Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox3 WiFi agregacja 2Ghz i 5Ghz


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

FunBox3 WiFi agregacja 2Ghz i 5Ghz

Czy udało się komuś zrobić agregację częstotliwości na FB3?

Jego opis to 

  • WLAN 2.4 GHz 802.11n 2*2 (chipset BCM 43217)
  • WLAN 5 GHz 802.11ac 4*4 (chipset QV840)

 

Czyli wychodzi mi 867mbit/s na 5 ghz i 300mbit/s na 2,4ghz dobrze liczę?

Czyli hipotecznie 1167mbit/s łącznie?

 

5 ODPOW. 5
Anonim

Nie dotyczy

FunBox3 WiFi agregacja 2Ghz i 5Ghz

Sumowania 2 zakresów nie zrobisz w wi-fi, masz 2 pasma więc można odciążyć jedno pasmo, agregacja to w LTE jest @lancewicz 😉

Tak na koniec, te bajkowe szybkości co Producent podaje nie bierz na serio, jest co najmniej 1/3 wolniej, jak dookoła sporo sieci wi-fi to transfer danych spada jeszcze bardziej, 5GHz jest najlepsza i najszybsza, więc wymagający sprzęt niech z niej korzysta.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

FunBox3 WiFi agregacja 2Ghz i 5Ghz

Jeśli eter byłby czysty to wtedy te przepływności podawane przez producentów są realne. 

 

Poza tym może nie jestem wielkim specjalistą i użyłem złego określenia ale istnieje coś takiego jak channel bonding. Zresztą jestem pewien że to działa bo fizycznie tego doświadczyłem. Bardziej pytałem o doświadczenia innych i jakie max przepływności udało się zestawić na linku na 2 częstotliwościach naraz. 

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

FunBox3 WiFi agregacja 2Ghz i 5Ghz

@lancewicz Jak fizycznie doświadczyłeś channel bondingu? Na Wi-Fi czy LTE ?

Opisz dokładniej.

Anonim

Nie dotyczy

FunBox3 WiFi agregacja 2Ghz i 5Ghz


@lancewicznapisał(-a)

Jeśli eter byłby czysty to wtedy te przepływności podawane przez producentów są realne. 

 

Poza tym może nie jestem wielkim specjalistą i użyłem złego określenia ale istnieje coś takiego jak channel bonding. Zresztą jestem pewien że to działa bo fizycznie tego doświadczyłem. Bardziej pytałem o doświadczenia innych i jakie max przepływności udało się zestawić na linku na 2 częstotliwościach naraz. 

 


To co Producent podaje to po wi-fi o 1/3 lub nawet 1/2 prędkości pobierania mniej, mam dobry router  wi-fi i kartę w Laptopie, 300Mb/s nie uzyskałem nigdy, sieć tylko w domku, zero zakłóceń, tak 1/3 transferu mniej, żeby było szybko to musi być porządny router (nie za 150 do 300zł) i karta wi-fi w urządzeniu też markowa ( z 2 antenami na zakres 2,4 GHz i tak samo na 5 GHz), jeszcze raz napiszę, urządzenie albo korzysta z 2,4 GHz albo z 5 GHz, 11n 1x1 lub 11n 2x2 MIMO. podpowiadają, ilu anten moduł WLAN używa do wysyłania i odbierania danych (te mega szybkie routery mają 8 anten, po 4 na pasmo 2,4/5gHz, żeby taką szybkość utrzymać karta sieciowa w urządzeniu musi być podobnie wyposażona) ,nigdy z obu kanałów równocześnie 2,4 GHz i 5gHz sprzęt nie korzysta, nawet jak nazwa sieci (SSID) ta sama i hasło,

podkleję link który trochę to naświetli.

Anonim

Nie dotyczy

FunBox3 WiFi agregacja 2Ghz i 5Ghz


@lancewicznapisał(-a)

Czy udało się komuś zrobić agregację częstotliwości na FB3?

Jego opis to 

  • WLAN 2.4 GHz 802.11n 2*2 (chipset BCM 43217)
  • WLAN 5 GHz 802.11ac 4*4 (chipset QV840)

 

Czyli wychodzi mi 867mbit/s na 5 ghz i 300mbit/s na 2,4ghz dobrze liczę?

Czyli hipotecznie 1167mbit/s łącznie?

 


FB3 nie należy do kategorii topowych routerów, z tego co było testowane na 5GHz to wyciągał 600 Mb/s , tak na marginesie 5 GHz to sprzęt musi być w odległości najlepiej 2 metry (żadnych ścian) by te 600 Mb/s było, tak mógłbym pisać i pisać, ale po co, nigdy to co na papierze nie przekłada się na to co w realu, Producent musi kolorować by produkt sprzedać, jak ma być szybko i stale to po kablu lan (900MB/s), wi-fi stale nie utrzymuje tej samej prędkości, router raz podnosi szybkość a raz obcina, szczególnie widać to jak dane są jednocześnie wysyłane i odbierane (duże pakiety).