Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Z 5g na światłowód i przeniesienie starej sieci na funbox 6?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Z 5g na światłowód i przeniesienie starej sieci na funbox 6?

Cześć,

mam jeszcze internet 5g z routerem Oppo 5g cpe t1a. Właśnie dostałem funboxa 6 i zastanawiam się jak przenieść sieć.

Oppo ma adres 192.168.0.1 i około 30 urządzeń, po ethernecie i po wifi. Kamerki, klima, smart urządzenia. Chciałbym uniknąć ich rekonfigurowania, czy można jakoś łątwo przenieść całą sieć? Widzę że Funbox 6 ma adres 192.168.1.1 czy mogę go zmienić po prostu na 192.168.0.1. Czy jednak Funbox / TV wymaga 1.1 ? Potem poustawiać stałe adresy IP tak jak na oppo, po adresie mac, żeby urządzenia sie widziały? I na końcu zmienić nazwe sieci Wifi i hasło na takie samo jak miałem ustawione w oppo, żeby urządzenia automatycznie mogły się połączyć.

 

Czy jednak z jakiegoś względu lepiej zrobić wszystko na nowo na 192.168.1.XXX ?

 

Pytanie bonusowe - czy UAP AC Lite, albo w ogóle taki wzmacniacz sygnału / AP WiFi może wzmacniać główną sieć, sieć gościa i sieć IoT ? To są 3 różne sieci w Funbox 6 z różnym nazwami, a w moim AP widzę opcje wpisania tylko jednej sieci. Ew. 2 jak rozdziele je na 2,4 i 5 GHz. 

3 ODPOW. 3

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5813
  • 23653
  • 198

Z 5g na światłowód i przeniesienie starej sieci na funbox 6?

@SmartnyDom 

Adresację możesz ustawić jak chcesz, hasła też. Pamiętaj też o szyfrowaniu.

Co do wzmacniacza, to wątpię żeby zadziałał.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1920
  • 9375
  • 76

Z 5g na światłowód i przeniesienie starej sieci na funbox 6?

@SmartnyDom Jeżeli chciałbyś zmieniać domyślną adresację (ma to swoje zalety) to wybierz taką, która nie jest preferowana przez producentów sprzętu sieciowego (0.1, 1.1). Zamiast tego wybierz na przykład 163.1, 209.1, itp.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13730
  • 56475
  • 667

Z 5g na światłowód i przeniesienie starej sieci na funbox 6?

@SmartnyDom  według mnie możesz zmienić adresy na FB według adresacji starego routera. Czy wszystkie urządzenia rusza? Obawiam się, że nie. Spotkałem się z przypadkami, gdzie ustawienia były takie same po zmianie nadajnika, a połączenia nie było. Trzeba było zapomnieć sieć i odświeżyć połączenie do SSID. Na testy zmień pulę adresów na FB i zobaczysz co się połączy, a co nie ..wtedy zdecydujesz, ale optymalne jest przepisanie urządzeń na zakres defaultowe routera ( po resecie wszystko działa)

To są różne sieci i obawiam się, że nie...

Takiego wariantu nie ćwiczyłem ze SWB