Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wifi extender - zamiast łączyć się z Funboxem, urządzenia łączą się z extenderem

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 6
  • 0

Wifi extender - zamiast łączyć się z Funboxem, urządzenia łączą się z extenderem

Witam, mam w domu modem funbox 2. Nie działa mi wi-fi w kilku miejscach. Mam także to link extender TL-WA830RE.

Wszystko ustawione i jest ok, tam gdzie sygnał wifi był słaby, jest super. Ale znowu jest taki problem ze w salonie z modemem funbox wifi jest słabiutkie. Sprzęty z salonu zamiast łączyć się z funboxem łączą się z extenderem ponieważ extender ma tka samą nazwę sieci wi-fi, a nigdzie nie mogę znaleźć ustawienia żeby ją zmienić. 

 

 

______________

*Temat przeniesiony z działu Internet domowy, oraz dostosowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53506
  • 621

Wifi extender - zamiast łączyć się z Funboxem, urządzenia łączą się z extenderem

@Karas220288 Cześć,

 

W konfiguracji szybkiej tryb jest jakby narzucany przez sam fakt "szybka"...Prosta i skuteczna. Można jednak później robić modyfikację ustawień. Za pomocą adresu defaultowego urządzenia trzeba się połączyć, zalogować i pogrzebać w menu. Z tego, co pamiętam każdy z RE mógł mieć kilka wariantów pracy. Jako AP, jako dodatkowy router czy RE (dublujący ustawienia routera nadrzędnego, czy z SSID określonym niezależnie dla siebie). Czasem, aby się skomunikować z RE wystarczy wpisać w wierszu adresu np. tplinkextender.net, lun (niestety) skonfigurować kartę sieciowa kompa jako np. 192.168.0.2 i połączyć z adresem RE 192.168.0.254.

Dawno nie grzebałem w takich RE, ale myślę, że powinna być konfiguracja umożliwiająca nadanie innego SSID dla niego. Może się to wiązać z dodatkową podsiecią DHCP, ale to już wyjaśnisz w menu. Sprawdzę, czy gdzies mi się nie plącze takie urządzenie i postaram się sprawdzić konfigurację.

Swoją drogą, ciekawy jest słaby zasięg wifi z modemu. postaraj się na chwilkę przestawić modem w inne miejsce (na ile pozwolą przewody) i sprawdzić zasięg chociażby wifi analyzerem i wykonać kilka speedtestów w różnych pozycjach modemu (ustawiając go w najlepszym wedle testu)

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36242
  • 1366

Wifi extender - zamiast łączyć się z Funboxem, urządzenia łączą się z extenderem

A co ustawiłeś w panelu wzmacniacza?

192.168.0.254 lub http://tplinkrepeater.net/

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 6
  • 0

Wifi extender - zamiast łączyć się z Funboxem, urządzenia łączą się z extenderem

No wchodzę na tą stronę,wybieram sieć która mam wzmocnić, podaje hasło i tyle. W ustawieniach nie ma opcji nazwania wzmocnionej sieci wychodzi taka sama jak wychodzi


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18461
  • 52783
  • 713

Wifi extender - zamiast łączyć się z Funboxem, urządzenia łączą się z extenderem

@Karas220288 jeżeli używasz extendera z tą samą nazwą WiFi, to zawsze będzie wybierany mocniejszy sygnał i/lub te WiFi, do którego urządzenie zablokował się w pierwszej kolejności po pojawieniu się w zasięgu. Jeżeli chcesz, aby urządzenia logowały się do routera, musisz podejść tak do FunBox-a, aby urządzenie widziało silniejszy sygnał, wyłączyć WiFi w urządzeniu, a następnie ponownie włączyć. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36242
  • 1366

Wifi extender - zamiast łączyć się z Funboxem, urządzenia łączą się z extenderem

Na tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=SZT_UTO_xsg 8:51 jest zakładka do zmiany sieci wifi.

Jak soft jest inny, to już skontaktuj się ze wsparciem tp-linka.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53506
  • 621

Wifi extender - zamiast łączyć się z Funboxem, urządzenia łączą się z extenderem

@Karas220288 Cześć,

 

W konfiguracji szybkiej tryb jest jakby narzucany przez sam fakt "szybka"...Prosta i skuteczna. Można jednak później robić modyfikację ustawień. Za pomocą adresu defaultowego urządzenia trzeba się połączyć, zalogować i pogrzebać w menu. Z tego, co pamiętam każdy z RE mógł mieć kilka wariantów pracy. Jako AP, jako dodatkowy router czy RE (dublujący ustawienia routera nadrzędnego, czy z SSID określonym niezależnie dla siebie). Czasem, aby się skomunikować z RE wystarczy wpisać w wierszu adresu np. tplinkextender.net, lun (niestety) skonfigurować kartę sieciowa kompa jako np. 192.168.0.2 i połączyć z adresem RE 192.168.0.254.

Dawno nie grzebałem w takich RE, ale myślę, że powinna być konfiguracja umożliwiająca nadanie innego SSID dla niego. Może się to wiązać z dodatkową podsiecią DHCP, ale to już wyjaśnisz w menu. Sprawdzę, czy gdzies mi się nie plącze takie urządzenie i postaram się sprawdzić konfigurację.

Swoją drogą, ciekawy jest słaby zasięg wifi z modemu. postaraj się na chwilkę przestawić modem w inne miejsce (na ile pozwolą przewody) i sprawdzić zasięg chociażby wifi analyzerem i wykonać kilka speedtestów w różnych pozycjach modemu (ustawiając go w najlepszym wedle testu)


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 6
  • 0

Wifi extender - zamiast łączyć się z Funboxem, urządzenia łączą się z extenderem

Witam, dzięki waszej pomocy udało mi się rozwiązać problem. Tak jak ktoś wspomniał miałem ustawiony jakiś tryb który jedynie wzmacniał sygnał, pokombinował en w ustawieniach i udało mi się zmienić ssid sieci wychodzącej z extenderem. Jedyny mankament to zabezpieczenie ów sieci, musi być takie samo, łącznie z hasłem, jak sieci z funboxem ( nawet w ustawieniach jest po angielsku taka przypominajka) bo tym samym hasłem extender loguje się do funboxa.

 

_____________

* Wyciągnięto treść ze spojlera - moderator Kinga


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53506
  • 621

Wifi extender - zamiast łączyć się z Funboxem, urządzenia łączą się z extenderem

@Karas220288 Jak widzisz, nie są to "trudne sprawy" 🙂  i dałeś radę

Zawsze mawiam, że sprzętu nie da rady za bardzo zepsuć...Do odważnych świat należy, a trening czyni mistrza...Menu sprzętu to nie jest jakaś abstrakcja,  a w ostateczności  jest opcja ustawień fabrycznych.

Ludzie zapominają, że dobrze jest zrobić upgrade do najnowszego softu, pozmieniać ustawienia,obserwować działanie, a i na forum czy youtube znajdzie się zawsze jakąś pomoc


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 55
  • 0

Wifi extender - zamiast łączyć się z Funboxem, urządzenia łączą się z extenderem

podbijam