Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

TP-LINK TL-WR543G + Livebox 2.0


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

TP-LINK TL-WR543G + Livebox 2.0

Witam

 

Tak jak w temacie.

Chciałabym podłączyć router bezprzewodowo do Livebox-a aby udostępnić internet dalej po domu. Livebox-a mam na parterze a router na piętrze.

Czy jest wogóle taka możliwość? 

Jeśli tak to w jaki sposób? Walczę z tematem już tydzień i nie bardzo wiem jak to zrobić.

Połączenie chę aby wyglądało tak:

Livebox udostępnia bezprzewodowo internet, TL-WR543G odbiera sygnał i podaje go dalej nawet może być kablem do np. laptopa, dekodera HD5500s.

 

Liczę na pomoc.

13 ODPOW. 13

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 81
  • 4

TP-LINK TL-WR543G + Livebox 2.0

By to mogło działać twój ruter TP-Link musi wspierać tzw WDS ewentualnie tryb Repeater Bridge i tego musisz w nim poszukać.

Jeżeli fabryczny firmware tego nie wspiera sprawdź czy możesz tam wgrać np DD WRT w którym jest to zaimplementowane.

W przeciwnym razie zostaje ci rozszerzenie sieci łącząc ten 2 urządzenia kablem.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

TP-LINK TL-WR543G + Livebox 2.0

Albo połączyć oba urządzenia przez sieć energetyczną dwoma Liveplugami jeżeli się nie chce kabla ciągać.

  Sprawdzone, działa!

Anonim

Nie dotyczy

TP-LINK TL-WR543G + Livebox 2.0

@bez_nazwy  polecam zastosować rozwiązanie @Jozefg  🙂 Pozdrawiam.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

TP-LINK TL-WR543G + Livebox 2.0

Witam

 

@bez_nazwy

Posiada opcje WDS ale nie bardzo wiem jak połączyć Liveboxa z TP-Linkiem i udostępnić z TP-Linka internet po kablu.

 

Opcja z Liveplugami troszkę za droga, wolała bym rozwiązanie z TP-Linkiem 🙂

 

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc i wytłumaczyć jak podłączyć ten router to Livebox-a?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

TP-LINK TL-WR543G + Livebox 2.0

Nie ma osoby która by mi pomogła?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

TP-LINK TL-WR543G + Livebox 2.0

Po zalogowaniu się na router tplink jako administrator (admin//admin) przechodzisz do działu Operation Mode i zaznaczasz AP Client Router.
Następnie w zakładce Wireless >> Site Survey wybierasz ruter funbox podajesz haslo i twoj tplink działa jako access point


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

TP-LINK TL-WR543G + Livebox 2.0

@ministerpl

Po wybraniu mojego Liveboxa i naciśnięciu CONNECT pojawiają mi się opcje (w załączniku zdjęcie). Nie widzę tam miejsca do wpisania hasła. Możesz mi pomóc w jego lokalizacji?

 

ekran2.jpg


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

TP-LINK TL-WR543G + Livebox 2.0


ministerpl napisał(-a):


Następnie w zakładce Wireless >> Site Survey wybierasz ruter funbox podajesz haslo i twoj tplink działa jako access point


Kombinuje kombinuje i nadal nie wiem gdzie mam wpisać to hasło. Tak jak napisałam wcześniej, po naciśnięciu CONNECT router przechodzi do ekranu jak powyżej i nic, nadal nie rozsyła internetu.

Może ktoś mi pomóc?

Anonim

Nie dotyczy

TP-LINK TL-WR543G + Livebox 2.0


Sandra napisał(-a):

ministerpl napisał(-a):


Następnie w zakładce Wireless >> Site Survey wybierasz ruter funbox podajesz haslo i twoj tplink działa jako access point


Kombinuje kombinuje i nadal nie wiem gdzie mam wpisać to hasło. Tak jak napisałam wcześniej, po naciśnięciu CONNECT router przechodzi do ekranu jak powyżej i nic, nadal nie rozsyła internetu.

Może ktoś mi pomóc?


Jak to zrobic masz tutaj