Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Własny router LoveMini do 80Mb/s.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 14
  • 0

Własny router LoveMini do 80Mb/s.

Cześć, na forum jest wiele podobnych tematów ale wciąż nie mam pewności dlatego proszę Was o pomoc. W ciągu najbliższych dni zostanie mi podłączona usługa LoveMini do 80Mb/s (nie światłowód) i w przyszłości chciałbym wykorzystać własny router. Zastanawiam się nad modelem Asus rt ax56u, czy ten router może samodzielnie obsługiwać sieć czy trzeba go wpiąć pod Funboxa? Przeglądając sieć natrafiłem na informacje że do urządzenia idzie kabel rj11 natomiast ten router posiada tylko rj45. Jak to wygląda na chwilę obecną czy taki router może samodzielnie obsługiwać sieć? Pozdrawiam.

38 ODPOW. 38

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Własny router LoveMini do 80Mb/s.

Widzę, że jesteśmy w podobnej sytuacji, co prawda ja będę chciał wymienić funboxa 3.0 od światłowodu na identyczny router o którym wspomniałeś. Polecam obejrzeć video w linku, myślę, że problem rozwiązany.

https://www.youtube.com/watch?v=Aa5vEruHNIw&ab_channel=OrangePolska


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Własny router LoveMini do 80Mb/s.

@bigllo Jak widzisz, Pani z orange ładnie tłumaczy jak skonfigurować swój router aby mogł samodzielnie obsługiwać sieć. Myślę, że udało mi się pomóc. Miłego dnia i szybkiego łącza!


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Własny router LoveMini do 80Mb/s.

idzie się domyślić, że nie na włóknie, bo ftth nie oferuje takich prędkości 😉

w przypadku łącza DSL ważne jest to aby router miał takie gniazdo(rj11). Z tego co wiem nie ma przeciwwskazań do stosowania własnego routera a nawet jest to lepsze, bo wybierasz urządzenie jakie chcesz 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 14
  • 0

Własny router LoveMini do 80Mb/s.

Dziękuję, faktycznie film dobrze obrazuje samą konfigurację ale wciąż nie mam pewności co do tego konkretnego modelu routera. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 14
  • 0

Własny router LoveMini do 80Mb/s.

@pablus  Więc rozumiem że jeżeli router takowego nie posiada, pozostaje podłączyć go do funboxa lub wybrać inny model?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Własny router LoveMini do 80Mb/s.

@bigllo dokładnie 🙂

na ten moment lepszych patentów nie ma 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 14
  • 0

Własny router LoveMini do 80Mb/s.

@pablus Dziękuję za wyjaśnienie 🙂 Dopytam dodatkowo czy Funbox ogranicza możliwośći takiego routera? Czy rozsądniej jest znaleźć model posiadający rj11 aby samodzielnie mógł obsługiwać sieć? I rozumiem że np na etapie przyłączania sieci w tym wypadku nie da się "poprosić" o wyjście rj45?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Własny router LoveMini do 80Mb/s.

jeśli masz neo80 to domyślnie usługę masz na rj11

więc jak chcesz mieć wszystko pod kontrolą polecam router adsl

przykładowy warty polecenia router: link 

co do tego poposzenia o rj 45 to się nie da technologicznie, bo po prostu centralki OPL mogą nie być do tego przystosowane. ale nie ma co kombinować jak koń pod górę skoro są routery, które działają na łączach dsl jak opisany wyżej przykład 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Własny router LoveMini do 80Mb/s.

Dokładnie tak, ale wydaje mi się że neostrada podłączana jest do routera po ethernecie. Tzn, przy ścianie jest gniazdko (coś podobnego co ma światłowód) do którego wchodzi kabel telefoniczny (neo) a wychodzi kabel ethernet. Jeśli nie mam racji to proszę o poprawę. Ale wracając to tak, połączyć po ethernecie router

od asusa do funboxa i po sprawie. Co do ograniczeń, czy takie połączenie coś ujmuje, hmmm. Wydaje mi się, że nie, w końcu funbox ma porty 1 gigowe więc nie powinno być problemu aczkolwiek najlepiej by było gdyby neostrada bezpośrednia szła do asusa. Jeśli nie mam racji z tym gniazdkiem o którym wspomniałem wcześniej, to może istnieją jakieś przejściówki, z neo na ethernet...