Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

@gk2a6, mi nie tłumacz. Przeczytaj o co pyta kolega i co na to odpowiada drugi kolega.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 448
  • 831
  • 3

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

kolega @Behosotn odleciał w oczekiwaniach. Jak chce koniecznie własny sprzęt na końcu włókna można zamówić ciemne włókno czy inną usługę ale wtedy należy dopisać co najmniej dwa zera w cenie, to nie klasa usług za xx PLN. Autoryzowanie obcego ONT w sieci operatora jest oczekiwaniem absurdalnym.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

@pirenej dzięki, bo akurat zarobiony byłem.. wyjaśnijmy: nigdy nie namawiałem, nie zalecam i nigdy nie będę eksperymentów z WŁASNYM ONT. Z różnych powodów, ale niezmiennie stoję na stanowisku, że modem można stawiać własny na swoją odpowiedzialność, ale ONT MUSI być operatora...

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 0

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

@gk2a6 jak dla mnie mogą zatrudnić nawet czarnoksiężnika zamiast Funboxa jak będzie robił to co potrzeba, czyli działał w trybie bridge. Mam zerowe wymagania względem rozwiązania, interesuje mnie tylko efekt i tu chyba mnie źle zrozumiałeś. Własny ONT to po prostu jedno z rozwiązań, które proponowano mi na infolinii xd a i tak pewnie jak kupię, to się okaże, że "no wie pan co, to panu źle ktoś musiał powiedzieć".


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 448
  • 831
  • 3

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

@Behosotnnikt na pewno nie proponował Ci TWOJEGO ONT ale ODDZIELNE ONT

Rozwiązania są powszechnie znane i są dwa:

1. Kup usługę na biznes gdzie sprzęt ma opcję Bridge (i opcję stałego IP, dodatkowo płatne)

2. Kup usługę na klienta indywidualnego i nie pozwól wcisnąć sobie nic innego niż  ODDZIELNE ONT(Np. HUAWEI  HG8010Hv3) +FB3 tak jak opisano tutaj https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/ONT-w-Orange/td-p/235159

Tyle w temacie i skończmy dyskusję bo nic się nie zmieniło w tej kwestii.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 0

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

Jestem w 100% pewny, że proponowali mi zakup ONT na własną rękę. Mogę spróbować podzwonić i nagrać jak bardzo chcesz. Co do kupowania usług, to już po ptakach, bo mam ten światłowód z samym FB3 od pół roku, po prostu teraz na pracy zdalnej mam za dużo sprzętu i zaczynam bardziej działać z IoT stąd chciałem to teraz ogarnąć a tu zonk, bo nic nie idzie zrobić.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 448
  • 831
  • 3

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

@Behosotn  niestety popełniłeś błąd na początku gdzie masz argumenty aby wymusić instalację ONT+FB3, jak powszechnie wiadomo na tym forum uzyskanie później graniczy z cudem


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 73
  • 1

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

@gk2a6 czy ja wiem. Mi się udało "załatwić" ONT za pierwszym razem przez... czat. I nic nie cudowałem 😉 Napisałem, że chcę ONT, gość na czacie przyjał zgłoszenie i za 2 dni miałem już ONT.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 0

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

Cześć, to mój pierwszy wpis na forum. I żeby było jasne - przeczytałem chyba wszystkie wątki w tym temacie. Niemniej jednak, potrzebuje porządkować - bo jak zawsze troche komplikacji na formach musi się pojawić 🙂

 

1. zamówiłem 1GB z dostępem do mieszkania - montaż jutro

2. ponieważ zdecydowałem (i proszę nie kwestionować tej potrzeby), że inwestuje w "przyszłościowy" router - np. Asus RT-AX89X lub Asus RT-AC88U - zaznaczyłem przy zamówieniu - w SALONIE - o tym, że potrzebuje ONT. Bez problemu to zostało wpisane do uwag. 

3. także zdecydowałem, że chce maksymalizować przepustowości poprzez NIE instalowanie FB 3.0.

4. do całej mojej układanki dodaje dysk NAS oraz drukarkę Samsung. Chcę to podłączyć do routera i oczekuje, że będzie działać. 

 

Pytanie jakie mam do Ciebie - do kolegów z forum:

1. czy muszę mieć na jutro docelowy router - aby technik go autoryzował czy może zostać ONT uruchomiony ONT bez FB 3.0 a router jak przyjdzie za kilka dni podpinam 1GB kablem ethernet WAN.

2. rozumiem, że login + hasło wraz z przypisanym adresem otrzymam jutro od montera: na co zwrócić uwagę? (PPPoPE?) - obawiam się, czy po przyłączeniu za parę dni routera nie będzie on autoryzowany i nie będzie działać. 

 

Proszę o proste i praktyczne wskazówki przed jutrzejszą wizytą instalatorów.

 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 448
  • 831
  • 3

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

@Mutello 

 

1. NIE PODPISUJ odbioru dopoki technik nie aktywuje uslugi na ONT oddzielne we wspolpracy z fb3 i nie sprawdzisz ze dziala. Ta prosta zasada uchroni cie od sciem i ucieczki instalatora przed aktywowaniem na ONT (oszukuja nagminnie). mowia ze przyjda jutro dokonczy bo costam/mam chora corke.czy cokolwiek a potem cie olewaja mimo ze zostawili ont w pudelku(case z czwartku u znajomej)

2. Nie potrzebujesz routera w dniu instalacji podmienisz.sobie potem. Nie podpisuj odbioru zanim technik nie wpisze.ci w odpowiednim miejscu w papierach loginu i hasla pppoe (przypilnuj go i uprzed zanim przypisze usluge do ONT ze ma Ci zapisac.

 

postepujac zgodnie z powyzszym unikniesz wszelkich problemow ktore po podpisie odbioru moga byc trudne lub niemozliwe do rozwiazania.

 

upewnij sie ze wiesz jak na swoim routerze ustawic tagowanie vlan na porcie wan. 

 

tu masz relacje co i jak

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/W%C5%82asny-router-zamiast-Funbox-a-3-0-Orange/m-p/192606...