Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana adresu z IPv4 na IPv6

ROZWIĄZANE
Highlighted

Poziom 17, Komentator
  • 30
  • 22
  • 0

Rok temu podpisałem umowę na światłowód wszystko było by dobrze gdyby nie to że od początku chciałem korzystać z usługi ipv6 niestety funbox 3.0 który dostałem ustawia się na ipv4 były różne próby 3 razy wymieniano mi sprzęt na nowy było 3 ekipy u mnie naprawiać. Wszystko jest po stronie informatycznym systemu funbox 3.0 z systemu pobiera ustawienia po rurowaniu adresu na inny i przestawia się na ipv4. Co bym nie robił po dobie albo dwóch przy nowym zewnętrznym adresie ip dostaje s powrotem protokoły ipv4. Pomocy co zrobić by mieć ipv6?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Highlighted

Poziom 29, Specjalista
  • 1252
  • 1358
  • 107

13 ODPOW. 13
Highlighted

Poziom 29, Specjalista
  • 1252
  • 1358
  • 107

Highlighted
Konto usunięte

Nie dotyczy

Tak z ciekawości po co ci protokół ipv6?

Jeśli masz monitoring czy inne usługi które FB 3.0 blokuje to jest podkład na zmianę na FB 2.0.

Highlighted

Poziom 17, Komentator
  • 30
  • 22
  • 0

Wszystko działa idealnie na FB3.0 oprócz ipv6 które cię wyłącza. Nie można zmienić na FB2.0 operator odmówił wymiany.

Highlighted

Poziom 20, Pasjonat
  • 349
  • 452
  • 3

Trudno... Trzeba sobie jakoś radzić samemu...

Szkoda też, że nie mogą (nie chcą) ułatwić wymiany sprzętu nawet na sprzęt spoza Orange.

Ela 

Highlighted
Konto usunięte

Nie dotyczy

Protokół ipv6 jest na chwilę obecną mało użyteczny, sieć nie jest w 100% zgodna z tym protokółem w Polsce, upłynie sporo czasu zanim się to zmieni, więc jeśli tylko z tym macie problem to wyluzujcie!

Highlighted

Poziom 17, Komentator
  • 30
  • 22
  • 0

Czemu przy zakupie światłowodu informowano mnie że ipv6 działa jako standard i to mnie przekonało żeby   zmienić dostawcę a teraz okazuje się że nie ma tego.  Nie zmieniał bym dostawcy.Czując się oszukany mam WYLUZOWAĆ ?

Highlighted
Konto usunięte

Nie dotyczy

@emek nie możesz w 100% wierzyć Operatorowi, każdy ściemnia, by klienta złapać, ale kiedyś ipv6 będzie standardem u nas, wewnętrzną sieć mam na ipv6, na zewnątrz tylko ipv4 i zablokowana zmiana, pogodziłem się z tym.

Highlighted

Poziom 40, Guru *****
  • 29343
  • 21384
  • 1268

Złóżcie reklamację (nie zgłoszenie techniczne). Potem z odpowiedzią pisemną piszcie do UKE.
Highlighted

Poziom 17, Komentator
  • 30
  • 22
  • 0

Ja jestem po 6 reklamacjach x3 dawali mi nowy sprzęt FB3.0 i dotego jeszcze 3x byli serwisanci u mnie - nikt nic nie wskórał. Najgorzej każdemu tłumaczyć przez 30 minut o co ci chodzi.