Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

TP-Link TX-6610 Terminal

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

TP-Link TX-6610 Terminal

@wicz40  jeśli do 2 routera komputer będzie podpięty kablem lan, to ping nie wzrośnie, po wi-fi niestety wzrośnie i tylko topowe routery dla graczy temu zapobiegają, ale to koszt od 1k zł wzwyż 😉


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

TP-Link TX-6610 Terminal

Witajcie,

Spłynęła na mnie łaska i niebawem będę mógł korzystać z FTTH Orange. Problemem jest tu FunBox 3.0 wciskany również w usługach dla biznesu. Urządzenie to nie przepuszcza VPN (VPN pass-through) dla żadnego protokołu. Żadne DMZ nie zdadzą egzaminu, nie można tego wynalazku ustawić w tryb bridge - tak by pracował wyłącznie jako ONT. Jedynym wyjściem jest podłączenie światłą pod własny ONT - choćby TX-6610. Skoro jednak Orange rzekomo nie dopuszcza innych urządzeń niż swój FB 3.0 i nie ma w ofercie żadnych swoich ONT, to jak mam korzystać z usługi? W sieci pracują trzy niezależne VPNy. W tym przypadku, podłączenie FTTH jest równoznaczne z wycięciem usług wewnętrznych od świata. MA ktoś jakąś mądrą radę?

Dziękuję.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

TP-Link TX-6610 Terminal

@Rocco21 podpisz umowę na światłowód z zaznaczeniem, że ma być zewnętrzny ONT. Do ONT możesz podłączyć swój router, a router od Orange odkładasz na półkę, bo i tak dostaniesz, nawet jak go nie chcesz.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

TP-Link TX-6610 Terminal

Spędziłem wczoraj prawie godzinę na rozmowach z różnymi konsultantami i każdy twierdził, że tylko FB 3.0 i nie ma żadnej alternatywy. Jak wspominałem o własnych ONT, to odpowiedź była - nie ma możliwości, nie wspierają itd. Nie zależy mi na wsparciu Orange w kwestii konfiguracji moich urządzeń. Zależy mi na tym by Orange nie utrudniał mi korzystania z nich. Reasumując - jak zamówię FTTH z zaznaczeniem, że mam własny ONT, dajmy na to TX-6610 lub cokolwiek innego, to będą tak mili i mi podłączą to światło bez problemów?

Dziękuję za odpowiedź.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

TP-Link TX-6610 Terminal

@Rocco21 ONT ma być od Orange, bo inaczej na Twoim ONT nie będzie działało.

Poproś, aby ONT było od Orange, a router już podłączysz swój. Na pewno się da, tylko trzeba trafić na odpowiedniego konsultanta.

Anonim

Nie dotyczy

TP-Link TX-6610 Terminal

@Rocco21  własny ONT czy router z nim, niestety nie dostanie autoryzacji w Orange, ba nie dostaniesz nawet konfiguracji, jak go ustawić, więc jak już, to walcz o ONT od Orange i tyle w temacie, innej opcji nie ma.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

TP-Link TX-6610 Terminal

A na jakim poziomie jest ta autoryzacja - MAC, S/N? Wszystko można przypisać na interfejsie urządzenia...

Powtarzam kolejny raz - wg konsultantów nie ma nic innego prócz FB 3.0. Gdyby była opcja wykupić od nich niezależne urządzenie, to nie zawracałbym sobie głowy pisaniem po forach...

Anonim

Nie dotyczy

TP-Link TX-6610 Terminal

@Rocco21  MAC od ONT jest autoryzowany, jeśli dostaniesz FunBox 3.0, to jego konwerter dostanie autoryzację, jakbyś chciał coś swojego wpiąć do sieci... nici z tego, jak masz znajomości w Dziale Technicznym, to zero problemu, ale raczej nie masz bo tu piszesz, wywalcz ONT od Orange i wtedy możesz podpiąć własny router, ja nie rozumię sensu podpinania własnego ONT, jak go kupiłeś to zwróć.

Tak na marginesie za dużo pytasz... Rozumuję że nie siedzisz w temacie światłowodu, bo jakby było inaczej... obyło by się bez pytań, zresztą nikt ci tu nie poda konfiguracji ONT.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

TP-Link TX-6610 Terminal


@Anonimnapisał(-a)

@Rocco21  MAC od ONT jest autoryzowany, jeśli dostaniesz FunBox 3.0, to jego konwerter dostanie autoryzację, jakbyś chciał coś swojego wpiąć do sieci... nici z tego, jak masz znajomości w Dziale Technicznym, to zero problemu, ale raczej nie masz bo tu piszesz, wywalcz ONT od Orange i wtedy możesz podpiąć własny router, ja nie rozumię sensu podpinania własnego ONT, jak go kupiłeś to zwróć.

Grubo... Oficjalne forum Orange i sugestia, że muszę mieć znajomości w dziale technicznym, by móc korzystać z usług Orange... Screen leci w świat, bo to jest jakaś paranoja. Napiszę wielkimi literami: WEDŁUG ORANGE NIE MA NIC INNEGO PRÓCZ FB 3.0!

Anonim

Nie dotyczy

TP-Link TX-6610 Terminal

@Rocco21  Orange daje FunBox 3.0, ma wszystko co trzeba, jak masz większe wymagania, to ONT można załatwić, co tam masz w domu to możesz do lokalnej sieci użyć, tylko sprzęt od Orange dostanie autoryzację, inne opcje nie na forum NO, dla mnie to koniec dyskusji, bo temat dla ciebie za ciężki do realizacji, oczywiści mam na uwadze podstawienie ONT z wolnego rynku i jego konfigurację.