Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wzmacniacz sygnału WiFi i FB 6 - Polecicie jakiś inny sprzęt niż Smartbox Wi-Fi 6?

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 28
  • 0

Wzmacniacz sygnału WiFi i FB 6 - Polecicie jakiś inny sprzęt niż Smartbox Wi-Fi 6?

Cześć, 
mój FB 6 przez grube ściany nie pokrywa siecią WiFi całego mieszkania. Myślę nad wzmacniaczem sygnału. Oczywiście jest w ofercie Orange Smartbox Wi-Fi 6, ale z tego co jest napisane na stronie operatora można go jedynie wypożyczyć. Pytania:

  1. czy jest jakiś sposób, by nabyć na własność ten sprzęt?
  2. czy możecie polecić jakiś zamiennik, który by dobrze współpracował z FB 6? Wiem, że sieć MESH odpada...

Pozdrawiam serdecznie i życzę Wesołych Świąt,

lelekk

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12985
  • 53308
  • 619

Wzmacniacz sygnału WiFi i FB 6 - Polecicie jakiś inny sprzęt niż Smartbox Wi-Fi 6?

@lelekk mieszkanie, a więc budynek wielorodzinny. Pytanie: masz rozciągnięte kable ethernet? Jaka powierzchnia i gdzie stoi FB? Jakich prędkości się spodziewasz? Jakie urządzenia będą pracowały na wifi( PS, smartfony z 2 zakresami wifi itd) 

Masz IPTV?  Jak wyglądają sieci sąsiadów? Dużo i silne? 

SWB ma sporo zalet, ale nie kupisz, niestety... SMART i podłączenie po eth do modemu gwarantuje wspólną, inteligentną sieć wifi. 

Ja osobiście pracuję na AP i routetach TP linka ( nie przeplacilem) i to mi działa stabilnie

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18423
  • 52672
  • 710

Wzmacniacz sygnału WiFi i FB 6 - Polecicie jakiś inny sprzęt niż Smartbox Wi-Fi 6?

@lelekk jak masz problem z zasięgiem WiFi przez grube ściany, to najlepiej postawić router, skonfigurowany jako AP klient podłączony do FB kabelkiem. Będzie najstabilniej działał bez względu na siłę sygnału WiFi z FB.

Smart WiFi Box-a nie kupisz od Orange na własność.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Wzmacniacz sygnału WiFi i FB 6 - Polecicie jakiś inny sprzęt niż Smartbox Wi-Fi 6?

@lelekk 

Wzmacniacze sygnału to zło konieczne tylko jeśli nie ma absolutnie żadnej możliwości poprowadzenia kabelka.

Dużego mieszkania FB6 nie ogarnie, trzeba zainwestować we własne WiFi. Najpierw poprowadzić kabelki od FB6 do wszystkich pomieszczeń, następnie zakupić kilka AP i rozmieścić je tak, żeby pokrycie było jak najlepsze. Dla wygody wszystkie te AP powinny się ze sobą dogadywać tworząc jedną sieć WiFi (czyli jak najbardziej mesh).

Alternatywnie i po taniości można próbować zastąpić WiFi FB6 mocniejszym AP, ale jest mało prawdopodobne żeby pojedynczy AP komfortowo obsłużył duże mieszkanie. IMHO lepiej zainwestować więcej i mieć spokój na lata.

PS. Sam przez szereg miesięcy "bujałem się" z jakimś super-hiper "ruterem" Tenda (ca. 150PLN) na cały dom (i nawet nie za bardzo narzekałem, bo FB nawet na piętro się "nie przebijał"), ale po zakupie systemu DECO X60 (ca. 10x tyle PLN) żałuję że nie kupiłem tego wcześniej. Komfort jest nieporównywalnie większy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12985
  • 53308
  • 619

Wzmacniacz sygnału WiFi i FB 6 - Polecicie jakiś inny sprzęt niż Smartbox Wi-Fi 6?

@lelekk mieszkanie, a więc budynek wielorodzinny. Pytanie: masz rozciągnięte kable ethernet? Jaka powierzchnia i gdzie stoi FB? Jakich prędkości się spodziewasz? Jakie urządzenia będą pracowały na wifi( PS, smartfony z 2 zakresami wifi itd) 

Masz IPTV?  Jak wyglądają sieci sąsiadów? Dużo i silne? 

SWB ma sporo zalet, ale nie kupisz, niestety... SMART i podłączenie po eth do modemu gwarantuje wspólną, inteligentną sieć wifi. 

Ja osobiście pracuję na AP i routetach TP linka ( nie przeplacilem) i to mi działa stabilnie

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

Wzmacniacz sygnału WiFi i FB 6 - Polecicie jakiś inny sprzęt niż Smartbox Wi-Fi 6?


@lelekknapisał:

 

czy możecie polecić jakiś zamiennik, który by dobrze współpracował z FB 6? Wiem, że sieć MESH odpada...

A niby dlaczego odpada? System mesh podłączasz do Funboxa 6, ustawiasz w tryb Access Point i niech ci załatwi obsługę sieci bezprzewodowej – własne Wi-Fi FB6 możesz wyłączyć lub nie, w zależności od upodobania. U mnie w ten sposób pracuje TP-Link Deco X95, do satelity w najbardziej odległym pokoju mam kablowo podpięty komputer stacjonarny i Xboxa series S.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 28
  • 0

Wzmacniacz sygnału WiFi i FB 6 - Polecicie jakiś inny sprzęt niż Smartbox Wi-Fi 6?

Ma razie pożyczyłem #Smartboxa Wi-Fi 6 z salonu Orange i mam pokrycie na pełnych prędkościach w całym domu.
Zaciekawiło mnie co piszesz, bo u mojej rodziny w domu jest sieć ex-UPC (obecnie Play). Mieszkanie jest nietypowe bo długie i sygnał z Connect Boxa nie sięgał do ostatnich pokoi. Dwa lata temu kupiliśmy zestaw MESH Asusa AC 1500, który ogarnia cały dom. Connect Box jest w trybie bridge i wszystko działa bez zarzutu. 
Zastanawiamy się, czy przy kolejnej umowie nie skorzystać ze światłowodu Orange. Nie wiem jednak, czy będzie można wykorzystać posiadany zestaw MESH...

 

Na razie wypożyczyłem #Smartbox wi-fi 6 i wszystko jest pokryte w 100%. Prowadzenie kabli łączy się niestety z poważniejszym remontem, co obecnie jest wykluczone...

 

Mieszkanie nie jest duże, 57 m2, ale ma wszędzie ceglane ściany. FB 6 jest w dużym pokoju, kabel jest poprowadzony do pokoju obok. Tam też jest dobry zasięg. Problem jest w trzecim pokoju i kuchni do których dostęp jest przedzielony przedpokojem. Z tymi dwoma pomieszczeniami jest problem. Tam apka "Mój Funbox" pokazuje, optymalne miejsce na SWB. Po założeniu wzmacnia od Orange zasięgi są idealne.
Prędkość nawet po Wi-Fi zgodnie z deklarowanymi 600/100.

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8085
  • 63

Wzmacniacz sygnału WiFi i FB 6 - Polecicie jakiś inny sprzęt niż Smartbox Wi-Fi 6?

@lelekk W przypadku Orange są dwa warianty:

  1. Uzyskanie ONT i używanie tylko urządzeń Asusa, o ile obsługuje VLANy i PPPoE
  2. Pozostawienie FB i przestawienie Asusa w tryb AP.

Jeżeli potrzebna jest telewizja to drugi wariant jest pewniejszy chociaż zawsze można wybrać odpowiedni dekoder i nie martwić się o konfigurację sieci.