Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Migajaca @ livebox


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Migajaca @ livebox

Witam mam maly problem z livebox.. Mieszkalem z rodzicami i wszystko bylo ok.. Caly czas dzialal. Teraz przeprowadzilem sie i podlaczylem internet i caly czas miga @..
Mam 2 kable do liveboxa biały z okrągłym wejsciem i kabel z czerwona końcówka do telewizora. Wiecie moze jaka moze byc przyczyna?
5 ODPOW. 5
Anonim

Nie dotyczy

Migajaca @ livebox

@Bartus21 Masz tak podlaczone jak na tym filmie


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Migajaca @ livebox

Nie mam kabla telegonicznego.

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Migajaca @ livebox

Witam

 

Jeżeli w nowym miejscu usługa jest już uruchomiona, to najczęstszą przyczyną tego typu zachowań jest odwrotne podłączenie przwodów w gniazdku telefonicznym. Jako że w telefonie nie robi to przeważnie żadnej różnicy, tak w zastosowaniu routera jest to bardzo istotne. Moim zdaniem warto sprawdzić podłączenie w gniazdku. Warto też zrobić reset routera, by ponownie zarejestrował się w nowym miejscu...

 

Napisałeś że nie masz kabla telefonicznego...niestety bez niego w liveboksie neta nie będzie 🙂 Musisz mieć uruchomioną usługę w nowym miejscu i urządzenie podłączone do linii telefonicznej...

 

Biała okragła końcówka, domyślam się że to zasilanie, kwadratowa RJ-45 kabel router/tv ewentualnie komp, do tego potrzeba jeszcze kabla telefonicznego RJ-11, z gniazda tel do routera.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Migajaca @ livebox

Problwm w tym ze nie mamy gniazdka telefonicznego. Mozna kupic?

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Migajaca @ livebox

Sorki @Bartus21, to jak Ty chcesz mieć internet? Livebox to technologia kablowa czyli aby mieć dostęp do internetu, musi być instalacja telefoniczna z uruchomioną na niej usługą....z powietrza neta nie bedzie 🙂

Wyprowadziłeś się od rodziców, zabrałeś router ale usługa za Tobą sama nie przyjdzie. Trzeba zgłośić do Orange jej przeniesienie, odpalenie jej w nowym miejscu a później dopiero szukać neta 🙂 Na tą chwilę sprawa wygląda tak, ze Ty nie masz neta a rodzice za niego płacą, bo usługa pozostała na starym mieszkaniu...

 

Przywołam tutaj ponownie filmik wstawiony przez @Anonim, który pokazuje podłączenie routera...jako pierwszy kabel telefoniczny, później ewentualny dekoder i komputery...

 

Jeżeli chcesz neta "z powietrza" musiałbyś kupić sobie usługę mobilną, ale w Twoim przypadku to dodatkowe koszty i pewnie ciężka sprawa ze strony technologicznej 😉