Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zewnętrzne ONT przy zmianie oferty


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 15
  • 0

Zewnętrzne ONT przy zmianie oferty

Witam, przychodzę z pytaniem czy przy zmianie oferty z 1Gb/s na 2Gb/s jest w ogóle aktualnie szansa na dostanie zewnętrznego ONT żeby nie używać FunBoxa a podłączyć własne urządzenie a dokładniej Ubiquiti UDM SE? Działał ktoś z podobym temat ostatnimi czasy?

 

Na infolinii dostałem informację, że przy zmianie prędkości nie da się w "dokumentach" umowy zaznaczyć że chcę ONT i że to ustali technik na miejscu czy jest potrzebne, natomiast pisząc przez chat dostałem informację, że nie da się w ogóle już dostać ONT od Orange, dlatego zapytałem czy jest w ogóle możliwość aby kupić samemu osobno ONT i czy on by działał bez problemów tak jak ten dostarczony przez technika Orange, uzyskałem informację, że najszybciej znajdę na to odpowiedź tutaj na forum, toteż pytam 😄

 

Jakby się udało uzyskać osobny ONT to jak się domyślam musi on uciągnąć 2Gb/s czyli powinien mieć pewnie port 2.5G?

 

Przy zmianie prędkości sugerują abym zmienił router na FunBox 6.0 i wszystko pięknie ładnie, tylko za niego doliczają jakąś tam kwotę a ja wolałbym po prostu wziąć sam ONT i działać na swoim urządzeniu. Już nawet myślę, że bym wziął ten FunBox nowy byle przyjechał technik i może by się udało zalatwić to ONT, mieliście takie sytuację, czy technicy ogólnie sa dobrze nastawieni pod montaż ONT czy jednak nie i czy można liczyć, że by akurat miał taki wolny ONT aby zamontować czy na to są marne szanse?

 

Macie jakieś sugestie jak podejść tę sprawę?

8 ODPOW. 8

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18469
  • 52838
  • 714

Zewnętrzne ONT przy zmianie oferty

@m4tdev jeżeli potrzebny ONT, to trzeba przy podpisywaniu umowy wybrać tą opcję. Potem nawet przy zmianie umowy trudno jest dostać ONT. Technik jeśli nie ma w zleceniu, nie dodał ONT. Własnego ONT nie można stosować ze względu na stabilność sieci.

Zostaje ryzykowny sposób: rozwiązanie obecnej umowy i podpisanie na nowo z zaznaczeniem potrzeby użycia ONT.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53588
  • 622

Zewnętrzne ONT przy zmianie oferty

@m4tdev  przy przejściu na 2Gb/sek nie ma szans na zewnętrzny ONT. 

Przede wszystkim ONT z Orange ma wyjście 1Gb/sek, co nie jest zgodne z umową, to w procesie jest przewidziany właśnie zwrot ONT po starej usłudze, a nie wydawanie nowego. 

Po drugie, ONT kupiony we własnym zakresie może i zadziała, ale ze względu na ryzyko uszkodzenia urządzeń Orange w górę sieci (OLT) naprawdę odradzam. Jedyna odpowiedź brzmi : nie da rady i lepiej nie próbować...

Wiem to z dobrego źródła 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

Zewnętrzne ONT przy zmianie oferty

urządzeń się chyba nie uszkodzi, ale z dużym prawdopodobieństwem można położyć usługę wszystkim pozostałym userom podłączonym do tego samego portu OLT.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53588
  • 622

Zewnętrzne ONT przy zmianie oferty

@pirenej  zgodzę się, ale i tak są to praktyki niezbyt przyjaznym okiem widziane przez operatora 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22172
  • 181

Zewnętrzne ONT przy zmianie oferty

@m4tdev 

Osobiście nie sprawdzałem, ale już kilka takich spraw przez NO się przewinęło. Koledzy wcześniej wypowiedzieli się m.in. na ich podstawie.

W skrócie: po prostu się nie da. Bo nie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 15
  • 0

Zewnętrzne ONT przy zmianie oferty

@agat13 Orange nie dostarcza w ogóle ONT które by obsługiwało 2Gb/s nawet jak ktoś by wziął tą prędkość jako nową ofertę i ONT by było wymagne z jakiegokolwiek powodu?

 

Jak rozumiem ta oferta ma sens z FunBoxem 6.0 ponieważ ONT wbudowany sobie poradzi z taką prędkością natomiast sam router ma tylko 1Gb porty LAN. Czyli też nie można samego FunBoxa wykorzystać jako tylko i wyłącznie ONT a dalszą część ogarnąć na własnym sprzęcie.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2399
  • 9932
  • 85

Zewnętrzne ONT przy zmianie oferty

@m4tdevzerknij  do tematu w którym  były robione testy przez @Sonorov  bezpośrednio z modemu  Funbox 6 nie było zewnętrznego ONT poprzez speed test i z poziomu modemu i wyszły wyniki  świetne.   Prześle ci link do tego tematu zerknij tam: https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Orange-%C5%9Awiat%C5%82ow%C3%B3d-Pro-2-0-upload-na-zewn%C4...

https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Orange-%C5%9Awiat%C5%82ow%C3%B3d-Pro-2-0-upload-na-zewn%C4...

Funbox 6 jest świetnym urządzeniem  do Światłowodu 2GB/s  i nie  jest potrzebny zewnętrzny ONT. Mam go i polecam 🙂

Pozdrawiam 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53588
  • 622

Zewnętrzne ONT przy zmianie oferty

@m4tdev  nie ma w ofercie i na wyposażeniu ONT spełniającego wymogi  transmisji 2Gb/sek po ethernet do modemu, to nie ma technicznej możliwości prawidłowego działania usługi. Takie jest stanowisko Orange. Nic z tym nie zrobisz...

Własny ONT odpada i akceptacja klienta max prędkości z nawet dostarczonym od Orange "wolnym" 1Gb/sek ONT też odpada. Monter tego nie założy i tyle...

Dobrze rozumiesz....Funbox 6 nie ma opcji bridge i nawet połączenie własnego routera za FB nie wymusi tej opcji. Będziesz miał kaskadę routerów i 2 sieci LAN. O problemach z IPTV nie wspomnę....

Jedyna słuszną odpowiedzią na Twoje pytanie jest: nie da rady do opcji 2Gb/sek domówić zewnętrznego ONT od Orange ( swojego też)