Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wymiana smartboxa czy repeater aby polepszyć zasięg Wi-Fi?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2133
  • 7882
  • 32

Wymiana smartboxa czy repeater aby polepszyć zasięg Wi-Fi?


@Wirrinapisał(-a)

cena nie będzie problemem. 


to weź X60


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 29
  • 0

Wymiana smartboxa czy repeater

Dekoder może być u mnie po kablu. Dziękuję bardzo za poświęcony czas.

 

Na koniec ostatnie pytanie - deco x50, x60 czy xe75? Czy warto dopłacać do tych droższych wersji?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13360
  • 54786
  • 647

Wymiana smartboxa czy repeater

@Wirri  warto porównać specyfikację, ale zapewne różnią się procesorem czy dodatkowymi opcjami..nie wszystkie są potrzebne, ale warto czasem wybrać mocniejszy sprzęt, bo starczy na dłużej i będzie wydajniejszy 

https://www.tp-link.com/pl/home-networking/deco/deco-x90/


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5623
  • 22816
  • 189

Wymiana smartboxa czy repeater

@Wirri 

Mogę napisać że mam X60, dwie sztuki, w trybie AP. Domek trzy kondygnacje plus piwnica. WiFi jest wszędzie, i najmniejszych problemów z nim nie ma. Oczywiście są zakamarki w piwnicy gdzie zasięg jest słaby, ale bez przesady, to nie jest krytyczne. W razie potrzeby mogę kupić więcej jednostek, niekoniecznie takich samych.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2133
  • 7882
  • 32

Wymiana smartboxa czy repeater

no właśnie, ja mam Deco M9 Plus. Rozważam zastąpienie talerzyka głównego którymś X. Chociaż rozważam też wykorzystanie kabli koncentrycznych, których dużo kiedyś nakładłem pod tynkiem, a teraz zalegają nieużywane.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13360
  • 54786
  • 647

Wymiana smartboxa czy repeater

@j131  zacheciles mnie do eksperymentów.Jutro odszukam moj zestaw MESH Dlink-a 

Może zamienię te moje AP Tplinkowe...🤔na inne w tym samym trybie?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 22
  • 0

Wymiana smartboxa czy repeater

Router Mercusys Halo H80X 2-Pack lub 3-Pack. Działa z Funbox 6 bez najmniejszych kłopotów. Wyłączone WiFi w Funbox 6. Kostki H80X ustawione w tryb AP połączone kablem do portu LAN w Funbox. Bezproblemowa konfiguracja. Jako ciekawostkę powiem, że to produkt od TP-Link tylko pod marką Mercusys.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2133
  • 7882
  • 32

Wymiana smartboxa czy repeater

a dlaczego jakikolwiek sprzęt podłączony ethernetem miałby nie działać z funboksem?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 22
  • 0

Wymiana smartboxa czy repeater

@pirenej Czasami oczywistą oczywistość warto wyrazić słowami, dlatego wspomniałem o poprawnym działaniu Mercusys Halo H80X podpiętego skrętką do poru LAN w FunBox 6. W przypadku Orange Pro 2.0 sprawdza się konfiguracja, w której każda kostka podpięta jest bezpośrednio do oddzielnego portu LAN w FB6. W tym ustawieniu każda kostka ma swój "dedykowany" 1 GBit/s, a ustawiona na poszczególnych piętrach domu dzieli równomiernie przepustowość światłowodu.