Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sterownik ph do akwarium


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 125
  • 0

Sterownik ph do akwarium

@Piotrekk85 Orange Love plan z telefonem komórkowym mobilny internet


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Sterownik ph do akwarium

To musisz kupić orange vpn

Chcesz za to extra płacić? 🤔

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 125
  • 0

Sterownik ph do akwarium

@Piotrekk85  Wolałbym za darmo.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Sterownik ph do akwarium

Za darmo się nie da.

https://www.orange.pl/view/vpn

Koszt 5 zł za aktywację a potem 7 zł miesięcznie.

Tylko ja na Twoim miejscu przemyślalbym decyzję. W ciągu kilku lat to spory koszt (niecałe 100 zł rocznie), więc być może warto poszukać innych sterowników ph z dedykowaną aplikacją do obsługi. Bo ten sterownik wg instrukcji powinien mieć ustawione ip na routerze i przekierowane porty. W Orange mobilnym tego za free się nie da zrobić w prosty sposób.

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Sterownik ph do akwarium

@Piotrekk85: dlaczego od razu koniecznie VPN i dlaczego niby miałoby się nie dać zrobić tak jak pisze @ketrasaArtur ?

@AdamF: da się, tylko będzie to działało jako-tako. Plus każde otwarcie swojej sieci na internet to jednak dodatkowe miejsce przez które można się włamać.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Sterownik ph do akwarium

I potrzeba trochę wiedzy. Najłatwiej było by skonfigurować, jeśli do sterownikami dedykowana apka. Nie trzeba by było bawić się w przekierowania portów.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Sterownik ph do akwarium

Nie VPN, a Orange VPN.

Jeśli ktoś ma pomysł jak korzystać z DynDNS bez Orange VPN na internecie mobilnym Orange, to warto się podzielić z ludzkością. Wiele osób na to czeka.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1460
  • 7457
  • 55

Sterownik ph do akwarium

@j131Ta usługa to tylko zmiana adresu z puli prywatnej na publiczną. Tylko nazwa myląca.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Sterownik ph do akwarium

@ketrasaArtur: 100% zgoda. Tylko jak się nie ma co się lubi...

@AdamF:  no trochę trzeba wiedzieć co się robi i i dlaczego - bez urazy, ale na podstawie tego co w tym wątku zaprezentowałeś to może być dla Ciebie wyzwanie. Ale jeśli Ci faktycznie na tym zależy to nie widzę przeciwwskazań. Musisz przestudiować to co zaproponował @ketrasaArtur , spróbować skonfigurować DMZ i możesz testować... Bez szczegółów technicznych Twojej instalacji i umowy trudno coś konkretnego doradzić...


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Sterownik ph do akwarium

@Piotrekk85: OK, w takim razie zwracam honor, skoro Orange VPN to tak naprawdę w ogóle nie jest VPN tylko coś innego. Nie sprawdzałem działania serwerów DNS obsługujących zmienne IP ale nie przypuszczałem że da się to jakoś zablokować... Sugerujesz, że jeżeli nawet wiem jaki publiczny adres IP mam to nie mogę się na niego wbić z sieci?

 

Skoro tak, to odpowiedź @AdamF jest prosta: nie da się bez zmiany usługi.