Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wi Fi wariuje

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Wi Fi wariuje

@Szkieletor  wcześniej pytałem o konfigurację wifi w routerze, gdyż posiadam FB 6, co prawda światło 600/100 ale u mnie nic takiego nie ma miejsca tzn. spadki wifi i wzrosty czy to po zaniku napięcia, czy po restarcie routera (posiadam go od początku wejścia na rynek - styczeń 2021).

Anonim

Nie dotyczy

Wi Fi wariuje

@Szkieletor  tak po pierwsze, to kwestia średniej klasy sekcji wi-fi i sekcji zasilania routera, druga sprawa to już oprogramowanie, ono stabilizuje działanie wi-fi i na początku jest wolniej, to odnosi się do routera i urządzenia, telefon wypada gorzej od komputera niestety.

@slav72  jak masz laptopa czy telefon sprawdż, restart routera i po połączeniu ponownym, prędkość stopniowo wzrasta, nie ma że max speed od razu 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Wi Fi wariuje

@Anonim  nie, no oczywiście że stopniowo wzrasta lecz nie jest tak jak mówi @Szkieletor  że są jakieś skoki.

Anonim

Nie dotyczy

Wi Fi wariuje

@slav72  tak się dzieje przy AX i rzadziej przy AC, ale to też kwestia sekcji wi-fi w urządzeniach, średniaki routery czy karty wi-fi w laptopach, tylko po lan, od razu max speed jest.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 170
  • 0

Wi Fi wariuje

No ja mniej niż 600 nie mam nigdy 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Wi Fi wariuje

@Szkieletor  uważam że nie ma sensu o to "kruszyć kopii" skoro nie masz nigdy mniej niż 600 to podejrzewam że tego chwilowego spadku/wzrostu nie zauważasz w działaniu sprzętu (chyba że na speedteście).

Anonim

Nie dotyczy

Wi Fi wariuje

Moim zdaniem to szukanie dziury w całym, bo 600Mb/s trudno dobowo wykorzystać, obstawiam testy czy pokazówka dla znajomych, bo światłowód 1Gb/s trudno na jednym komputerze wykorzystać na max, ja to na 2 komputerach czy 3 czasem wykorzystuję, ale w skali miesiąca i tak luki są. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Wi Fi wariuje

@Anonim  mi się wydaje podobnie (mogłem wziąć 1 Gb, tylko po co ? dla szpanu - bez sensu).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 170
  • 0

Wi Fi wariuje

Po co1 Gbps? Kurcze, bo lubię takie rzeczy.

Teraz wracam do domu, jest 1 Gbps po wi fi. Ile "dochodziło" to nie wiem 🙂

 

Czyli podsumujmy co mówicie

 

1 router stabilizuje napięcie po resecie i tak ma być. Możliwe że lepszej klasy by zaradził

 

2 pobieranie realne na laptopie pokazuje 50 MB pliku x. Przy czym

 

A) ten sam plik x się na tel pobiera 120 MB

 

B) speed test (nie pobieranie pliku x, speed test) na laptopie pokazuje 1000

 

Wnioskuje ze zapisać plik na dysku dla mego laptopa to inna kwestia niż pokazać wynik testy w przeglądarce, wina czyli zbyt słabego laptopa. Dobrze mówię?

 

Jeśli tak to łączę w porządku...

 

Ustawienia funboxa, jeśli coś zmienić i mogli by pomóc to proszę poradzić

 

No i ustawienia dostępne w tel, może tam coś zmienić. Nie ogarniam tego, pytam więc 

 

IMG_20210724_201914.jpg

IMG_20210724_201903_edit_11913632621098.jpg

Screenshot_20210724_202057_com.android.settings.jpg

 

____________

* Poprawiono czytelność wpisu - Wiktor


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Wi Fi wariuje

@Szkieletor  łącze jak najbardziej w porządku, FB 6 według mnie też ok, ustawienia w routerze tak jak u mnie z tym że ja mam 2,4 GHz aktywne i pasma 2,4 i 5 GHz we wspólnej konfiguracji (połączone) dlatego że wtedy działa w szóstce tzw. funkcja Smart, która jest nieaktywna przy włączonym jednym paśmie lub przy obu ale rozdzielonych. Także ustawienia ok a do skoków w wifi trzeba się przyzwyczaić 😉