Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Własny router LoveMini do 80Mb/s.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Własny router LoveMini do 80Mb/s.

@pablus Ooo tak! Zdecydowanie się zgadzam, ten router to było cudo. A co do tego, że nie będzie to takie proste... co masz na myśli? Wystarczy przepiąć kabelek (przynajmniej, tak mi się wydaje).


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Własny router LoveMini do 80Mb/s.

no nie do końca. na FB masz zapisaną całą konfigurację w tym username i password. Adresacja nie jest automatyczna tylko przez w/w dane. poza tym urządzenie FB jest autoryzowane w OPL a Twój router niekoniecznie. Poza tym może być wymagana konfiguracja, która nie zawsze jest łatwa i nie zawsze wszystko chce działać. w skrócie to FB jest niezbędny ze względu na autoryzację użytkownika i urządzeń. Oczywiście, zawsze możesz podłączyć router za urządzeniem FB. 

Tak samo nie możesz korzystać z własnego ONT (nawet tej samej firmy). To też zabezpieczenie przed niesprawnymi urządzeniami klienta które mogą wywierać pośredni lub bezpośredni wpływ na działanie usług OPL.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12921
  • 53103
  • 611

Własny router LoveMini do 80Mb/s.

@MacroloZamiana FB3 na inny router może się odbyć TYLKO pod warunkiem, że się ma zewnętrznego ONT od Orange (nie z wolnego rynku) lub od dostawcy netu dla Operatora i nie przykłada się wagi do VoIP-a i IPTV z dekoderem od Orange.

Zrobić wszystko można tylko kwestia nakładów, stabilnej pracy i wiedzy dość precyzyjnej.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 14
  • 0

Własny router LoveMini do 80Mb/s.

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi, główne pytanie w zasadzie zostało wyczerpane, ale chętnie przyjrzę się propozycjom routerów mogących samodzielnie obsłużyć sieć.Na router przeznaczam +/- 600zl nie znam się na tym szczególnie szukam najlepszyszej opcji w tej cenie. Mile widziane Asusy, coś z w miarę prostą obsługą, funkcje gamingowe także na +. Być może jest jakieś urządzenie obsługujące WiFi 6 (streaming multimediów w sieci lokalnej).


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Własny router LoveMini do 80Mb/s.

Tak jak pisałem wcześniej, wiedziałem, że zostaniesz przy asusie więc: 

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/router-asus-dsl-ac750?gclid=Cj0KCQiA2uH-BRCCARIsAEeef3mhPr...

Nie ma "droższych" routerów do ADSL. Neo wyciąga małe prędkości dlatego nie potrzeba tu routera za 600zł potrafiącym wyciągnąć 1300mb/s. A opis do routera w linku i uzasadnienie "dlaczego akurat ten" masz w mojej wcześniejszej wypowiedzi 😉


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 14
  • 0

Własny router LoveMini do 80Mb/s.

@Macrolo A czy możesz się wypowiedzieć o modelu Asus DSL-AC55U?  😀 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12921
  • 53103
  • 611

Własny router LoveMini do 80Mb/s.

@biglloPoradzę, abyś nie szedł w wifi6, a wystarczy dla neo do 80Mb/sek dobre wifi5

Kwestia finansów. 6-ka to nowinka i na tym bazują producenci. Po co przepłacać jak nie wykorzystasz??

Gaming najlepszy i tak po eth...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12921
  • 53103
  • 611

Własny router LoveMini do 80Mb/s.

@biglloUważaj na oznaczenie ADSL i VDSL. To dwie różne technologie, ale bazujące na linii miedzianej. Nie popełnij błędu przy zakupie, bo nie będzie działał. Ja jestem zdania, że każdy powinien dopasować router do własnych potrzeb i warunków lokalowych. Precyzyjnie, a nie marketingowo


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Własny router LoveMini do 80Mb/s.

@agat13 Jestem za, zapomiałem o tym wspomnieć w moim wcześniejszym poście ale wydawało mi się to za zbędne i wiadome. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12921
  • 53103
  • 611

Własny router LoveMini do 80Mb/s.

@biglloTen asus wygląda naprawdę nieźle...i prócz modemu ADSL2+/VDSL2 ma WAN, co pozwala zerknąć w przyszłość...wifi AC, ok...anteny zewnętrzne...i zapewne manu obrazkowe..

Dla mnie git