Nie można wyświetlić tego widżeta.

Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0

Highlighted

Poziom 18, Komentator
  • 70
  • 84
  • 0

Też poproszę, zamówiłbym chętnie 1Gbps/300Mbps ale usilnie twierdzą że FB2+ ONT to tylko w wolniejszych ofertach, a ONT do FB3 się "nie da".

A dalej jest opcja wykorzystania koncentryka do samego mieszkania? Jaki jest wtedy układ?

Highlighted

Poziom 9, Poszukiwacz
  • 5
  • 5
  • 0

@bwlodar, temat aktualny, napisałem na pirv. Ciekawostka: najpierw powiesili kable, potem otwierali puszki i coś przy tych kablach jeszcze robili, a ostatnio część kabli została zdjęta ze słupów i leży na ulicy, więc czasem ktoś po nich przejedzie. Mam nadzieję, że sam. osobowy to nie kataklizm dla takiego grubego kabla 🙂 i że jakoś to będzie potem działało.

Highlighted

Poziom 18, Komentator
  • 70
  • 84
  • 0

@mehr_licht  proszę o oznaczenie jako rozwiązanie

ćwiczyłem temat ostatnio i opisałem swoją przygodę tutaj:

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/W%C5%82asny-router-zamiast-Funbox-a-3-0-Orange/m-p/192606...

Highlighted

Poziom 9, Poszukiwacz
  • 5
  • 5
  • 0

@ms424 pięknie dziękuję, brzmi niemal zbyt pięknie, żeby było prawdziwe. Ale cuda się zdarzają. No i obiecuję, że oznaczę jako rozwiązanie, gdy tylko "moi" technicy dadzą się przekonać. Czy dobrze się domyślam, że "niewidzialne włókno" ma posłużyć do połączenia ONT z FB?

Highlighted

Poziom 18, Komentator
  • 70
  • 84
  • 0

Zastosuj metodę którą opisałem plus wymagaj dopisania na zleceniu. Zapowiedz że bez ONT nie wpuścisz w celu instalacji.

Nie, chodziło o to najcieńsze, przezroczyste włókno które przychodzi z klatki, ciągnięte w rogu przy suficie na klej -  gdy jeszcze była koncepcja że trzeba będzie wiercić. Po znalezieniu peszla okazało się to nieistotne gdyż cały kabel jest schowany w peszlu a gniazdo ładnie zamontowane na puszce gdzie ten peszel wychodzi. Z gniazda do ONT idzie normalny biały, luźny patchcord i to mi pasuje.