Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zdalne uruchomienie laptopa

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Zdalne uruchomienie laptopa

Witam nie jest to w sumie związane z tym działem więc sorki ale potrzebuje waszej  pomocy mam laptopa dell latitude e5500 to stary model jest i w biosie włączyłem wake on lan i ac żeby laptop sam się włączył i używam do tego gniazdka inteligentnego i steruje tym za pomocą smart life ale gdy wyłącze i włącze to gniazdko to laptop się nie włącza i nie wiem dlaczego tak się dzieje może znacie jakieś inne sposoby chciałbym dostawać się zdalnie do laptopa z odległego miejsca.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Zdalne uruchomienie laptopa

Lapka trzeba na stałe mieć pod prądem, co więcej stale włączonego. Jak ma być serwerem, nie ma wyjścia, musi pracować jak serwer. I wszelkie inne problemy odpadają (poza padem AC).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

118 ODPOW. 118
Anonim

Nie dotyczy

Zdalne uruchomienie laptopa

Zasadniczo wystarczy tyle konfiguracja-dell , Na routerze stały IP przypisz dla Laptopa, testy warto zrobić w sieci lokalnej najpierw, potem można już zdalnie z poza własnej sieci. Tak z tego co wiem problemy stwarzają routery przy zdalnym dostępie do komputerów, wewnątrz sieci, musiał byś zdalnie na router wchodzić i z niego odpalić Laptopa poprzez lan 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Zdalne uruchomienie laptopa

@Anonim  ale ja mam internet mobilny na kartę i  mam zmienne ip a router mam huawei b315.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Zdalne uruchomienie laptopa

@Januszbba  najlepiej wykupić stałe  IP  i włączyć DMZ na routerze.  Nie wiem czy 315-ka to ma w opcjach, bo to dość stary modem z routerem

Masz jednak świadomość, że to wystawianie łapka na świat z IP  publicznym? Wiesz czym to grozi? Może warto jaki alternatywny sposób znaleźć,  z vpn coś pokombinuj 

Anonim

Nie dotyczy

Zdalne uruchomienie laptopa

@Januszbba  sprawdż to wake-on-lan-wol-rozwi%C4%85zywanie-problem-oacute-w-najlepsze-praktyki 

Tak poza tym, to na prepaid niestety zdalnie, nie ma szans zarządzać Laptopem, trzeba wykupić Orange VPN, jednak ta usługa dostępna jest tylko w abonamencie, co do problemów ze startem laptopa Dell, najpierw sprawdż czy da się z uśpienia li Hibernacji go wybudzić poprzez LAN 😉

Tu też ciekawy artykuł konfiguracja-wol-on-lan-kierowana-on-on-powerconnect-on-prze%C5%82%C4%85cznik-powerconnect 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Zdalne uruchomienie laptopa

@Anonim  Dzięki 🙂 jutro prześle zdj z biosu z tego laptopa 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Zdalne uruchomienie laptopa

Fotki z BIOS zbędne, jak ma włączone Wake on LAN, to musi startować, kwestia konfiguracji modemu LTE, najpierw testy w lokalnej sieci.

Tak szukałem, ale dla twojego modemu LTE (Huawei) nie znalazłem, konfiguracja TP-Link to pokazuje, wystarczy zaadaptować u siebie tp-link.com/pl/support/faq 😉 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Zdalne uruchomienie laptopa

@Anonim  ale jak to skonfigurować w routerze b315 🙂 jestem zielony 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Zdalne uruchomienie laptopa

To gniazdko inteligentne co do niego mam włożoną  wtyczke od zasilania z laptopa ono się łączy przez wifi jeszcze nie dawno gdy wyłączyłem i włączyłem to gniazdko to laptop się włączył i dostałem się do pulpitu za pomocą team vievera lub any desk a teraz moge sobie wył i wł kilka razy a laptop nie reaguje.

Anonim

Nie dotyczy

Zdalne uruchomienie laptopa

Jak teraz się nie włącza poprzez lan, to coś nie tak jest, może usterka...