Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ZASIĘG FUNBOX- DEKODER SAGEMCOM

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 8
  • 0

ZASIĘG FUNBOX- DEKODER SAGEMCOM

Witam serdecznie jestem nowy na forum .Mam zapytanie odnośnie zasięgu funboxa.Chodzi o to że posiadam dwa dekodery.Samsung ICU100 oraz ten Sagemcom.Samsung jest podpiety kablem sieciowym (działa super) natomiast Sagmecom jest podpiety poprzez reapeater(urzadzenie które łączy się z funboxem poprzez wifi i przekazuje kablem siecowyym sygnal do dekodera)Teraz mam pytanie czemu czasami telewizja na tym drugim sprzecie działa bez zarzutu a czasami się zacina tak jakby był słaby sygnał.Odległośc między Funboxem a reapeaterm to kilka metrów w jednopoziomowym mieszkaniu.Sprawdzając sygnał speed testem mam predkośc wifi okolo 30 mb(mam łącze 300mb).Jesli wejde w aplikacje obslugujaca reapater(tplink r200) pokazuje ona że zasięg jest znakomity i połączenie z funboxem doskonałe więc  to raczej nie jest kwestia położenia obydwu urządzeń.Może chodzi tu o ustawienia funboxa.Może chodzi o ustawienia kanałów itd itp. W tej chwili mam ustawienia na auto oraz szerokość na 40 Mhz.Funbox 3.0 działa w 2,4 ghz i 5,ghz.Pomóżcie.Pozdrawiam 🙂

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

ZASIĘG FUNBOX- DEKODER SAGEMCOM

@lukasz88041  Pojęcie "znakomity" i "doskonałe" nie jest do określenia sygnału precyzyjne 🙂

Problem leży w repeaterze i paśmie 2,4GHz które jest zwyczajnie zaszumione. W tym paśmie chodzi pełno sprzętu(piloty, mikrofalówka, routery sąsiadów, drony itd.).

Dlaczego problem jest w repeaterze?

Ponieważ jest podłączony do Funboxa do sieci 2,4GHz. W paśmie 2,4 więcej jak 30 Mbit/s ciężko jest uzyskać.

Jak rozdzielić sieci Wi-Fi dowiesz się z tego poradnika.

Gdy już rozdzielisz sieci, podłącz repeater do sieci 5GHz i powinno być OK.

Niestety, telewizja to wymagająca i czuła na zakłócenia transmisja. Po Wi-Fi telewizji nie powinno się podłączać.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

ZASIĘG FUNBOX- DEKODER SAGEMCOM

To w FunBox zmień z auto trybu na ręczny, ustaw przykładowo 6 kanał, warto też sprawdzić na innych kanałach, wybiera się najlepszy i najmniej używany jeśli mieszkasz w bloku.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 8
  • 0

ZASIĘG FUNBOX- DEKODER SAGEMCOM

no dokładnie mieszkam w bloku...w bloku w którym wszyscy maja orange(takie widzimisie developera ze tylko jeden dostawca tv i neta)

Anonim

Nie dotyczy

ZASIĘG FUNBOX- DEKODER SAGEMCOM

@lukasz88041 , poprzez aplikację FunBox zoptymalizujesz najlepszy kanał. Pomiar trwa krótko i możesz powtórzyć.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 8
  • 0

ZASIĘG FUNBOX- DEKODER SAGEMCOM

a jak zrobić pomiar?

Anonim

Nie dotyczy

ZASIĘG FUNBOX- DEKODER SAGEMCOM

@lukasz88041 , jak masz aplikację, albo pobierzesz ze sklepu, to się logujesz i widzisz zarówno podłączone urządzenia, a także wykonujesz pozostałą diagnostykę. 3 metry od urządzenia na smartfonie i pomiar gotowy Emotikon: Szczęśliwy U mnie rozsiewanie sygnału WIFI trzymało w smartfonie, siedząc przed domem na huśtawce (jak było cieplej).


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

ZASIĘG FUNBOX- DEKODER SAGEMCOM

@lukasz88041  Pojęcie "znakomity" i "doskonałe" nie jest do określenia sygnału precyzyjne 🙂

Problem leży w repeaterze i paśmie 2,4GHz które jest zwyczajnie zaszumione. W tym paśmie chodzi pełno sprzętu(piloty, mikrofalówka, routery sąsiadów, drony itd.).

Dlaczego problem jest w repeaterze?

Ponieważ jest podłączony do Funboxa do sieci 2,4GHz. W paśmie 2,4 więcej jak 30 Mbit/s ciężko jest uzyskać.

Jak rozdzielić sieci Wi-Fi dowiesz się z tego poradnika.

Gdy już rozdzielisz sieci, podłącz repeater do sieci 5GHz i powinno być OK.

Niestety, telewizja to wymagająca i czuła na zakłócenia transmisja. Po Wi-Fi telewizji nie powinno się podłączać.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 8
  • 0

ZASIĘG FUNBOX- DEKODER SAGEMCOM

Ok dzieki. Podłączyłem repeater wyłącznie do sieci 5ghz(jak jest podłączony w trybie auto to działał głównie na 2,4) i póki co działa super:) Dziwna sprawa było też to że repeater nie mógł znaleźć sieci 5ghz...dopiero połączenie przez wps złapało.