Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zasięg wifi funbox 2 a wzmacniacz wifi


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 100
  • 0

Zasięg wifi funbox 2 a wzmacniacz wifi

Czy ktoś miał możliwość testować zasięg wifi Funboxa2 na paśmie  5 ghz i porównał to z zasięgiem np wzmacniacza wifi . Zastanawiam się czy kupić tańszy wzmacniacz i używać razem z routerem co stworzy dodatkową sieć czy kupić lepszy i używać tylko wifi z punktu dostępowego bo np będzie miał lepszy zasięg wifi niż sam funbox2. 

4 ODPOW. 4

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zasięg wifi funbox 2 a wzmacniacz wifi

@Dantes według mnie zawsze lepiej zainwestować w lepszy sprzęt. Jak chcesz poprawić zasięg, to proponuję zakupić router z zewnętrznymi antenami. Zawsze poprawia zasięg, a druga sprawa, to umiejscowienie routera. Na pewno nie można go stawiać w pobliżu telewizora jak i w zakrytym miejscu. 

FunBox ma wbudowane anteny, co powoduje zmniejszenie zasięgu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 100
  • 0

Zasięg wifi funbox 2 a wzmacniacz wifi

Teoretycznie tak ale chciałem się dowiedzieć w praktyce i jak może to polepszyć zasięg gdyż nie chcę kupować w ciemno urządzenia które nie są zbyt tanie dodatkowo zasięg zwiększyć raptem o kilka metrów sieci 5 Ghz . Dlatego zastanawiam się jaki router czy ewentualnie wzmacniacz czy punkt dostępu byłby dla mnie dobry dlatego zadałem pytanie bo może ktoś miał lub ma w domu i testował sprawdzał jak to działa w porównaniu Funbox 2


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Zasięg wifi funbox 2 a wzmacniacz wifi

Cześć,

 

Funbox 2.0 można "wspomóc" Smart Wifiboxem od Orange. Działa co prawda nieco inaczej niż przy FB3.0 (brak opcji SMART w FB2.0), ale można dojść do ładu. Anteny i zasięg naprawdę niezłe, a zaletą jest możliwość wypożyczenia, testów i jak się nie sprawdzi-zwrotu. Pracowałem troszkę z tym RE i polecam na testy. Pracuje jako Access point lub Range Extender, więc jest uniwersalny, a dwa porty eth mogą pomóc w podłączeniu PS, TV lub kompa stacjonarnego


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 100
  • 0

Zasięg wifi funbox 2 a wzmacniacz wifi

Zakupiłem wzmacniacz tp linka RE 305 i daje radę choć wymagana była aktualizacja softu bo się czasem na 5 GHz gubił .. obecnie jest ok . przy mojej niedużej prędkości internetu 42/7 strat nie zauważam, gdyż na speed teście   w garażu osobnym budynku  gdzie zasięgu praktycznie nie było nawet na 2.4 GHz obecnie mam na 5 GHz oraz 2.4 GHz i nadal jest pobieranie 42/7 wysyłanie . zasięg 75 - 100 nocent