Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wymiana smartboxa czy repeater aby polepszyć zasięg Wi-Fi?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 29
  • 0

Wymiana smartboxa czy repeater aby polepszyć zasięg Wi-Fi?

Uszanowanie specjaliści. Mam drobny problem z zasięgiem i zastanawiam się jak najlepiej go rozwiązać.
Mieszkam w domku. Na parterze znajduje się Funbox 6. Na piętrze mam Smartbox WiFi 6, który jest połączony kablem z routerem na parterze.
Problem dotyczy jedynie piętra. Zasięg WiFi ze smartboxa w jednym z pomieszczeń przeważnie wskazuje siłę 1-2 kreski.

Zastanawiam się nad 3 opcjami:
1. Wymiana smartboxa WiFi 6 na inne urządzenie, które może zapewnić lepszy zasięg. (Myślałem o archer ax53)
2. Zakup bezprzewodowego repeatera, który byłby połączony z tym smartboxem. (Myślałem o tp-link re705x)
3. 1+2 😛 czyli jakieś urządzenie zamiast smartboxa plus dodatkowo repeater bezprzewodowy.

Realnie zależy mi na zwiększeniu mocy o jakieś 20-30 procent.

 

Dodatkowe informacje:

1. Nie mam możliwości pociągnięcia dodatkowych kabli.

2. Nie mam możliwości przeniesienia smartboxa w inne miejsce.

 

Dzięki wszystkim za pomoc!

 

 

 

____________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

28 ODPOW. 28

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Wymiana smartboxa czy repeater

@Wirri Jak korzystasz z  WiFi 2.4 Ghz to zmień kanał w fun box 6 na mniej obciążony innymi sieciami pomoże Ci  w tym program na smartfona  wifi analyzer zmiana kanału  może pomóc poprawić zasięg lub skorzystaj z  WiFi 5 Ghz jest znacznie mniej obciążony innymi sieciami  niż 2.4 Ghz i wtedy może się zasięg też poprawić i jeszcze możesz przenieść w inne miejsce na parterze fun box 6 to też ma znaczenie jeśli chodzi o poprawę zasięgu.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 29
  • 0

Wymiana smartboxa czy repeater

Myślę, że to nie wina obciążenia. Od Smartboxa do wspomnianego pomieszczenia jest z 10m na oko. Po drodze kilka ścian i łazienka. Sprzętów to tego smartboxa nie jest wpiętych strasznie dużo a region też nie jest gęsto zaludniony. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Wymiana smartboxa czy repeater

@Wirri  Fun box 6.0 + Smartbox Wifi box 6 jest idealnie synchronizowany i kompatybilny i rozszerza sieć wifi  więc zmiana na inny wzmacniacz nie wiele Ci pomoże a może jeszcze pogorszyć sprawę bo to jest inny sprzęt a  odległość też ma znaczenie jeszcze jak masz blisko tych urządzeń mikrofalówkę to też może zakłócać Wifi. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 29
  • 0

Wymiana smartboxa czy repeater

Czy w takim wypadku repeater bezprzewodowy połączony z tym smartboxem też nie ma sensu? Mniej więcej w połowie odległości mógłbym go wpiąć w gniazdko.

Chyba, że można wykorzystać drugi smartbox od Orange i wykorzystać go jako taki bezprzewodowy repeater do tego pierwszego smartboxa?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Wymiana smartboxa czy repeater

@Wirri  No jeśli dokupisz jeszcze jednego smart wifi box od Orange  to też powinno poprawić bardziej zasięg w innych pomieszczeniach skoro 1 nie daje Ci dobrego efektu wiesz ja mogę się mylić w tym co pisze może ktoś inny Ci lepiej doradzi ale staram się Tobie pomóc.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13345
  • 54725
  • 646

Wymiana smartboxa czy repeater

@Wirri  może zacznij od systemu MESH, gdzie zamiast SWB po kablu podłączysz jeden nadajnik, a drugi postawisz w połowie drogi do strefy bez zasięgu...

Jeśli kupisz zestaw 3 sztuk, to myślę, że ustawisz sieć nadajników optymalnie.

Kupbdea na testy i masz system z możliwością dokupienia dalszych 

Poczytaj i zerknij na https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/urzadzenia-sieciowe/routery/router-tp-link-deco-x50-3...

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Wymiana smartboxa czy repeater

@agat13  No to też jest dobra wskazówka dla @Wirri 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5600
  • 22731
  • 189

Wymiana smartboxa czy repeater

@Wirri 

W domku mam system mesh i jest idealnie. WiFi FB wyłączone całkowicie, w domku szkoda nim sobie zawracać głowy.

Natomiast nie jest to rozwiązanie tanie. Ale 100% skuteczne i na lata.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 29
  • 0

Wymiana smartboxa czy repeater

@agat13 @j131 

Jak dobrze rozumiem, mogę podłączyć jedno z urządzeń zamiast tego Smartboxa a pozostałe dwa rozstawić bezprzewodowo po górnym piętrze?

Na piętrze dolnym wtedy bez zmian zostaje Funbox normalnie z oddzielną siecią? (Tak może być, nie zależy mi na wspólnej sieci dolne i górne piętro, tylko na poprawieniu zasięgu na górze).

 

Ostatatnie pytanie - ten zestaw wskazany czy inny najbardziej polecacie?