Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zabezpieczenia FunBoxa w panelu

Anonim

Nie dotyczy

Zabezpieczenia FunBoxa w panelu

FunBox 2, wersja firmware SG10_sip-pl-6.2.19.17.

Nie wiem, w czym tkwi problem, że ten router jest zdolny do takich zachowań, że żadna CyberTarcza, skanowania systemowe, a także programem antywirusowym nie spełniają oczekiwań klienta, a nawet wprawiają go w zdumienie. Dzisiaj w panelu sterowania zmuszony byłem dokonywać zmian, które prawdopodobnie przy aktualizacji (nie pamiętam podawanej kiedyś wersji na forum) "zezwoliły" ???...na podpięcie się conajmniej kilku PC? Gdy to ujrzałem, prawie że mnie trafiło. Co na to ORANGE, a może @Rosiu ma jakąś receptę na ten dziwny stan? Wywołałem @Rosiu , bo był poruszany temat ochrony CyberTarczą, sparowanego smartfona po WIFI na aktywnie działającej Neostradzie. Nawet filtrowanie adresów MAC było w panelu wyłączone. Nie kapnąłbym się pewnie, gdybym na CT nie zobaczył IP w zapisanej postaci:  3ffe:0902:0012:0000:0000:0000:0000:0000/48. W profilu na forum, o którym wspominałem @Mikołajowi, sprawdzałem dla własnych obserwacji, ale to uśpiło mą czujność. Jak "spać" spokojnie, gdy poziom zaufania spada? 

11 ODPOW. 11

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zabezpieczenia FunBoxa w panelu

Proponuję nie kombinować i skorzystać z pomocy dobrego informatyka który zweryfikuje na miejscu poziom ustawień i zabezpieczeń.
Anonim

Nie dotyczy

Zabezpieczenia FunBoxa w panelu

A skąd Ty wiesz, że kombinuję? Wszystko jest ładnie opisane, które poziomy zabezpieczeń oraz filtrowanie należy stosować. Nie wskażę, kto prócz "królowej przedmiotów, "kocha" programowanie, a i tak na bank posiada luki w tym zakresie. Swoją wiedzę opierałem do tej pory na stosowanych zabezpieczeniach operatora, na których , przyznam, poległem i już im nie ufam. Nie mnie osądzać, komu i za co, oraz jak marnie płacą, że tak łatwo można się dostać do panelaEmotikon: Język


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zabezpieczenia FunBoxa w panelu

Bo nie napiszesz o wielu rzeczach oczywistych:
1) czy masz wifi zabezpieczone hasłem?
2) jeśli na 1 odpowiedź brzmi tak, jak często zmieniasz hasło do wifi?
3) czy sprawdziłeś adresy ip nadawane urządzeniom po ipv6?
4) czy udostępniasz komuś zdalnie dostęp do funboxa?
Anonim

Nie dotyczy

Zabezpieczenia FunBoxa w panelu

@Piotrekk85 , masz wiernego "klakiera", który ma taką samą optykę postrzegania (polubienia). Nie zmienia to faktu, że Twoje wypowiedzi są czasami tak sprzeczne ze sobą, że normalny człowiek by zgłupiał. Swoimi słowami powiem:"a po co się wylogowywać (m.in.), co jest sprzeczne z oczywistą oczywistością, że po to to jest, by zamykać za sobą drzwi. To samo z opisem zabezpieczeń w routerze, co jest standardem, a co szwankować może przy stosowaniu słabych zabezpieczeń. 

ad1)-tak;

ad2)-niespełna trzy tygodnie temu -często (niektórym wystarczy numer buta i kołnierza Emotikon: Język );

ad) 3-tak;

ad4)-nie

Niech się wypowie fachowiec od softu routera, bo na mój gust jest cienko skrojony. Nie trzyma zapisanych, czy usuwanych opcji, co już wcześniej stwierdziłem na podstawie porównania aplikacji FB z tym, co na gruncie, czyli w panelu. Brak było synchronizacji, czy jak kto woli, kompatybilności pomiędzy nimi. A odbiegając nieco od tematu. Jak to jest, że będąc wylogowanym z forum na PC, po odcięciu dostępu do zasilania z FB i wyłączeniu PC, wszedłem sobie (bez wspomagania appką MO-wiadomo) w smartfonie na logowanie do forum, a tu patrz...jestem zalogowany bez kiwnięcia palcem (https://nasz.orange.pl). To jest w porządku? Pieprz jest zbędny w tej układance.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zabezpieczenia FunBoxa w panelu

Ale skąd na forum widzisz adresy po ipv6? Tam ich nie ma.

Przekraczasz tym wątkiem granicę za co odpowiada operator.
Anonim

Nie dotyczy

Zabezpieczenia FunBoxa w panelu

@Anonim  dobrze zabezpieczony router powinien co roku aktualizacje dostawać, miałem kilka i wsparcie kończyło się po 2 max 3 latach, teraz mam 2 TP-Linki co co roku aktualizacje dostają, poprawa funkcjonalności i zabezpieczeń, FB 2.0 od 2 lat bez aktualizacji, pora by aktualizacje wypuścić, ma sporo bugów, zresztą był temat gdzie urządzenia po wi-fi wyświetlał jako połączone po kablu, tak poza tym router w 100% nigdy nie będzie chronić wewnętrznej sieci, od tego są zapory w PC czy Laptopach, na Androida też warto jakiegoś antywirusa wrzucić.

Anonim

Nie dotyczy

Zabezpieczenia FunBoxa w panelu

@Anonim , mam Nortona na 5 urządzeń, ale zabezpieczenia FB to szajs. Odbiegając od tematu, odniosę się do mojego wcześniejszego posta. Wylogowałem się z PC i z zasilania routera. Uruchomiłem smartfona  i ten sam efekt. Przed wylogowaniem widziałem @Jarek na pierwszym miejscu, a po wklepaniu https://nasz orange.pl na smartfonie, już byłem na forum online przed nim. Niemożliwe  staje się faktem.

Anonim

Nie dotyczy

Zabezpieczenia FunBoxa w panelu

FB 2.0 nie jest zaporą dla hakerów czy robactwa, podobnie CT która monitoruje tylko ruch na zewnątrz, wewnątrz sieci to klient ma się zabezpieczyć, co do NO się nie wypowiem, to w gestii załogi NO,

co do wypowiedzi @Piotrekk85  Orange odpowiada za usługi które świadczy, odpowiada też za sprzęt który udostępnia, więc powinno zabrać się za oprogramowanie FB 2.0 bo jest fatalne, jak nie ma kto tego zrobić, to wycofać sprzęt od klientów, takie jest moje zdanie, ale to tylko sugestia.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zabezpieczenia FunBoxa w panelu

W tym wątku mieszanych jest tyle różnych spraw do jednego worka, że go się nie da zrozumieć.