Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

TP-Link TX-6610 Terminal

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 85
  • 0

TP-Link TX-6610 Terminal

Witam serdecznie,

rozważam kupno routera TP-Link TX-6610 Terminal, jako iż ma on wejście GPON. Czy ktoś tutaj używa bądź miał doświadczenia z tym routerem?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

TP-Link TX-6610 Terminal

@wicz40  jeśli do 2 routera komputer będzie podpięty kablem lan, to ping nie wzrośnie, po wi-fi niestety wzrośnie i tylko topowe routery dla graczy temu zapobiegają, ale to koszt od 1k zł wzwyż 😉

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

22 ODPOW. 22

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

TP-Link TX-6610 Terminal

@wicz40 rozumiem, że chcesz bezpośrednio podłączyć router pod światłowód Orange? Uważam, że nie jest to dobre rozwiązanie, aby pomijać dedykowane ONT. Podłączenie routera nie dedykowanego do światełka Orange można spowodować zakłócenia w sieci optycznej. Nie polecam takiego rozwiązania.

Anonim

Nie dotyczy

TP-Link TX-6610 Terminal

@wicz40  załatw ONT od Orange i nie będzie problemów, podłączysz wtedy własny router, co do tego z tematu, kto ci autoryzuje ten terminal światłowodowy, bo Orange tego nie zrobi, inna sprawa to kwestia jego konfiguracji, jak sobie to wyobrażasz, auto konfiguracji poprzez sieć nie ma, technicy Orange ci nie pomogą, więc temat uważam za niemożliwy do zrealizowania.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 85
  • 0

TP-Link TX-6610 Terminal

Orange da mi oddzielne ONT? Najchętniej pozostałbym przy funboxie, bo to naprawdę fajny modem, ALE brakuje mu opcji kontroli przepustowości (QoS), a u mnie w domu podłączonych jest kilka komputerów, przez co mam lagi w grach. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

TP-Link TX-6610 Terminal

@wicz40 jak technik nie zamontował osobnego ONT, to teraz będzie to kłopotliwe, ale da się załatwić. Na NO kilka tematów już było w sprawie ONT od Orange.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 85
  • 0

TP-Link TX-6610 Terminal

Więc może prościej byłoby podpiąć drugi router? A może Orange jest w stanie zewnętrznie zrobić mi podział łącza?

Anonim

Nie dotyczy

TP-Link TX-6610 Terminal


@wicz40napisał(-a)

Więc może prościej byłoby podpiąć drugi router? A może Orange jest w stanie zewnętrznie zrobić mi podział łącza?


To już dopytaj w bok, telefonicznie czy poprzez czat, 2 łącza = 2 umowy na światłowód, więc koszty wzrosną, co do terminala ONT od Orange, jak umotywujesz chęć jego posiadania, to go dostaniesz, ONT z wolnego rynku odpuść, bo bez autoryzacji, nawet jak go skonfigurujesz to będzie odrzucany i internetu nie będzie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 85
  • 0

TP-Link TX-6610 Terminal

Dzowniłem już jakiś czas temu do Orange i mówili, że mogę mieć własny router i nie będzie problemów. Czy mogę im ufać? ;d

Anonim

Nie dotyczy

TP-Link TX-6610 Terminal

@wicz40  do FunBox 3.0 możesz podpiąć dowolny router z wolnego rynku, tylko wpinając go w port lan FunBox 3.0, nie taki router z konwerterem ONT, bo taki nie będzie działać.

Przykładowy rysunek połączenia 2 routerów 😉

12.jpg

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 85
  • 0

TP-Link TX-6610 Terminal

Nie spowoduje to dodatkowych opóźnień?