Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Spadek prędkości po podłączeniu dodatkowego routera

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 1

Spadek prędkości po podłączeniu dodatkowego routera

@Anonim No aktualnie ma podłączone je szeregowo do FB wpięty R1 z siecią gościną a do R1 wpięty R2 i utworzona na nim oddzielna podsieć 🙂

 

A rozumiem że proponujesz aby oba rutery (R1 i R2) wpiąć bezpośrednio do FB? czyli podłączenie równoległe?

i to jest lepsze? bezpieczniejsze?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 1

Spadek prędkości po podłączeniu dodatkowego routera

@Piotrekk85Problem występował na kablu, ale jak pisałem wyżej został rozwiązany i  był spowodowany ustawieniami routerów.

 

na WiFi mam prędkości w granicach 150 Mb/s ale tu chyba lepiej nie będzie... z drugiej strony takie prędkości dla WiFi i internetu w telefonach czy tabletach raczej są wystarczające 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Spadek prędkości po podłączeniu dodatkowego routera

@czarnydb Zawsze przez kaskadę trudniej jest wejść do sieci. Jeśli zza R2 nie masz problemu z wyjściem na świat myślę, że sam nie kombinuj, a raczej skonsultuje się z sieciowcem, który będzie zawsze pod ręką w razie problemów. Zważ na to, że sieć obsługuje również kompy firmowe, a to już nie amatorska zabawa i nie miejsce do eksperymentów Chodzi o dane osobowe i bezpieczeństwo informacji handlowej

 

Anonim

Nie dotyczy

Spadek prędkości po podłączeniu dodatkowego routera

@czarnydb  teraz to masz x 3 NAT, raczej się tego nie stosuje, ale jak wszystko działa to ok,  nie będę drążyć tematu 😎

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Spadek prędkości po podłączeniu dodatkowego routera

@Anonim Popieram w całej rozciągłości wypowiedzi...

Anonim

Nie dotyczy

Spadek prędkości po podłączeniu dodatkowego routera

Wtrącę jeszcze 3grosze, przy obecności firmowej sieci w tej kombinacji @czarnydb , jakoś nie pasuje mi FunBox 2.0, ma usługi zdalne włączone na stałe i zarządzanie przez Operatora, to stwarza spore zagrożenia jak jakieś luki są, skoro jest ONT (konwerter), to można by się pokusić o podmianę FunBox 2.0 na coś znacznie lepszego i bezpieczniejszego, ale to niestety są dodatkowe koszty.