Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

WiFi a zdrowie... wyłączanie

ROZWIĄZANE

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

WiFi a zdrowie... wyłączanie

Witam.

 

Mam livebox 2.0 (biały ze ściętym rogiem) jest ustawiony na biurku.Jest to moje miejsce pracy

Czy codzienne przebywanie w pobliżu modemu kiedy jest włączone WiFi może szkodzić zdrowiu ?

 

Czy jeśli w ustawieniach wyłączam WiFi i gaśnie lampka WiFi to czy urządzenie blokuje wykrycie sieci wifi czy też nadajnik jest całkowicie wyłączony (nie nadaje). Chodzi o liveboxa 2.0

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

WiFi a zdrowie... wyłączanie

Nie emituje wifi. Ale jak przy każdym urząd na prąd - jakieś pole elektromagnetyczne też jest.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

WiFi a zdrowie... wyłączanie

Na 99% populacji ludzkiej nie stanowi to problemu. Jeśli masz alergię na fale elektromagnetyczne, rozrusznik serca czy inne "choroby" których przeciwwskazaniem jest obecność przy źródłach pól elektromagnetycznych - to może być problemem. Sama zmiana ustawień nie wiele ma znaczenia. Tu lepiej zadaj pytanie lekarzowi (nie wiem czy rodzinny czy medycyny pracy) bo to na forum można sobie gdybać.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

WiFi a zdrowie... wyłączanie

Chodzi mi o to czy wchodząc na 192.168.1.1 i w opcjach wyłączając wifi ...to wyłączam całkowicie nadajnik i już nie emituje żadnych sygnałów ? Livebox 2.0

 

A zdrowotnie to chodziło mi bardziej o jakieś choroby nowotworowe itp.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

WiFi a zdrowie... wyłączanie

Nie emituje wifi. Ale jak przy każdym urząd na prąd - jakieś pole elektromagnetyczne też jest.
Anonim

Nie dotyczy

WiFi a zdrowie... wyłączanie

@Janek21Może poczytaj tutaj 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

WiFi a zdrowie... wyłączanie

Zawsze do nauki należy podchodzić z rezerwą. Kiedyś ludzie uważali, że Ziemia jest płaska, atom niepodzielny, papierosy zdrowe... Ostatnie badania coś mówią, że to jest bardzo indywidualna kwestia... Nie wiem czy tu na tym forum znajdziesz ekspertów na ten temat. Tak naprawdę jeszcze nie poznano wszystkich powodów/czynników rakotwórczych.

Urządzenia z oferty Orange mają wszystkie homologacje i wymagane w Polsce normy więc są względnie bezpieczne dla większości populacji. Tu musisz zapytać się lekarza czy jesteś w grupie ryzyka by przebywać w polu elektromagnetycznym.
Anonim

Nie dotyczy

WiFi a zdrowie... wyłączanie

Wi-fi tak jak telefonia GSM szkodzi zdrowiu, migreny od telefonu miewam, jak ograniczam rozmowy to jest lepiej, wi-fi mam ustawione na minimum, na max to w pokoju piekło, 2 routery mocno widać sieją, jak kasa się pojawi to jakiś inteligentny router kupię co sam reguluje wzmocnienie, jak nic nie korzysta z wi-fi to sygnał jest bardzo słaby, tak na koniec to nie ustawiajcie routera na stanowisku pracy (biurko), conajmniej 2 metry dalej.

Anonim

Nie dotyczy

WiFi a zdrowie... wyłączanie

To jest tak, jak z warzywami, czy owocami, albo innymi produktami spożywczymi. Jak jest lobbowanie czegoś, to inne trzeba zdyskredytować. Jakby rozsiewanie sygnału WiFi nie miało wpływu na zdrowie, to pewnie nikt by tym zjawiskiem się nie zajmował. Orange tak poglądowo przedstawia ustawienie routera. Z kolei, są w necie zdjęcia, które uchwyciły całe spektrum fal, emitowanych nie tylko przez WiFi. Wyglądają bajecznie, ale to tylko pozory.

Lokalizacja.pngfale sygnału.JPG


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

WiFi a zdrowie... wyłączanie

Tu jest kwestia bardzo indywidualnego stanu zdrowia. Dla jedynych powoduje negatywne skutki, dla innych nic.
Anonim

Nie dotyczy

WiFi a zdrowie... wyłączanie

Wi-fi czy GSM szkodzi to nie podlega dyskusji, to że jeden jest bardziej na te fale uczulony a inny mniej nic nie zmienia.