Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ZTE MF283+ - awaria po aktualizacji


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

ZTE MF283+ - awaria po aktualizacji

Po zalogowaniu do strony konfiguracyjnej routera wyświetliło mi się okienko informujące o aktualizacji - jako, że od początu z routerem mam same problemy (już AirBox był lepszym urządzeniem) stwierdziłem, że może aktualizacja coś pomoże.

Klasycznie wyskoczył status procentowy aktualizacji, informacja, żeby jej nie przerywać - wskoczyło 100%, aktualizacja zakończona i w tym momencie rozłączyło cały router. Po resecie czerwona kontrolka 3G/4G przy routerze sygnalizująca, że urządzenie jest włączone, ale nie zarejestrowane w sieci komórkowej. Przy próbie połączenia się z poziomu komputera wyskakuje informacja "problem z kartą sieci bezprzewodowej lub punktem dostępu".

Jak rozumiem wspaniały ZTE umarł śmiercią naturalną i teraz będę się bił z Orange, żeby uznali to na gwarancji?

20 ODPOW. 20

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

ZTE MF283+ - awaria po aktualizacji

A resetowanie karty sieciowej w urządzeniu nie pomaga? próbowałeś np. przez komórkę lub inny sprzęt?

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

ZTE MF283+ - awaria po aktualizacji

Smartfon bije co chwilę o podanie hasła (widocznie nie jest na tyle mądry, żeby zdiagnozować problem).
Na drugim laptopie to samo co na pierwszym.

Wina ewidentnie leży po stronie routera - nie szukałbym problemu w innych miejscach.

Szukałem możliwości ręcznego wgrania oprogramowania bo niemal pewne jest to, że albo aktualizacja jest wadliwa, albo - co pewniejsze router źle ją przyjął. Jednakże jak rozumiem - skoro router nie ma portu USB, ani możliwości instalacji karty SD to aktualizacje odbywają się drogą sieciową (aż tak wtajemniczony w sprawy łączności nie jestem - proszę wybaczyć jeśli gadam bzdury), a co za tym idzie skoro nie może on się połączyć w jakikolwiek sposób z siecią to zyskałem ozdobę parapetową i jedyna nadzieja w tym, że Orange zaakceptuje fakt, że to nie użytkownik jest winowajcą.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

ZTE MF283+ - awaria po aktualizacji

Jeśli masz router na gwarancji, sugerowałbym oddanie go do serwisu.
Jeśli poza, to poszukałbym na bardziej technicznych forach ala elektroda, bo nie wiem czy ktoś Ci tu pomoże.

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

ZTE MF283+ - awaria po aktualizacji

A przywrócić do fabryki się nie da przez reset?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

ZTE MF283+ - awaria po aktualizacji

Podbijam. Mam ten sam problem po aktualizacji czy ktoś wie jak to naprawić?

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

ZTE MF283+ - awaria po aktualizacji

Po długim trzymaniu reset po prostu restartuje się.

Domyślne hasło na WIFI nie działa (to co jest na dole wydrukowane na naklejce), po Ethernet nie łączy się po kablu (zarówno DHCP jak i opcja statycznych IP).

 

Wygląda na to, że aktualizacja z winy ZTE rozwala te modemy.

 

W innych routerach widziałem opcje wgrania np. starszego stabilnego firmware po TFTP na przykład + odpowiednie kombinacje przy starcie (przytrzymanie reset 30 sekund itp.), ale dla tego modemu nie mogę znaleźć INFO.

 

Orange powinno stanąć na wysokości zadania i podać instrukcję "recovery", skoro funkcja automatycznych aktualizacji w ZTE była włączona.  


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

ZTE MF283+ - awaria po aktualizacji

Może być jeszcze opcja wgrania oprogramowania po tftp - takie widziałem w przypadku ASUS, D-LInk i innych, nie wymagane jest USB czy karta SD, żeby taka opcja "awaryjna" zadziałała, ale nie widzę nigdzie instrukcji do MF283+


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 3
  • 0

ZTE MF283+ - awaria po aktualizacji

Niewiedziałem że wyszła jakakolwiek aktualizacja bo wbiłem tak z nudów na router. Wszedłem a tam mruga jakaś strzałka, router wyświetlił info że jest update, robię instalację i mówi że się zrestartuje ale nic się nie dzieje no to daję opcję żeby sprawdził aktualizacje no i wtedy wywaliło mi router. Wyłączyłem i włączyłem kartę sieciową po czym dałem radę dostać się na router, okazało się że przy aktualizacji się zrestartował do fabrycznych więc trzeba było konfigurować router od początku co raczej nie zajmuje dużo czasu.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

ZTE MF283+ - awaria po aktualizacji

Witaj,  

 

czy mógłbyś powiedzieć co dokładnie zrobiłeś? 

Kartę sieciową wyłączę i włącze w ustawieniach sieci. 

A co oznacza "dałem radę dostać się narouter"? Mówisz o panelu administracyjnym?

 

Ja w swoim widzę, że hasło do sieci zmieniło mi się na pin karty (czterocyfrowy) i nie kurczaka nie idzie tego zmienić... Podczas próby łączenia się z jakiegokolwiek urządzenia wyskakuje informacja, że jest błędne hasło. Wpisując pin (wg panelu administratora to właśnie jest moje hasło do sieci) pojawia się komunikat, że hasło jest za krótkie... 
Eh ...