Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

USB 3.0 w Funbox 6 - prędkości, transfer


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 12
  • 0

USB 3.0 w Funbox 6 - prędkości, transfer

Drodzy użytkownicy Funbox 6. Chciałbym podpytać jakie macie transfery zapisu i odczytu na urządzenie podłączone pod port USB FB6?

 

Pozdrawiam

Darek

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

USB 3.0 w Funbox 6 - prędkości, transfer

@Dariooo19 Teoretycznie powinno być 400-500MB/sek, ale zerknij w menu modemu czy na 100% masz ustawione USB3.0

Jeśli nie, bo np masz 2.0 to transfer odpowiednio teoretycznie powinien mieć około 60MB/sek

Info: Złącze USB 3.0 – co to jest? Co warto o nim wiedzieć? - Rnew.pl


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 12
  • 0

USB 3.0 w Funbox 6 - prędkości, transfer

Ja wiem ile powinno być teoretycznie, chciałbym się dowiedzieć jakie transfery w rzeczywistości osiągają właściciele Funboxów 6 🙂


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

USB 3.0 w Funbox 6 - prędkości, transfer


@Dariooo19napisał(-a)

Ja wiem ile powinno być teoretycznie, chciałbym się dowiedzieć jakie transfery w rzeczywistości osiągają właściciele Funboxów 6 🙂


Jak chcesz to testować? Port USB w FB3 w trybie 3.0 powinien być najszybszym portem FB. Porty eternetowe są (teoretycznie) wolniejsze. Żadnego interfejsu do bezpośredniej wymiany danych pomiędzy FB a jego portem FB nie udostępnia. To jak chcesz sprawdzić szybkość portu USB?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

USB 3.0 w Funbox 6 - prędkości, transfer

@Dariooo19  znajomy testował dysk Samsung SSD , plik 10GB, po eth  na PC USB 2,0  transfer  35MB/sek, a po USB3.0  transfer 70MB/sek

Po wifi w tym samym kompie  odpowiednio 20/40


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 12
  • 0

USB 3.0 w Funbox 6 - prędkości, transfer

@j131 Testować chcę właśnie kopiując plik na i z np. pendrive podłączonego do portu USB.

 

@agat13 O kurcze, piękna prędkość po USB 3.0... u mnie co bym nie podłączył do portu to zawsze mam w okolicy 6MB/s. Port ustawiony oczywiście na 3.0. Gdzie szukać rozwiązania?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

USB 3.0 w Funbox 6 - prędkości, transfer


@Dariooo19napisał(-a)

@j131 Testować chcę właśnie kopiując plik na i z np. pendrive podłączonego do portu USB.

...


W ten sposób przetestujesz tylko najsłabsze ogniwo na trasie od źródła do celu. Nie ma gwarancji że to port USB FB jest tym najsłabszym ogniwem. Może być np. kabelek eternetowy czy WiFi (jeślibyś do FB po WiFi przesyłał). Może być wtyczka USB celu. Zawsze będzie dochodzić obciążenie sieci. Sporo do skontrolowania.

 

PS. Tak jak napisałem port USB 3 w FB6 teoretycznie wielkich szans na bycie tym najsłabszym ogniwem nie ma. Chyba jedynie w konfiguracji z WiFi6, w bardzo optymalnych warunkach - ale skąd będziesz mógł być pewien że warunki pozostają stale optymalne? Poza tym w specyfikacjach USB jest to magiczne "up to", czyli tak naprawdę każde konkretne urządzenie może sobie mieć (i ma) często znacznie słabsze osiągi.