Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Utrata połączenia WiFi


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 14
  • 0

Utrata połączenia WiFi

Dzień dobry,

 

Mam problem z połączeniem co jakiś czas zrywa połączenie na kilkanaście sekund na moim wzmacniaczu, mimo że wszystkie ikonki sie świecą to internet nie działa. Router nie wyłącza wifi, jednakże wczoraj w nocy pierwszy raz od dłuższego czasu ikonka WiFi nie świeciła się.

 

Czy jesli wylacze pasmo 2.4 to wifi przestanie sie rozlaczac?

 

Czy rowniez przez to wylaczenie wifi na routerze sugerowana jest wymiana urzadzenia?

 

20 ODPOW. 20

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22155
  • 181

Utrata połączenia WiFi


@kubuskrulnapisał(-a)

...

 

Czy rowniez przez to wylaczenie wifi na routerze sugerowana jest wymiana urzadzenia?

 


Nic nie ma prawa się samo rozłączać. Zgłoś awarię do BOK, oni już cię dopytają o szczegóły których tu nie podałeś i zdecydują czy przypadek kwalifikuje się na wymianę czy nie. IMHO raczej się kwalifikuje.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 114
  • 403
  • 1

Utrata połączenia WiFi

Na działanie WiFi ma wiele czynników. W jakiej odległości są od siebie główny router i repeater?  Jeżeli chodzi o pasmo, to jeżeli mieszkasz w domku jednorodzinnym to faktycznie lepiej używać 2.4ghz. tylko max prędkość to 144Mb na N, przy takim połączeniu. Generalnie repetery to słaby pomysł na zwiększenie zasięgu wi-fi. Możesz je wymieniać 100 razy a dalej będzie źle. Nawet słuchawki BT mogą zakłócić wi-fi na 2.4...


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1682
  • 8288
  • 64

Utrata połączenia WiFi

@kubuskrul Zdradzisz chociaż jaki to model wzmacniacza?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53499
  • 621

Utrata połączenia WiFi

@kubuskrul  w menu FB wyłącz opcje wifi6 i połącz repeater jeszcze raz. Od tego bym zaczął. Czy wifi na samym FB też ma takie przerwy? 

Repeatery to generalnie kiepski pomysł. 

Zweryfikuj ile procent internetu przenosi podłączając laptop do portu ethernet w repeaterze i robiąc speedtest. 

Dowiesz się ile tracisz, a zakładam, że wiele 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 14
  • 0

Utrata połączenia WiFi

Router i wzmacniacz dzieli pietro wiec nie mam mozliwosci innego polaczenia, predkosc nie ma dla mnie jakiegos wielkiego znaczenia, najwazniejsze zeby mnie nie rozlaczalo.

 

Smartbox Wi-Fi 6 - wzmacniacz

 

Przez ponad rok nie bylo takich sytuacji zebym tracil polaczenie z internetem na komputerze na te kilkanascie sekund.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53499
  • 621

Utrata połączenia WiFi

@kubuskrul  czyli masz oba urządzenia z Orange. To nie ma co kombinować. 

Za pomocą apki zweryfikuj jak są połączone urządzenia. 

Sposób z połączeniem laptopa do Switcha w SWB i zrobieniu speedtestu jest jak najbardziej aktualny i pokaże jak to działa. 

Zrób reset obu urządzeń do fabryki jeśli samo przedstawienie urządzeń bardziej na siebie skierowanych nic nie da

Czasem ustawienie pół metra w lewo czy prawo i weryfikacja speed testem pokaże najlepsze ustawienie obu urządzeń względem siebie. 

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1682
  • 8288
  • 64

Utrata połączenia WiFi

@kubuskrul Jeżeli było dobrze i nic nie zmieniałeś w konfiguracji czy ustawieniu urządzeń oraz nie było zmian w otoczeniu sieciowym (w zakresie WiFi) to zadaj wymiany urządzenia. Zacząłbym od SWB a później FB.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22155
  • 181

Utrata połączenia WiFi

@kubuskrul 

Twoja konfiguracja jest bardzo labilna, podatna na zmiany w otoczeniu. Masz po prostu szczęście że wcześniej nie było problemów. Być może wymiana pomoże, być może nie pomoże. Ktoś może włącza uszkodzoną mikrofalówkę a tobie siada internet.

Pociagnij kabel na piętro i będziesz miał spokój na lata.

Albo kup mocniejszy AP i zastąp WiFi z FB tym własnym. To może być drogie a i tak bez kabla może wiele nie dać.

Jeśli nie masz inklinacji żeby samemu się z tym użerać, to lepiej konfigurację internetu w swoim domu zlecić profesjonalistom. Orange się tym nie zajmuje, jeśli uważasz że to dla ciebie to musisz poszukać lokalnej firmy zajmującej się takimi sprawami. Nie powinno to być trudne. Powodzenia.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 14
  • 0

Utrata połączenia WiFi

Wymieniłem wzmacniacz na TP LINK AC1900 Mesh, mam go od wczoraj działa elegancko ale dzisiaj sytuacja sie powtórzyła. Zerwało mi połaczenie dwa razy w minute po około 30 sekund. Wifi działało, bo widzialem ze połaczenie nie zostało zerwane. Nie wiem juz o co chodzi