Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ZTE MF283+ - awaria po aktualizacji


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 3
  • 0

ZTE MF283+ - awaria po aktualizacji

Tak o panelu administracyjnym mowa.

 

Po aktualizacji router się zresetował do ustawień fabrycznych więc musisz zrobić wszystko jak na starcie czyli po pierwsze podać pin do karty sim którą masz umieszczoną w routerze a potem hasło admin bo takie jest podstawowe i jesteś w panelu. Oczywiście pamiętaj aby zaznaczyć opcję zapamiętaj pin


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

ZTE MF283+ - awaria po aktualizacji

Najwidoczniej tobie jako jedynemu powiadła się aktualizacja 😛 

 

Ja nie mam problemu z dostępem do panelu administatora, wszystko działa jeśli o to chodzi. 

Problem u mnie robi się taki, że mimo podania hasła do sieci (tego z plakietki z podstawy routera) to pojawia się komunikat, że błędne hasło. A więc sieć jest wykrywana (zarówno po wi fi, jak i po kablu), ale nie chce się z nią połączyć.  Witki opadają. 

Czy może ktoś z pozostałych osób tak ma?

 

Wielkie dzięki za odpowedź 


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

ZTE MF283+ - awaria po aktualizacji

miałem ten sam problem w konfiguracji rutera po aktualizacji trzeba otworzyć hasło dostępu ico się okazuje jest inne niż na naklejce trzeba zmienić na naklejkowe i zaakceptować . u mnie poszło


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

ZTE MF283+ - awaria po aktualizacji

Po aktualizacji oprogrania zmieniany jest automatycznie klucz sieciowy. W związku z tym połączenie WIFI przy użyciu klucza z obudowy będzie niedostępne. Rozwiązanie to połączenie z routerem przez kabel. Po zalogowaniu do panelu (192.168.0.1  hasło:admin) wybieramy ustawienia / ustawienia WIFI, gdzie można zobaczyć nowe hasło (po wybraniu "wyświetl hasło")


zte.jpg

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

ZTE MF283+ - awaria po aktualizacji

U mnie po podłączeniu kablem również miał jakieś problemy z tego co pamiętam. Niestety muszę mówić "z tego co pamiętam" bo pomimo takiej błahostki trzymają go w serwisie już grubo ponad dwa tygodnie i wciąż jedyna informacja jaka do mnie dotarła to to, że podjęli się naprawy... 😕


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

ZTE MF283+ - awaria po aktualizacji

potworek

Postaraj się o kabel sieciowy LAN, podłącz do kompa i do routera, połącz, na stronie obsługi routera 192.168.0.1 wpisz swój pin, potem login admin (jeżeli resetowałeś urządzenie), jak już będziesz połączony, wejdź w ustawienia/ustawienia wifi w profilu SSID 1, podświetl hasło i ustaw swoje. Działa, przed chwilą to robiłem - powodzenia ;-))

Oczywiście możesz odłączyć kabel i połączyc się przez wifi wpisując zmieniome hasło


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

ZTE MF283+ - awaria po aktualizacji

Witam

 

Problem polega na tym że po aktualizacji zmienia się hasło to z nakejki i trzeba je przywrócić.

A więc po kolei. Podłącz modem kablem z pudełka ( jest w zestawie od Orange) do komputera ( zintegrowana karta sieciowa ma być włączona ) i wtedy uzyskasz dostęp do zalogowania się w Panelu Administratora i tam w zakładce ustawienia wi-fi masz opcję zmiana hasła. Po tym zabiegu wszystko działa, testowałem przed chwilą.

 

Pozdrawiam


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

ZTE MF283+ - awaria po aktualizacji

Witam, 

 

dziękuję wszystkim za odpowiedź i rady. 

Jednak dalej problem istnieje - mimo zmiany hasła na własne, urządzenie po restarcie (nie resecie) ponownie zmienia je na inne - na PIN do karty SIM. I problem pojawia się tak w kółko. Byłam nawet w salonie, kochane Orange skasowało mnie 20 zł, patrzyli na nas jak na głupków, po czym i tak sami ręcę rozłożyli, bo nie wiedzą o co chodzi 😉 

 

Pozostaje mi się modlić, żeby w gniazdku prądu nie zabrakło, żeby cyrk na nowo się nie rozpoczął. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 3
  • 0

ZTE MF283+ - awaria po aktualizacji

Miałem podobną zagwozdkę w połowie lutego gdy wymusiłem aktualizację swojego MF283+. Podstawa, to jak napisano wyżej - prosta skrętka RJ45 + karta LAN w kompie z takowym wejściem (co w erze ultrabooków wcale nie jest już takie oczywiste) - bez tego nie zaczynajcie!.

Cechą tej aktualizacji jest całkowite wyzerowanie routera do ustawień fabrycznych. Czytajcie instrukcję! Tam podany jest defaultowy IP LAN routera (192.168.0.1) -> przeglądarka -> defaultowy login i pass. Potem wystarczy tylko zmienić SSID i pass dla WiFi na ten sprzed aktualizacji i voila - jesteście w domu. A i jeszcze oczywiście PIN dla karty SIM trzeba wpisać (i kliknąć zapamiętaj) bo simy Orange tak mają 🙂 

I teraz wisienka na torcie tej aktualizacji - w ustawieniach (bodajże) sieci macie możliwość wyboru częstwotliwości po której łączy się Wasz router z infrastrukturą Orange, czyli dla LTE 800MHz, 1800MHz i 2600MHz. Więcej plusów nie zauważyłem 🙂 Ale chętnie się dowiem czy poprawiono coś więcej.

Pozdrawiam 


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

ZTE MF283+ - awaria po aktualizacji

Zgodnie z info z polskiej strony ZTE, to nowe oprogramowanie wnosi:

"DDNS, funkcja diagnostyczna PING, ręczny wybór pasma - oprogramowanie dla Orange po aktualizacji opragramowania za pomocą FOTA do wersji CR_ORAMF283+V1.0.0B06 / BD_ZM8630V1.0.0B12"