Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zew. dysk HDD Nazwa użytkownika i hasło do FUNBOX 6 OSX

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 45
  • 0

Zew. dysk HDD Nazwa użytkownika i hasło do FUNBOX 6 OSX

Niestety NTFS mi nie widzi 😕

 

Ja się nie znam na tych standardach. Podłącze jutro ten AIRPORT i zobaczę, jak nie to pewnie będzie trzeba jakiś sieciowy dysk zakupić.

 

______

* Scalenie wpisów - Bartłomiej


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22112
  • 181

Zew. dysk HDD Nazwa użytkownika i hasło do FUNBOX 6 OSX


@masheernapisał(-a)

Ja się nie znam na tych standardach. Podłącze jutro ten AIRPORT i zobaczę, jak nie to pewnie będzie trzeba jakiś sieciowy dysk zakupić.


Generalnie wszystko zależy do czego Ci to potrzebne. FB nadaje się do okazjonalnego udostępnienia czegoś, ale jako rozwiązanie typu NAS, bardziej permanentne, to serdecznie odradzam. Dedykowany NAS ("dysk sieciowy") zawsze będzie go bił na głowę. Z tym ruterem Apple'a sprawa jest o tyle "niewyraźna", że w jego przypadku wszystko praktycznie ruter robi "sam", nie za bardzo wiadomo jaką konfigurację na koniec przyjmuje. Jeśli nie był do tej konkretnej sieci podłączany, to trzeba go zresetować przed uruchomieniem bo cuda zaczną się dziać. No i oczywiście żeby to miało choć cień sensu to powinien być podłaczony do sieci kabelkiem. No i oczywiście pojawi się kwestia drugiego punktu dostępu do WiFi - coś z nim trzeba będzie zrobić. Jeśli nie chcesz się serio w temacie edukować to odradzam taką konfigurację.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 45
  • 0

Zew. dysk HDD Nazwa użytkownika i hasło do FUNBOX 6 OSX

No tak, masz rację, próba robienia z FB serwera NAS to chyba słaby pomysł. Jestem fotografem i pracuje na dyskach SSD, ale chciałbym robić sobie jakiś backup (bez kabli). Danych mam dużo. Przeczytałem też, że NAS może się mi synchronizować z chmurą, to też fajna opcja. Trochę to wszystko drogie, ale pewnie będzie trzeba zainwestować.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22112
  • 181

Zew. dysk HDD Nazwa użytkownika i hasło do FUNBOX 6 OSX


@masheernapisał(-a)

...

chciałbym robić sobie jakiś backup (bez kabli)

...


To trochę jak seks przez telefon 🙂.

Zależy jaki masz na to budżet i jakiej funkcjonalności oczekujesz - najprostsze to oczywiście dysk zewnętrzny i kopia ad hoc z maszyny roboczej na dysk zewnętrzny. Tego w sumie lepiej nie zaniedbywać tak czy owak.

Rozwiązania bardziej "automatyczne" i "bezkablowe" to jakiś NAS czy chmura (czy jedno i drugie), ale i w tych wypadkach znacznie lepiej być do sieci (na obu końcach) podłączonym kablami. To zapewnia bardzo przyjemną stabilność operacji kopiowania, stają się one praktycznie niedostrzegalne. Po WiFi to jednak zawsze jest jakaś loteria.

Osobiści mam cały serwer w piwnicy w którym jest niewielki RAID i na nim robię sobie kopie w miarę potrzeby. Oczywiście to nie do poważnych zastosowań profesjonalnych, ale sprawdza się bardzo dobrze do zastosowań domowych (przy własnym zasilaniu, inaczej byłby problem z rachunkami za prąd). Uszkodzone dyski (nie żeby zdarzało się to jakoś często) wymieniam w miarę potrzeby bez wyłączania i ryzyka utraty danych, zasilanie jest podtrzymywane więc krótkie przerwy w zasilaniu też mi niestraszne...


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 45
  • 0

Zew. dysk HDD Nazwa użytkownika i hasło do FUNBOX 6 OSX

Pracuje a raczej pracujemy (osoby) na laptopach, dyski SSD zew. i chciałbym, żeby kopia się robiła automatycznie bez mojego udziału właśnie na ten NAS a z niego do chmury 🙂 Wiem, że kabel to kabel, ale chciałbym tego uniknąć 😉 U mnie NAS musi być kupny, nie ma opcji żebym sam coś stworzył. Myślałem o tym modelu Synology DISKSTATION 420+ akurat mam 4 wolne dyski, więc byłaby jakaś oszczędność 🙂