzeba zrobić, chyba że Orange ogranicza szybkość portów LAN programowo (to tak pół żartem/ pół serio). Inna opcja że trafiłeś na felerny model FB, to wymiana pozostaje.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Zmiana prędkości portów po aktualizacji softu FB 3.0.

@pablusTo błąd systemowy. Czym spowodowany (prócz aktualizacji) nie wiem, ale się dowiem 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Zmiana prędkości portów po aktualizacji softu FB 3.0.

@Anonim akurat ja nie trafiłem, bo ja mam sagemcom-a  F@st2704 ale z uwagi na specyfikę mojej branży i zawodu spotykam się z takimi przypadkami u znajomych, kontrahentów itd itd...


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Zmiana prędkości portów po aktualizacji softu FB 3.0.


@pablusnapisał(-a)

Witam. Czy ktoś z Was spotkał się z sytuacją, iż po aktualizacji softu FB 3.0 do wersji SG30_sip-pl-02.10.31.17 w sposób magiczny porty ETH zamiast GE mają teraz standard FE ?

Z początku było tak, że tylko LAN1 był GE a reszta FE a teraz już wszystkie... - uprzedzam pytanie - urządzenia peryferyjne mają karty 1GE i kable są pozarabiane poprawnie na 8 żył 😄

czy wymiana FB tu pomoże (i w ogóle ma sens), bo to już drugi przypadek gdzie się z tym spotkałem (w 1 jest 1xGE 3xFE a w drugim jest 4xFE) - oba z tym samym softem po upgrade.

 

podziękował 🙂


Wersja softu FB3 u mnie jest inna:

SG30_sip-pl-03.17.08.17

Wszystkie porty ETH działają poprawnie (GE).

 

Wersja o której piszesz nie wygląda na "aktualną". Tutaj był opisywany problem "aktualizacyjno-wersjowy" z FB3 w roli głównej i wersja była jeszcze inna:

 

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/FUNBOX-3-0-swiat%C5%82owod-DDNS-NAT-problemy/m-p/262037

 

IMHO samo "zarobienie" kabla na osiem żył, tak żeby elektrycznie i logicznie wszystko się zgadzało, jeszcze nie gwarantuje że będzie się spinał na 1G... Nadal może być problem z kablem... Ale to na pewno wiesz.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Zmiana prędkości portów po aktualizacji softu FB 3.0.

@pablusMoże nie rozwieje Twoich wątpliwości całkowicie, ale mój guru od spraw Archiwum X powiedział, że ten soft jest tak stary jak dinozaury. Od tego czasu weszły już 3 kolejne wersje (tego nie wiemy, ale wróżymy, że tak właśnie jest) i ta, którą podał @j131 jest obecnie obowiązująca.

Scenariusze są takie:

-przedpotopowy modem trafił z zapomnianego magazynu do kogoś z softem starszym niż ten stary i aktualizacja z przyczyn niewiadomych zatrzymała siu na tym starym...Rozwiązanie-telefon na infolinię i prośba o upgrade do najnowszej wersji

-ktoś akurat trafił na model z tym softem (powinien grać w totka) i aktualizacja nastąpiła jak zawsze w pierwszą lub drugą noc, a przez ten czas modem wyczyniał cuda z tym eth (tu powinno to ustąpić po upgrade) i wtedy to zauważyłeś.

Zweryfikuj (jeśli możesz ) obecny stan tych modemów i daj znać czy dalej mają problemy

P.S. Zapomniałem jeszcze o jednej możliwości-hihihi- jeśli starosoftowcy wyłączają modem na noc (z powodów bezpieczeństwa sieci energetycznej) ten stary soft NIGDY nie doczeka się aktualizacji


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Zmiana prędkości portów po aktualizacji softu FB 3.0.

@Anonim co do ograniczania prędkości sprzętowo to taka ciekawostka techniczna - otóż firma konkurencyjna dla OPL z karczochem w logo celowo "wycina" wifi w plikach konfiguracyjnych aby wifi miało zasięg +/- jednego mieszkania (widziałem testy labo tych urządzeń i zasięg na pełnej prędkości bez ograniczania był nawet do 100 metrów).

Kiedyś spotkałem się z kolei z urządzeniami GPON u jednego z ISP z 1portem GE i 3FE, więc jakoś specjalnie temat ten mnie nie zaskoczył 😉  


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Zmiana prędkości portów po aktualizacji softu FB 3.0.

@j131 tu się nie do końca zgodzę, bo na innych urządzeniach kabel spina się na 1G więc kabel mogę wykluczyć 😄


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Zmiana prędkości portów po aktualizacji softu FB 3.0.



@pablusnapisał(-a)

@Anonim co do ograniczania prędkości sprzętowo to taka ciekawostka techniczna - otóż firma konkurencyjna dla OPL z karczochem w logo celowo "wycina" wifi w plikach konfiguracyjnych aby wifi miało zasięg +/- jednego mieszkania (widziałem testy labo tych urządzeń i zasięg na pełnej prędkości bez ograniczania był nawet do 100 metrów).



@pablus  interesująca informacja, byłem ciekaw wyników testów zasięgu wifi, zastanawia mnie czy dla FB 6 wynik byłby podobny czy lepszy? Zadałem to pytanie na AMA lecz dostałem odpowiedź od eksperta że nie przeprowadzali takich testów 🙁