Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana adresu z IPv4 na IPv6

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 26
  • 0

Zmiana adresu z IPv4 na IPv6

Rok temu podpisałem umowę na światłowód wszystko było by dobrze gdyby nie to że od początku chciałem korzystać z usługi ipv6 niestety funbox 3.0 który dostałem ustawia się na ipv4 były różne próby 3 razy wymieniano mi sprzęt na nowy było 3 ekipy u mnie naprawiać. Wszystko jest po stronie informatycznym systemu funbox 3.0 z systemu pobiera ustawienia po rurowaniu adresu na inny i przestawia się na ipv4. Co bym nie robił po dobie albo dwóch przy nowym zewnętrznym adresie ip dostaje s powrotem protokoły ipv4. Pomocy co zrobić by mieć ipv6?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Zmiana adresu z IPv4 na IPv6

13 ODPOW. 13

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Zmiana adresu z IPv4 na IPv6

Tu masz burzliwą dyskusję na ten temat:
https://nasz.orange.pl/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/Swiatlowod-i-Neostrada/page/9/thread-i...
Jak widać po nim to ciężka sprawa.

Anonim

Nie dotyczy

Zmiana adresu z IPv4 na IPv6

Tak z ciekawości po co ci protokół ipv6?

Jeśli masz monitoring czy inne usługi które FB 3.0 blokuje to jest podkład na zmianę na FB 2.0.

 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 26
  • 0

Zmiana adresu z IPv4 na IPv6

Wszystko działa idealnie na FB3.0 oprócz ipv6 które cię wyłącza. Nie można zmienić na FB2.0 operator odmówił wymiany.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Zmiana adresu z IPv4 na IPv6

Trudno... Trzeba sobie jakoś radzić samemu...

Szkoda też, że nie mogą (nie chcą) ułatwić wymiany sprzętu nawet na sprzęt spoza Orange.

 

Ela 

Anonim

Nie dotyczy

Zmiana adresu z IPv4 na IPv6

Protokół ipv6 jest na chwilę obecną mało użyteczny, sieć nie jest w 100% zgodna z tym protokółem w Polsce, upłynie sporo czasu zanim się to zmieni, więc jeśli tylko z tym macie problem to wyluzujcie!


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 26
  • 0

Zmiana adresu z IPv4 na IPv6

Czemu przy zakupie światłowodu informowano mnie że ipv6 działa jako standard i to mnie przekonało żeby   zmienić dostawcę a teraz okazuje się że nie ma tego.  Nie zmieniał bym dostawcy.Czując się oszukany mam WYLUZOWAĆ ?

Anonim

Nie dotyczy

Zmiana adresu z IPv4 na IPv6

@emek nie możesz w 100% wierzyć Operatorowi, każdy ściemnia, by klienta złapać, ale kiedyś ipv6 będzie standardem u nas, wewnętrzną sieć mam na ipv6, na zewnątrz tylko ipv4 i zablokowana zmiana, pogodziłem się z tym.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiana adresu z IPv4 na IPv6

Złóżcie reklamację (nie zgłoszenie techniczne). Potem z odpowiedzią pisemną piszcie do UKE.

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 26
  • 0

Zmiana adresu z IPv4 na IPv6

Ja jestem po 6 reklamacjach x3 dawali mi nowy sprzęt FB3.0 i dotego jeszcze 3x byli serwisanci u mnie - nikt nic nie wskórał. Najgorzej każdemu tłumaczyć przez 30 minut o co ci chodzi.