Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Własny ruter -- problem z zalogowaniem się do neostrady.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 17
  • 0

Własny ruter -- problem z zalogowaniem się do neostrady.

Dzień dobry,

 

Kupiłem sobie własny ruter zamiast FunBox'a. Do portu WAN tego rutera podłączyłem ONT (Huawei EchoLife EG8010H). Ruter otrzymał adres IP 168.254.32.225 w zewnętrznej sieci (więc ONT działa), ale nie mogę zalogować się do Neostrady. W logach rutera pojawia się następujący błąd:

 

```

PPPoE ****@neostrada.pl failed to connect to the server because sending PADI times out.

```

 

Wydawało mi się, że prawidłowo skonfigurowałem połączenie w routerze, więc postanowiłem sprawdzić, czy problem może być po stronie ONT. Podłączyłem spowrotem FunBoxa, ale tym razem już nie bezpośrednio do światłowodu. Wpiąłem światłowód do ONT, a ONT podłączyłem do FunBox'a i wybrałem opcję "Zewnętrzny ONT". Niestety, to też nie działało.

 

Więc na razie nie udało mi się skonfigurować własnego routera do działania z neostradą i nawet nie udało mi się połączyć funboxa przez zewnętrzne ONT do neostrady. Co mogłem zrobić źle?

 

W załączniku przesyłam zdjęcie konfiguracji PPPoE i logów rutera.

 

Screenshot from 2023-08-03 22-39-27__zamazane.pngScreenshot from 2023-08-03 22-40-30__zamazane.png

____________

* Poprawiłem czytelność wpisu i doprecyzowałem etykiety - Wiktor

15 ODPOW. 15

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Własny ruter -- problem z zalogowaniem się do neostrady.

@ttantoni 

Ten ONT dostałeś od Orange czy kupiłeś sam?

 

PS. Skoro się nie zalogował to nie dostał adresu. Ten adres który Ci się wydaje że dostał jest z Ameryki:

https://www.whatismyip.com/ip-whois-lookup/?ip=168.254.32.225

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12982
  • 53303
  • 619

Własny ruter -- problem z zalogowaniem się do neostrady.

@ttantoni  zerknij https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/ONT-W%C5%82asny-router-zamiast-FB6/m-p/311106

Spróbuj wpisać login  i hasło z  ręki nie przeklejąc lub użyć parametry rejestracyjne zamiast wlasnych


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 17
  • 0

Własny ruter -- problem z zalogowaniem się do neostrady.

@j131"Ten ONT dostałeś od Orange czy kupiłeś sam?"

Orange mi nie chciał dać ONT, więc kupiłem sam. Gdzieś przeczytałem, że szczęściarze którzy doprosili się o ONT dostawali model Huawei EchoLife HG8010Hv3. Ja kupiłem na allegro Huawei EchoLife EG8010H bo tamtego dokładnego nie mogłem znaleźć, ale różnica może polegać tylko na innym kolorze, albo nieistotnie innych podzespołach bo parametry ma takie same z tego co widzę.

 

@j131"PS. Skoro się nie zalogował to nie dostał adresu. Ten adres który Ci się wydaje że dostał jest z Ameryki"

Bo to nie jest adres internetowy tylko w jakimś LANie Orange'a. Maska podsieci w tej sieci to jest 255.255.255.255, więc jest to sieć z tylko jednym urządzeniem. Nie wiem jak wygląda infrastruktura Orange'a i "droga do internetu", ale na tyle na ile rozumiem należy się podłączyć do tej swojej jednourządzeniowej sieci i wniej połączyć się z serwerem Orange'a przez PPPoE.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12982
  • 53303
  • 619

Własny ruter -- problem z zalogowaniem się do neostrady.

@ttantoni  jak już wkleiłem link do info: na innym ONT niż z Orange nie zadziała. Musi być dopisany do systemu...

Stąd problemy. Na rejestracyjnych ustawieniach weryfikowałeś?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Własny ruter -- problem z zalogowaniem się do neostrady.

@ttantoni Własny ONT Ci nie będzie działać, musisz mieć od operatora.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 17
  • 0

Własny ruter -- problem z zalogowaniem się do neostrady.

@agat13"zerknij https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/ONT-W%C5%82asny-router-zamiast-FB6/m-p/311106"

 

Czyli jednak niezbędny jest ich ONT? Myślicie, że dawany przez nich ONT czymś się różni od tego samego modelu kupionego na internecie?

 

Na infolinii powiedziano mi, że nie ma absolutnie opcji żebym dostał od nich ONT mimo że kiedyś dawali. Teraz nie dają, bo w przeszłości ludzie którzy dostawali własne ONT i "samowolnie" konfigurowali internet marudzili na infolinii że im nie działa, a oni nie mieli "inteligentnej diagnostyki" z FunBox'a i ostatecznie zmienili politykę. Nie mam więc chyba innej opcji pozyskania ONT niż kupienie go samemu.

 

Niestety u mnie nie ma innego dostawcy internetu niż Orange, więc mogą robić co chcą, ustalać ceny jakie chcą, i tak jesteś na nich skazany.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12982
  • 53303
  • 619

Własny ruter -- problem z zalogowaniem się do neostrady.

@ttantoni  ONT. Musi być Orange. 

Powalcz niego, bo nie będzie działać na Twoim na 100%


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12982
  • 53303
  • 619

Własny ruter -- problem z zalogowaniem się do neostrady.

@ttantoni  pytanie pomocnicze. Masz zwykła neostradę ftth? Żadnej Neo Biznes że stałym adresem IP? Bo ten adres podsieci i maska są dziwne

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 17
  • 0

Własny ruter -- problem z zalogowaniem się do neostrady.

@agat13"pytanie pomocnicze. Masz zwykła neostradę ftth? Żadnej Neo Biznes że stałym adresem IP? Bo ten adres podsieci i maska są dziwne"

 

Tak, mam zwykłą neostradę, ale do domu jednorodzinnego.