Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ZTE MF286 Nie można skonfigurować APN

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 13
  • 0

ZTE MF286 Nie można skonfigurować APN

Mam problem z routerem ZTE MF286. Działają tylko niektóre strony (youtube, facebook), ale nie działa większość innych stron. Wywnioskowałem, że to może być problem z konfiguracją APN.

APN mam internetipv6 ale użytkownik i hasło są puste.

Chcę to zmienić, ale na czerwono mam napisany komunikat:

To ustawienie można zmienić tylko wtedy, gdy modem jest rozłączony z siecią.

Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

ZTE MF286 Nie można skonfigurować APN

@Elvgreen  to wyłącz dane mobilne w modemie i wymaż ipv6 ( internetipv6, tak pozostaw  internet) , korzystaj tylko z ipv4 😉 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

ZTE MF286 Nie można skonfigurować APN

@Elvgreen  widziałeś ten filmik (1734) ORANGE EKSPERT - Jak skonfigurować router ZTE MF286? - YouTube , wykonaj też reset do ustawień fabrycznych.

Anonim

Nie dotyczy

ZTE MF286 Nie można skonfigurować APN

@Elvgreen  to wyłącz dane mobilne w modemie i wymaż ipv6 ( internetipv6, tak pozostaw  internet) , korzystaj tylko z ipv4 😉 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

ZTE MF286 Nie można skonfigurować APN

@Elvgreen czasami po zalogowaniu do routera trzeba wyłączyć transmisję danych, aby można było przeprowadzić konfigurację. Najczęściej na stronie głównej po zalogowaniu są ikonki, połączenie z siecią i pod spodem albo obok transmisja danych i strzałki. Trzeba klik na te strzałki i powinny zmienić kolor, np na szary. Wtedy mozna ustawić inne parametry na routerze, np: APN.

 

W routerze Huawei wygląda to tak:

Screenshot_20210827-213017_Chrome.jpg

Wyłączam transmisję klikając na strzałki góra dół, konfigurację router. Po ustawieniu nowego APN  trzeba to ustawić jako domyślny k ponownie włączyć transmisję danych, czyli kliknąć na strzałki. Jak APN jest prawidłowo ustawiony, to zostanie nawiązanie połączenie internetowe, jeżeli APN jest z błędami  to połączenie nie będzie nawiązanie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

ZTE MF286 Nie można skonfigurować APN

Na pierwszej stronie routera jest przełącznik on/off.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 13
  • 0

ZTE MF286 Nie można skonfigurować APN

Tak, dzięki! Pomogło.

ipv4 działa.

 

Co ciekawe - ipv6 działa na niektórych stronach (youtube, facebook, netflix, orange), ale niedziała na większości polskich. Natomiast przez VPN ładuje wszystko.

ipv4 działa już jak należy.

Z niewiadomych dla mnie powodów profil Internet jest wyszarzony do edycji.  

Elvgreen_1-1630097136792.png

Natomiast stworzyłem profil Internet2 i ten już zadziałał elegancko 🙂 Wszystkim dziękuję za uwagę i pomoc.

Elvgreen_0-1630097093976.png

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 13
  • 0

ZTE MF286 Nie można skonfigurować APN

U mnie jest LTE. Ale to i tak nie robi żadnej różnicy i komunikat jest cały czas. Niemniej problem rozwiązany. Coś jakby DNS fiksował.