Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zasięg wifi funbox 2 a wzmacniacz wifi

Highlighted

Poziom 18, Komentator
  • 83
  • 75
  • 0

Czy ktoś miał możliwość testować zasięg wifi Funboxa2 na paśmie  5 ghz i porównał to z zasięgiem np wzmacniacza wifi . Zastanawiam się czy kupić tańszy wzmacniacz i używać razem z routerem co stworzy dodatkową sieć czy kupić lepszy i używać tylko wifi z punktu dostępowego bo np będzie miał lepszy zasięg wifi niż sam funbox2. 

2 ODPOW. 2
Highlighted

Poziom 36, Guru *
  • 6931
  • 11261
  • 201

@Dantes według mnie zawsze lepiej zainwestować w lepszy sprzęt. Jak chcesz poprawić zasięg, to proponuję zakupić router z zewnętrznymi antenami. Zawsze poprawia zasięg, a druga sprawa, to umiejscowienie routera. Na pewno nie można go stawiać w pobliżu telewizora jak i w zakrytym miejscu. 

FunBox ma wbudowane anteny, co powoduje zmniejszenie zasięgu.

Highlighted

Poziom 18, Komentator
  • 83
  • 75
  • 0

Teoretycznie tak ale chciałem się dowiedzieć w praktyce i jak może to polepszyć zasięg gdyż nie chcę kupować w ciemno urządzenia które nie są zbyt tanie dodatkowo zasięg zwiększyć raptem o kilka metrów sieci 5 Ghz . Dlatego zastanawiam się jaki router czy ewentualnie wzmacniacz czy punkt dostępu byłby dla mnie dobry dlatego zadałem pytanie bo może ktoś miał lub ma w domu i testował sprawdzał jak to działa w porównaniu Funbox 2