Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zdalne uruchomienie laptopa

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 778
  • 2650
  • 0

Zdalne uruchomienie laptopa

@pirenej on się uruchomi ale inną metodą zainstalowałem apke wake on lan na tel i połączyłem się z wifi gdzie mam podłączonego laptopa i wtedy uruchomił się ale chciałbym mieć też inną metodę na uruchomienie  jeśli to wake on lan zawiedzie czyli gniazdko inteligentne jest do kitu? jak wyciągne wtyczke z laptopa i dam ją z powrotem do prądu to laptop się włączy


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2192
  • 8152
  • 32

Zdalne uruchomienie laptopa

nie wiem czy gniazdko inteligentne jest do kitu. Piszesz o zbyt wielu rzeczach na raz i trudno Cię zrozumieć. Odnośnie wyciągania i wkładania wtyczki, żeby być precyzyjnym: operuj wtyczką zasilacza do gniazdka zasilającego, a nie wtyczką do laptopa. Dla precyzji więc powtórzę: czy jeżeli wyjmiesz wtyczkę od zasilacza z gniazdka sieciowego, potem ją włożysz, to czy laptop wstanie? Podejrzewam, że żeby mieć pożądany efekt wyłącz-włącz tą metodą (pomijając poprawność położenia systemu), powinieneś właśnie pozbyć się baterii z laptopa, żeby działał analogicznie do komputera stacjonarnego. Jeżeli laptop ma w ustawieniach swoich BIOS odpowiednik opcji takiej jak "Restore On AC/Power Loss = [Power On]" wówczas sterowanie gniazdkiem byłoby wystarczające, bez potrzeby mieszania w to wake-on-lan.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 778
  • 2650
  • 0

Zdalne uruchomienie laptopa

@pirenej wtyczką od zasilacza jak wyciągne wtyczne i dam z powrotem laptop się włączy przesyłam zdj tej opcjii

IMG_20220419_093256_808.jpg


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2192
  • 8152
  • 32

Zdalne uruchomienie laptopa

To wracając do smartgniazdka - czy sterujesz nim skutecznie?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 778
  • 2650
  • 0

Zdalne uruchomienie laptopa

@pirenej skutecznie to znaczy?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2192
  • 8152
  • 32

Zdalne uruchomienie laptopa

"skutecznie" znaczy:

  • gdy mu wyślesz komendę "włącz", to ono się włączy
  • gdy mu wyślesz komendę "wyłącz", to ono się wyłączy

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 778
  • 2650
  • 0

Zdalne uruchomienie laptopa

@pirenej  tak samo gniazdko inteligentne reaguje na komendy z aplikacjii


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2192
  • 8152
  • 32

Zdalne uruchomienie laptopa

To powinno działać, o ile laptop rzeczywiście będzie wstawać po załączeniu, tak jak ustawione w BIOS. Przećwicz to lokalnie, używając zwykłego gniazdka, dla prostoty.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 778
  • 2650
  • 0

Zdalne uruchomienie laptopa

@pirenej ale ja już próbowałem włączyć laptopa z tego gniazdka inteligentnego za pomocą aplikacjii na tel  samo gniazdko reaguje na włączenie ale laptop nie reaguje i się nie włącza dopiero za którymś razem laptop się włączy.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2192
  • 8152
  • 32

Zdalne uruchomienie laptopa

W takim razie BIOS kłamie. Albo opcja nie pasuje do zastosowania laptopowego. Bo "AC loss", traktując "AC" stricte, nie dotyczy zasilania samego laptopa, bo AC kończy się na zasilaczu, dalej jest DC. Ale powtarzam: potrenuj to jeszcze z wyjętą baterią. I ze zwykłym gniazdkiem, ręcznie, żeby sobie nie utrudniać.