Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zdalne uruchomienie laptopa

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Zdalne uruchomienie laptopa

@Januszbba  jak masz starego Laptopa, to musi być stale pod prądem, chyba że akumulator jest po regeneracji czy zamiennik, zgubi ustawienia jak akumulator padnie, inna sprawa że ten modem LTE, nie nadaje się do zdalnego dostępu do wewnętrznej sieci i prepaid też odpada, bo trzeba mieć usługę Orange VPN, na kartę jej nie wykupisz, możesz się bawić w zdalny dostęp tylko w domu 😎


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Zdalne uruchomienie laptopa

@Anonim  tego laptopa mam stale podpiętego do prądu ale błąd zrobiłem że baterie wyciągłem. Teraz pisze z 2 domu i nie ma mnie tam gdzie ten laptop jest ale chciałbym się przygotować jak będę tam znowu naszczęscie mam w tym domu co jestem teraz takiego samego laptopa. Używam smart life w apce gniazdko reaguje na wyłączenie i włączenie ale laptop się nie włącza a w biosie jest ustawione samoczynne włączenie i wake on lan jak bym się dostał do pulpitu do można wybierać albo radmin vpn albo team viever lub any desk do sterowania.

Anonim

Nie dotyczy

Zdalne uruchomienie laptopa

Bez akumulatora to on zdalnie nie wystartuje 😁

Musi być akumulator, bo on steruje startem Laptopa, nie prąd z gniazdka, tym bardziej u Della 😎

Jak wszystko dobrze ustawisz, to po wyłączeniu Laptopa (bez odcinania prądu z gniazdka), port LAN nadal działa i dioda to sygnalizuje przy porcie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Zdalne uruchomienie laptopa

@Anonim Czyli nawet jak on jest cały czas podłączony do gniazdka inteligentnego to bateria musi być? no w tym laptopie takim samym bateria jest i reaguje jak to robie z gniazdka inteligentnego 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22034
  • 179

Zdalne uruchomienie laptopa

@Januszbba 

Nie potrzebujesz (i nie używasz)  WoL jeśli w BIOS masz też opcje automatycznego startu przy podłączeniu AC. Co do strategii to dla starszego sprzętu lepiej byłoby mieć włożoną w pełni sprawną baterię albo nie odcinać go od AC. Gdybyś mógł skonfigurować swoje sieci tak, żeby dało się laptopa uruchomić przez WoL, a nie przez podanie napięcia na AC, to zależność funkcjonalności od sprawności leciwego sprzętu byłaby mniejsza.

 

PS. No właśnie inteligencja gniazdka go zabiła, IMHO.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Zdalne uruchomienie laptopa

Czyli wpiąć zasilanie do gniazdka inteligentnego i włożyć baterię i włączyć w biosie wake on lan i tą opcje żeby sam się włączył na ac i wtedy będzie ok ale 2 sprawa jeśli się pokaże pulpit to jakiego programu polecicie mi do sterowania? czy ten radmin vpn będzie dobry? any desk ma opcje wake on lan 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22034
  • 179

Zdalne uruchomienie laptopa

@Januszbba 

Zadajesz pytania na które nie da się sensownie odpowiedzieć bo nie podajesz kontekstu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Zdalne uruchomienie laptopa

@j131  sorki chyba nie jestem dobry w opisywaniu problemu. Podłącze wtyczke bezpośrednio do prądu pomine gniazdko inteligentne baterie włoże z powrotem i w biosie włącze wake on lan a any desk służy do sterowania i ma opcje wol więc powinien zastartować gdy wyłącze laptopa.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22034
  • 179

Zdalne uruchomienie laptopa


@Januszbbanapisał(-a)

@j131  sorki chyba nie jestem dobry w opisywaniu problemu. Podłącze wtyczke bezpośrednio do prądu pomine gniazdko inteligentne baterie włoże z powrotem i w biosie włącze wake on lan a any desk służy do sterowania i ma opcje wol więc powinien zastartować gdy wyłącze laptopa.


W tym opisie jedna niewiadoma (jak dla mnie) to co będzie generować ten sygnał WoL, jak sama nazwa wskazuje ten sygnał musi pojawić się w LAN. Jeśli masz go jak dostarczyć to OK.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Zdalne uruchomienie laptopa

@j131  sygnał będzie dostarczony z any desk to program do sterowania.