Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wake on Lan z sieci zewętrznej przestaje działać po kilku minutach od wyłączenia komputera


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

Wake on Lan z sieci zewętrznej przestaje działać po kilku minutach od wyłączenia komputera

Modem Funbox 2

Przekierowane porty UDP 7 i 9 na statyczny adres ip komputera, przez kilka minut od wyłączenia komputera magic packet dochodzi i komputer się włącza po dłuższym czasie już nie.

9 ODPOW. 9

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Wake on Lan z sieci zewętrznej przestaje działać po kilku minutach od wyłączenia komputera

@Nivian  czytałeś to Rozwiązano: Problem z WakeOnLan Funbox 6 - Nasz Orange

to na przykładzie modemu FB 6, ale problem podobny (skoro nowszy modem nie wspiera tej usługi to tym bardziej starszy nie będzie, niestety).


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2087
  • 7669
  • 31

Wake on Lan z sieci zewętrznej przestaje działać po kilku minutach od wyłączenia komputera

wystarczy przeczytać pierwsze zdanie stąd: https://wol.aquilatech.com/help/troubleshooting/ i zająć się czymś produktywniejszym


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2397
  • 9927
  • 85

Wake on Lan z sieci zewętrznej przestaje działać po kilku minutach od wyłączenia komputera

@Nivian  próbowałeś  w ustawieniach BIOS. Przesyłam linka do tematu Sprawdzone sposoby rozwiązywania problemów z funkcją Wake-On-LAN (WOL) https://www.dell.com/support/kbdoc/pl-pl/000129137/wake-on-lan-wol-rozwi%C4%85zywanie-problem-oacute...

Pozdrawiam 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

Wake on Lan z sieci zewętrznej przestaje działać po kilku minutach od wyłączenia komputera

@Nivian 

Skoro wiadomo, że WoL nie jest wspierany na FB to chyba szkoda czasu na te zabawy. Jeszcze w LAN może by zadziałało gdyby minąć FB jakimś przełącznikiem, ale z zewnątrz to raczej bez szans. Ale zaraz, czy nie masz łącza DSL? No to rozwiązanie jest proste: zainwestuj we własny ruter DSL który wspiera WoL i tyle. No chyba że masz też IP TV, wtedy może trzeba się zastanowić czy to najlepszy pomysł. Ale IMHO IP TV na miedzi to i tak pomysł zły, więc może jednak własny ruter?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

Wake on Lan z sieci zewętrznej przestaje działać po kilku minutach od wyłączenia komputera

Chyba samemu znalazłem rozwiązanie dosyć na około ale jest chyba działa. WOL w funboxie działa ale tylko w sieci lokalnej (więc nie wiem skąd zdanie wyżej że nie działa). W związku z tym że router usuwa po jakimś czasie zapis ARP, nie jest w stanie przekierować pakietu na kartę sieciową komputera.
Rozwiązanie polega na dodaniu kolejnego routera z zainstalowanym openwrt (który i tak jest potrzebny bo firmware funboxa jest na tyle tragiczny że nie wspiera nawet ddns), przekierowaniu pakietu na niego i przekierowaniu pakietu na nim aby szedł po adresie lokalnym do komputera bądź na adres rozgłoszeniowy.

Sprawdziłem po godzinie od wyłączenia komputera i działa sprawdzę po nocy czy zadziała i jeśli nie to zaktualizuje post.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

Wake on Lan z sieci zewętrznej przestaje działać po kilku minutach od wyłączenia komputera

@pirenejPierwsze zdanie tłumaczy dosłownie nic, a sama odpowiedź śmierdzi elektrodą.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

Wake on Lan z sieci zewętrznej przestaje działać po kilku minutach od wyłączenia komputera

@Nivian 

Jesteś niekonsekwentny. Skoro FB zapomina ARP to nie wspiera WoL, bo niby jak. Jeśli zestawisz LAN na innym swichu to nic więcej nie trzeba robić, żeby WoL w LAN działało. Jeśli już chcesz do tego użyć rutera, to czemu nie wymienić FB na ten ruter, zamiast kaskadować?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

Wake on Lan z sieci zewętrznej przestaje działać po kilku minutach od wyłączenia komputera

@j131Ty też jesteś niekonsekwentny.
Skoro na LAN działa, bo po wyczerpaniu ARP pakiet leci jako broadcast na wszystkie urządzenia to mimo wszystko WoL działa. ARP nie jest potrzebne do działania WoL jeżeli router działa normalnie i idzie przekierować port na broadcast. (więc tak w LAN może by i zadziałało bo dosłownie nic nie trzeba robić)

Drugi router działa u mnie jako repeater i nie mam potrzeby podłaczania słabszego starego routera jako głównego.

 

__________________

Edytowałem wpis usuwając personalne przytyki - Rafał


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

Wake on Lan z sieci zewętrznej przestaje działać po kilku minutach od wyłączenia komputera

@Nivian 

Dobra, napisz czy faktycznie w LAN FB WoL Ci działa stabilnie, kiedy już będziesz tego pewien. Były doniesienia że tak nie jest, ale nie mam zamiaru się o to kłócić.