Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wlasny router do swiatlowodu

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Wlasny router do swiatlowodu

@maksym771 Jaki masz firmware w Asus RT-N66U ?Masz tu jeszcze link https://trzepak.pl/viewtopic.php?t=51177


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Wlasny router do swiatlowodu

Dzięki, juz sobie poradziłem:-) Już śmiga po updacie firmware, aczkolwiek nie wiem do końca czy to dzięki updatowi, czy bruździła zmiana hasła na neostradzie. Zmieniałem hasło chwile przed podlaczeniem routera bo mi nie podali przy zakladaniu netu, a ja nie pomyslalem zeby spytac.

W każdym razie potwierdzam że routerek śmiga z orange FTTH na firmware 3.0.0.4.380_7378.

I nie zebym go gdzies sam szukal w pocie czola, po prostu sam router informowal ze jest nowszy firmware i tylko kliknalem update, to wszystko:-)

 

Anonim

Nie dotyczy

Wlasny router do swiatlowodu

@maksym771 Asus tak mają, że po każdej aktualizacji firmware trzeba zrobić przywracanie do ustawień fabrycznych.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Wlasny router do swiatlowodu

Do ustawien fabrycznych nie przywracalem, tylko zaktualizowalem firmware i smiga. To chyba juz teraz nie trzeba go przywracac i ponownie ustawiac pod FTTH ..?

Anonim

Nie dotyczy

Wlasny router do swiatlowodu


maksym771 napisał(-a):

Do ustawien fabrycznych nie przywracalem, tylko zaktualizowalem firmware i smiga. To chyba juz teraz nie trzeba go przywracac i ponownie ustawiac pod FTTH ..?


@maksym771Jeśli chodzi, to nie ma potrzeby resetować, ale po następnej aktualizacji to tak będzie trzeba zrobić.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Wlasny router do swiatlowodu

Zresetowałem go jednak i faktycznie jest różnica, opcje w menu otwierają sie teraz błyskawicznie:-) Przedtem było zauwazalnie wolniej, aczkolwiek tez nie do tego stopnia żeby przeszkadzało.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Wlasny router do swiatlowodu

Witam.

 

Chciałbym podpiąć się do tematu i zapytać o router "do wszystkiego" a mianowicie o sprzęt wyposażony w obsługę ADSL/VDSL/FTTH i wpółpracujący z Orange IPTV. Jakieś pół roku temu, po przewałkowaniu kilku for, wybór padł na Asus'a DSL-AC68U, który mieścił się w założonym pułapie finansowym i teoretycznie (wg. danych ze strony producenta) miał być własnie takim urządzeniem "do wszystkiego". I o ile w trybie ADLS/VDSL wszystko działało zgodnie z potrzebami o tyle po przestawieniu go w tryb FTTH (ETH/WAN) "posypała" się obsługa IPTV a dokładniej znikła sekcja z ustawieniami VLANów, które są wymagane do skonfigurowania by działał SagemCom
UHD88 (dokładnie to: 838, 839 i 840 w bridge'u) jak na obrazku z linku:

 

https://drive.google.com/file/d/0BwLNSW9W9-2tYkhqZmkwaUhrSlU/view?pref=2&pli=1

 

W trybie ADSL/VDSL wygląda to dokładnie tak jak w linku a po przestawieniu routera na pracę ETH/WAN magicznie znika ta sekcja. Dostęp FTTH no netu oczywiście można było poprawnie skonfigurować bo w konfiguracji ETH/WAN jest opcja VPI/VCI ale wycięto wszystko co potrzebne do konfiguracji Orange IPTV.

 

Wydawałoby się, że wersja DSL-AC68U to dokładnie RT-AC68U (który działa poprawnie) z dodatkowym modemem ADSL/VDSL ale dziwnym przypadkiem tak to nie działa - najprawdopodobniej to była/jest kwestia niedopracowanego firmware...

 

Korzystając z okazji, że ten wątek powstał chciałem się poradzić w sprawie zakupu takiego sprzętu, niekoniecznie już Asusa, w kwocie do 1000 PLN - owszem widziałem np. Draytek'a z osobnymi portami WAN pod ADSL/VDSL i FTTH ale cena prawie 2x wyższa... A być może ktoś testował ostatnio DSL-AC68U w podobnej konfiguracji i aktualny firmware już pozwala na poprawne działanie w trybie FTTH?

 

Z góry dzięki za propozycje.

Pozdrawiam.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Wlasny router do swiatlowodu

Witajcie. Zakupiłem router asus rt-ac66u żeby zamienić go z funboxem2 w ftth. Po przeczytaniu info co i jak udało mi się metodą prób i błędów uruchomić na nim neta. Gorszy temat z telewizją i telefonem. Może wiecie co tam trzeba wklepać żeby te 2 rzeczy zaczęły działać? Siedzę już 3 dni i nie moge dojść do tego.. Zastanawiam się też, czy wystarczy odpowiednio kabel zarobić do telefonu żeby on w ogóle ruszył (rj45 na rj11).

Anonim

Nie dotyczy

Wlasny router do swiatlowodu


rafi-k napisał(-a):

Witajcie. Zakupiłem router asus rt-ac66u żeby zamienić go z funboxem2 w ftth. Po przeczytaniu info co i jak udało mi się metodą prób i błędów uruchomić na nim neta. Gorszy temat z telewizją i telefonem. Może wiecie co tam trzeba wklepać żeby te 2 rzeczy zaczęły działać? Siedzę już 3 dni i nie moge dojść do tego.. Zastanawiam się też, czy wystarczy odpowiednio kabel zarobić do telefonu żeby on w ogóle ruszył (rj45 na rj11).


@rafi-k Voip nie odpalisz na tym Asus.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Wlasny router do swiatlowodu

Hmm no to nie dobrze.. To jest jeszcze jedna opcja, ale też nie wiem jak to skonfigurować..

Mogę zostawić funboxa2 i za nim podpiąć asusa. Tylko, że prawdopodobnie w funboxie nie wyłączę zupełnie nata a to mi trochę przeszkadza, bo nie skorzystam np z ddns na asusie i muszę oba urządzenia konfigurować \9fonboxa2 z ddns i dmz na wan z asusem i dopiero) a to jest straszna kombinacja.. Jakieś inne sugestie?