Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Swiatłowód 300 Mb/s - max 50 Mb/s po Wi-Fi

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 16
  • 0

Swiatłowód 300 Mb/s - max 50 Mb/s po Wi-Fi

@Anonim   komputer jest właśnie pod biurkiem, karta sieciowa jest podłączona do portu usb 3.0 na przednim panelu obudowy.

 

@Piotrekk85  udało mi się przenieść komputer do pokoju z routerem i prędkość jest maksymalna.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Swiatłowód 300 Mb/s - max 50 Mb/s po Wi-Fi

Czyli jednak odległość.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Swiatłowód 300 Mb/s - max 50 Mb/s po Wi-Fi


@jackjacker1napisał(-a)

(..)

Czytałem o Smart Wi-Fi Boxie od Orange który wzmacnia sygnał wifi, czy z tym urządzeniem uzyskałbym lepszą prędkość?


Jeżeli użyjesz tego urządzenia do poprawy prędkości, to zalecane by było doprowadzenie przewodu bezpośrednio z routera. To praktycznie to samo co podłączyć bezpośrednio komputer.

Wszelkiego rodzaju wzmacniacze sygnału WiFi mają za zadanie poszerzyć zasięg dalej od routera. W twoim przypadku ze względu na mocne tłumienie ściany nie ma sensu.

 

Tak więc mocne tłumienie idzie przez ścianę, dlatego nie możesz uzyskać pełnej prędkości.

Anonim

Nie dotyczy

Swiatłowód 300 Mb/s - max 50 Mb/s po Wi-Fi


@jackjacker1napisał(-a)

@Anonim   komputer jest właśnie pod biurkiem, karta sieciowa jest podłączona do portu usb 3.0 na przednim panelu obudowy.


Kiepskie umiejscowienie jednak tej karty wi-fi, przy podłodze sporo przeszkód i trudno o dobry sygnał, ja bym polecił jednak kablem lan spiąć komputer z routerem, jak się upierasz przy wi-fi, to pozostaje Smart Box wi-fi 😉


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Swiatłowód 300 Mb/s - max 50 Mb/s po Wi-Fi

Smartbox nic tu nie da, bo sam będzie odbierał sygnał ~150Mb/s i tylko rozszerzy zasięg tam, gdzie już internet nie dochodził, oczywiście z niższą prędkością. Chyba że boxa podepnie kablem do routera, co mija się z celem, bo już bym wolał kabel dociągnąć do kompa niż do boxa.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 16
  • 0

Swiatłowód 300 Mb/s - max 50 Mb/s po Wi-Fi

Dziękuję wszystkim za pomoc! Dzięki wam udało mi się wyciągnąć z karty połowę prędkości łącza 🙂 W niedalekiej przyszłości pomyślę nad połączeniem kablowym, do tego nada się ten kabel sieciowy: https://www.komputronik.pl/product/297259/accura-premium-2-0m-szary.html ?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Swiatłowód 300 Mb/s - max 50 Mb/s po Wi-Fi

@jackjacker1 cieszę się, że chociaż tyle udało się zrobić. Udanego użytkowania usług Orange Emotikon: Mrugający


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Swiatłowód 300 Mb/s - max 50 Mb/s po Wi-Fi


@jackjacker1napisał(-a)

Dziękuję wszystkim za pomoc! Dzięki wam udało mi się wyciągnąć z karty połowę prędkości łącza 🙂 W niedalekiej przyszłości pomyślę nad połączeniem kablowym, do tego nada się ten kabel sieciowy: https://www.komputronik.pl/product/297259/accura-premium-2-0m-szary.html ?


Każdy kategorii 5e lub lepszy. Tutaj 2m, starczy ci tyle? 😁 Możesz nawet i 100m kabla kupić i spadku prędkości nie będzie, więc wymierz ile trzeba, kup, przeprowadź i z głowy.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 16
  • 0

Swiatłowód 300 Mb/s - max 50 Mb/s po Wi-Fi

2m będzie oczywiście za mało, po prostu chciałem zapytać czy ten konkretny kabel się sprawdzi. 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Swiatłowód 300 Mb/s - max 50 Mb/s po Wi-Fi

@jackjacker1 tak jak napisał @-brtk- . Jak masz możliwość, można samemu wykonać o dowolnej długości. Nic rudnego, potrzebna odpowiadania zaciskarka na RJ-45 Emotikon: Mrugający + materiały do wykonania.