Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VoIP do FunBox-a 2.0 telefon z PoE czy bez?

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

VoIP do FunBox-a 2.0 telefon z PoE czy bez?

@Anonim 

Żeby było PoE najpierw musiałby być Eternet, bez tego żaden power over eternet nie miałby sensu. Telefon VoIP który miałby wsparcie dla PoE musiałby więc być podłączany do sieci przez gniazdko RJ45, kabelkiem eternetowym. Czyli piszemy tu o aparatach z wbudowaną bramką VoIP, dających się podłączyć wyłącznie do sieci komputerowej, nie do sieci telefonicznej.

 

Funbox (każdy) ma gniazdka RJ45 którymi można rozprowadzać sieć lokalną. Do tych gniazdek oczywiście można by podłączyć taki aparat telefoniczny typu VoIP, ale nie jestem pewien czy FB2 wspiera PoE. Gdyby telefon miał koniecznie być PoE, to pewnie i tak jakiś switch dostarczający tego PoE musiałby się po drodze między FB a telefonem znaleźć, i wtedy by to mogło zadziałać. Osobnym zagadnieniem jest skonfigurowanie takiej bramki/telefonu VoIP. Może jest to nieco zaskakujące, ale operator nie wspiera takiej konfiguracji. To oczywiście nie znaczy że nie będzie ona działać, po prostu z problemami konfiguracyjnymi musisz radzić sobie sam (ewentualnie przy naszej pomocy).

 

Jednakże, wszystkiego tego można uniknąć, jeśli wykorzysta się bramkę VoIP wbudowaną w każdego FB. Żeby z niej skorzystać, wystarczy zwykły analogowy aparat telefoniczny podłączyć kabelkiem telefonicznym do gniazdka RJ11 znajdującego się w FB. Trzeba tylko uważać, żeby nie pomylić gniazdek, FB2 (IIRC) ma też gniazdko RJ11 do linii telefonicznej (DSL). Ale skoro masz FB2, to lepiej ode mnie orientujesz się w jego "gniazdkologii". Powinno zadziałać od razu, bez żadnej konfiguracji. W zasadzie nie widzę powodu, dla którego dowolny analogowy telefon miałby w tej roli się nie sprawdzić. U mnie osobiście  działa na tej zasadzie system pięciu bezprzewodowych słuchawek systemu ePure (swissvoice), wszystkie naturalnie są sparowane z jedną stacją bazową, która jest kabelkiem RJ11  podłączona do FB3.

 

Na koniec przypominam, że bramki VoIP można tez konfigurować w oparciu o apki na smartfonach obsługujące protokół SIP, w tym systemowy dialer androida, przynajmniej do wersji 11 (w 12 mieli to wsparcie usunąć). Jest to sprawdzone, niewspierane, ale działające rozwiązanie.

Co ciekawe, jeśli mowa jest o VoIP od Orange aka "numer stacjonarny", to w tej usłudze można jednocześnie mieć aktywnych kilka bramek VoIP przypisanych do jednego numeru. Można nawet jednocześnie prowadzić trzy rozmowy (z trzech różnych bramek naturalnie).

 

Z wszystkich tych trzech sposobów obsługi VoIP można korzystać jednocześnie.

 

Oczywiście warunkiem działania telefonu VoIP w ogóle, jest wykupienie i aktywowanie odpowiedniej usługi, ale to chyba wiesz.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53506
  • 621

VoIP do FunBox-a 2.0 telefon z PoE czy bez?

@Anonim  zgodzę się z Tobą w kwestii kompatybilności aparatów analogowych do VoIP.  Spotkałem się z listą telefonów/producentów nieobsługiwanych przez bramkę VoIP  w modemie. Nie dlatego, że nie działały, ale nie w 100%. 

Chodziło o sygnał dzwonienia. VoIP  jak zapewne wiecie różni się w działaniu od linii analogowej napięciami. Ma inne napięcie "linii" i inny prąd dzwonienia ( jak to się dawniej określało) 

Czasem te wartości są za małe  dla danego aparatu, a co za tym idzie, powodują działanie wybiórcze. 

Spotkałem się z tym zjawiskiem przy centralach Panasonica. Na linii analogowej czy ISDN było wszystko ok, a na VoIP linia  po prostu nie dzwoniła.

Aparat/centrala może się różnić rezystancją wejściową  co też jest ważne. Kiedyś aparaty miały pojemność w obwodzie dzwonienia, a np Panasonic i jego elektronika wykazywały przerwę. 

Generalnie większość dostępnych na rynku telefonów analogowych się sprawdzi, bez względu na to czy są przewodowe  czy bezprzewodowe...

Nawiązując do tematu, żaden Funbox nie ma PoE i jest to jak napisał @j131  opcja switcha i sieci LAN, a nie linii telefonicznej i wyjścia z bramki VoIP  wbudowanej do modemu 

 

Anonim

Nie dotyczy

VoIP do FunBox-a 2.0 telefon z PoE czy bez?

Mam TP-Link-a Archer VR2100 oraz zamówiłem bramkę VoIP Grandstream HT802 i jutro podłączę i skonfiguruję dodam że na TP-Link nie ma błędów jeśli chodzi o LAN 100 Mb/s po podłączeniu telefonu do FunBox 2.0 sypało błędami jak by na zwarciu był 5 FunBox 2.0 wymieniany w salonie. Nie wiem kto tam maczał w tym palce ale nie nadają się FunBox-y 2.0 do VoIP bo wywala błedy i to solidnie...

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53506
  • 621

VoIP do FunBox-a 2.0 telefon z PoE czy bez?

@Anonim Nadają się, bo tysiące ich działa. Sprawdzałeś aparat telefoniczny?

Anonim

Nie dotyczy

VoIP do FunBox-a 2.0 telefon z PoE czy bez?

Tak mam 2 przewodowe i jeden bez przewodowy w sumie trzy wszystkie odrzuca sypiąc błędami na stronie rekonfiguracujnej, agat13 jaki telefon polecasz do FunBox-a 2.0?

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53506
  • 621

VoIP do FunBox-a 2.0 telefon z PoE czy bez?

@Anonim od setek lat używam Panasonica i nigdy nie miałem problemu z FB  nawet obecnie do FB2 mam podpięta centralkę  308-ke i od kilku lat działa...

Może przewód  ??

Pokaz konfigurację połączeniowa FB I telefonu. Mam nadzieję, że piszemy o VoIP?

Anonim

Nie dotyczy

VoIP do FunBox-a 2.0 telefon z PoE czy bez?

Mam podpięty RJ11 Panasonic bezprzewodowy DECT i to wszystko.

Teraz w słuchawce krzyczy żeby wykonać restart bo nie jest sparowany kontrolka nie świeci się...
Do FunBox 2.0
 
__________________
Scalone wpisy - Rafał

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53506
  • 621

VoIP do FunBox-a 2.0 telefon z PoE czy bez?

@Anonim  nie jest sparowany z bazą, a nie z modemem...

Anonim

Nie dotyczy

VoIP do FunBox-a 2.0 telefon z PoE czy bez?

Tak

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53506
  • 621

VoIP do FunBox-a 2.0 telefon z PoE czy bez?

@Anonim  to jak ma działać? Baza musi być sparowana że słuchawką a na modemie lampka  Tel musi się świecić na zielono ( znaczy, że VoIP  jest aktywny) czyli znak, że modem jest skonfigurowany pod kątem  VoIP 

Jeśli na modemie się odpowiednia dioda nie świeci, znaczy nie masz VoIP  lub modem nie pobrał odpowiedniego oprogramowania, co musisz zgłosić  jeśli masz tą usługę. Jeśli korzystasz z bramki dodatkowej podłączasz  ją do LAN modemu  po eth i do niej aparat telefoniczny. Konieczne jest wtedy dodatkowe konto z numerem i konfiguracja bramki