Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Własny router LoveMini do 80Mb/s.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Własny router LoveMini do 80Mb/s.

@Macrolo tak. ale jeśli chcesz mieć tylko swój router zamiast FB (funbox) to musisz mieć router adsl jak wcześniej wspomniany przeze mnie, bo wchodzi rj11 jak pisałeś 🙂 więc moim zdaniem najlepiej mieć albo FB albo tylko swój router - zawsze to mniej prądu zeżre 😄 

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Własny router LoveMini do 80Mb/s.

Dokładnie, jestem za @pablus  lepiej mieć jeden router, tak jak mówisz albo swój własny, albo FB zamiast połączone dwa routery ze sobą. Zaoszczędzi się na prądzie i będą mniejsze zakłócenia (tylko jedna sieć wi-fi). Tego asusa sam będę brał do światłowodu, także kolega @bigllo ma dobry gust 😉

Jak chcesz @bigllo  to możemy poszukać jakiegoś routera ADSL dla ciebie. Opisz nam tylko jakie parametry cię interesują. (Jaka częstotliwość GH, Ile urządzeń na raz ogarnia taki router itp.)


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Własny router LoveMini do 80Mb/s.

@bigllo Ja osobiście dalej bym szedł w tego asusa, dlatego z czystym sumieniem mogę polecić: https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/router-asus-dsl-ac750?gclid=Cj0KCQiA2uH-BRCCARIsAEeef3mhPr...

Dlaczego asus? Do gier i dużego obciążenia IDEALNY! Dodatkowo strona administracyjna i użytkowanie jej to czysta przyjemność. Oczywiście mnóstwo zabezpieczeń i najpotrzebniejszych ustawień. Co prawda router w linku osiąga słabe parametry prędkości ale pewnie i tak nie wyciągniesz 300mb/s z neo do 80mb/s 😂 . Zasięg wi-fi jest ok, pokrywa około 60 - 80 metrów kwadratowych jeśli się nie mylę. Poszukam jeszcze czegoś mocniejszego od asusa, o ile jest. Widzimy się za 5 min. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Własny router LoveMini do 80Mb/s.

@Macrolo co do światłowodu to jedna rada ode mnie jak będziesz brał - dopytaj się czy usługa będzie na kablach OPL czy dzierżawionych (tzw umowa BSA). Jeśli ta druga opcja to weź pod uwagę to, że masz jedno urządzenie więcej (ONT) oraz jesteś jeden port ETH w plecy (w końcu trzeba gdzieś to podłączyć :P. Tak, żeby potem niespodzianek, bo Orange samo Ci nie powie a potem abonenci są zaskoczeni, że oni nie zamawiali net od firmy X tylko od Orange a nie wiedzą, że OPL ma z firmą X podpisaną umowę BSA 🙂 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Własny router LoveMini do 80Mb/s.

@biglloZacznijmy od tego, że masz opcję do 80Mb/sek, a więc technologię VDSL. Musisz więc szukać routera, który ma wbudowany modem ADSL/VDSL (ze wskazaniem na VDSL) i ewentualnie mający port LAN/WAN. Czyli na maxa uniwersalny. Ten, który proponujesz oczywiście bedzie działał, ale TYLKO za Funboxem jako drugi w kaskadzie. Zapewni sieć wewnętrzną zarówno po LAN jak i po wifi, ale...w przypadku gier może generować opóźnienia wynikające z kaskady na NAT, czy przekierowanie portów.Zawsze lepiej jak jedno urządzenie obsługuje i linię i sieć wewnętrzną, ale wtedy MUSI mieć wejście RJ11 dla kabelka telefonicznego (wynika z uwarunkowań technologii VDSL)

Zatem odpowiedzią na Twoje pytanie jest: NIE, jeśli chcesz mieć tylko jedno urządzenie i TAK, jeśli wyłączysz w Funboxie wifi i zrobisz kaskadę router za routerem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Własny router LoveMini do 80Mb/s.

@MacroloNeostrada nigdy nie była podłączana do linii po RJ45 z wyjątkiem FTTH z zewnętrznym ONT-em i nie ma żadnych przejściówek dla tego typu kombinacji. Modem na RJ11 to jedno, wejście WAN na RJ45, drugie


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Własny router LoveMini do 80Mb/s.

@pablus Oczywiście, że jestem tego świadomy. Światłowód tydzień temu położyła nexera na moim "osiedlu". Mam przykład jak to będzie wyglądać. Mój znajomy w innej okolicy zakładał sobie światłowód i też była to nexera i rzeczywiście jest jedna "skrzyneczka więcej" ale to dobrze bo do funboxa nie idzie bezpośrednio kabel światłowód tylko kabel ethernet więc będę mógł spokojnie przepiąć kabel ethernet z funboxa do asusa. Ale już się tu tak o tym nie rozgadujmy bo pytanie @bigllo tego nie dotyczy. 😁


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Własny router LoveMini do 80Mb/s.

@agat13 Dzięki za odp. Tak jak pisałem nie byłem tego pewny. 😄


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Własny router LoveMini do 80Mb/s.

@Macrolo może to nie być takie proste. odpowiedź na kwestię routera znajdziesz na pewno na forum, bo nie jest to takie oczywiste 🙂

już nie spamuję 🙂

a do tematu wracając to szkoda, że nie ma już w ofercie OPL sagemcom f@st 2704, bo to najlepszy modem jaki mieli 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Własny router LoveMini do 80Mb/s.

@pablusNa ADSL był spoko, mam jeszcze gdzieś jednego..:)