Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telewizja Orange na światłowodzie i własnym routerze

Anonim

Nie dotyczy

Telewizja Orange na światłowodzie i własnym routerze

@cesiooDo funbox podłączasz TV i Internet a nie odwrotnie Chyba że będziesz miał odpowiedni router który ma ustawienia na jednym LAN kilka vlan-u

Bez tytułu.png


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Telewizja Orange na światłowodzie i własnym routerze

@cesioo a ja dodam, że na jednym porcie lan musi być VLAN 35, 838 i 839. Emotikon: Język Żeby dekoder nie krzyczał o uprawnienia musi być jeszcze dostęp do internetu z VLAN 35. Konsumenckie routery nie pozwalają na taką konfigurację.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 55
  • 15
  • 0

Telewizja Orange na światłowodzie i własnym routerze

Internet mi działa ma moim ruterze bez żadnych problemów. A jak utworze tylko vlan id 839 czyli strumieniowanie telewizji vod nie chce żeby mi chodziło bo mnie nie interesuje to będzie chodzić strumieniowanie telewizji?????

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Telewizja Orange na światłowodzie i własnym routerze

@cesioo Będzie działać najprawdopodobniej do wygaśnięcia uprawnień. Wtedy dekoder wyrzuci błąd i nici z oglądania.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 55
  • 15
  • 0

Telewizja Orange na światłowodzie i własnym routerze

a te uprawnienia o co chodzi i czemu mają wygasnąć ???

 

orange komibuje i na siłę daje swoje urządzenia które wogóle nie są funkcjonalne masakra

 

jak by była alternatywa swiatłowodu to bym założyłem od innej firmy ale u mnie w okolicy tylko orange dostarcza


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Telewizja Orange na światłowodzie i własnym routerze

@cesioo Uprawnienia do kanałów są przesyłane na dekoder(ICU100) lub na kartę dekodera(WHD80 i UHD88) co pewien czas. Tak jest na każdej platformie TV(sat czy kablowej). Uprawnienia dają dostęp do konkretnych kanałów lub grupy kanałów. 

Przykład. Masz pakiet TV Optymalny bez kanałów C+. Dostajesz odpowiednie uprawnienia ważne np. na miesiąc.

Postanowisz wykupić paczkę Canal+ i aby odblokować dostęp do tych kanałów dekoder TV musi mieć informację. Taką informacją są odpowiednie uprawnienia.

 

Aby kontrolować i zarządzać całym procesem dekoder dostaje uprawnienia cyklicznie przez Internet.

Bez dostępu do VLAN 35 nie uzyskasz uprawnień i w momencie gdy one wygasną stracisz dostęp do kanałow. Aby odnowić uprawnienia musiałbyś podpinać sprzęt Orange(router+dekoder).


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 55
  • 15
  • 0

Telewizja Orange na światłowodzie i własnym routerze

No ale WAN u mnie jest na vlan 35. Teraz chce nadać vlan 839 na lan1 który będzie podłączony do dekodera. Ciekawi mnie czy to zadziała. Wyczytałem na necie że działa tylko VOD nie działa. Powiesz mi za co odpowiada 840??

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Telewizja Orange na światłowodzie i własnym routerze

@cesioo Nie słyszałem o VLAN 840. Takiego chyba nie ma w Orange.

To, że masz VLAN 35 na WAN nie oznacza, że masz też na porcie. 

Na porcie LAN1 musisz mieć dostępne 3 VLANy(lub 2 jak chcesz). Obecnie masz dostępny tylko VLAN35. Konsumencki router nie pozwoli na nadanie takiej konfiguracji. 

Ustaw po prostu i zobacz co się będzie z czasem działo:
Internet status VID35 PRIO 0

LAN1 VID 839 PRIO 5 (lub 4 - nie jestem pewien)

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 55
  • 15
  • 0

Telewizja Orange na światłowodzie i własnym routerze

Dzięki wezmę na test telewizję tylko będę miał 13 dni ma test bo 14 dni mam na zwrot

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Telewizja Orange na światłowodzie i własnym routerze

@cesioo Pytanie czy warto. Jak przyjdzie paczka i tak będziesz musiał podłączyć FunBoxa, aby uruchomić TV. Jak uruchomisz TV i przełączysz na własny router, to przez te 14 dni może być wszystko ok, a później uprawnienia wygasną i znowu będziesz musiał zamieniać sprzęty.