Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Smartbox 6 porty ethernet

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 25
  • 0

Smartbox 6 porty ethernet

Smartbox 6 wyposażony jest w dwa porty ethernet, przez jeden z nich podłączyłem Funbox 6 (więc stał się dla mnie portem WAN) i wszystko ładnie hula ale teraz przyszła potrzeba podłączenia komp. stacjonarnego po kablu. Założyłem, że mogę wykorzystać drugi port (czyli uczynić go portem LAN) ale niestety nic tam niema.

W MENU nie ma słowa o portach. Jakieś pomysły? Jestem naiwny, że chcę żeby to działało?

Oczywiście mogę dołożyć HUBa pomiędzy Funbox6 a Smartbox ale to kolejne urządzenie, nawet jeśli pasywne. Wolałbym uniknąć tego.

 

Pozdrawiam,

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5481
  • 22052
  • 181

Smartbox 6 porty ethernet

@tomki99 

Widać że SWB jest w tej samej sieci (adresacja) co np. TV i że melduje się jako "extender". Wobec tego z konfiguracją wszystko jest w porządku. Musi być kabel albo gniazdko.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2053
  • 11593
  • 52

Smartbox 6 porty ethernet

@tomki99  niestety bez replikatora portów LAN się nie obejdzie, tani TP-Link załatwi sprawę 😎


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Smartbox 6 porty ethernet

@tomki99  oba porty są równorzędnym switchem jeśli używasz SWB6 w trybie range extender.

Gdy używasz połączenia GB6 ze SWB6 kablem Ethernet,  to port połączeniowy między urządzeniami są tak jakby WAN- em dla SWB, a drugi port switcha jest LAN-em, czyli bezpiecznie i spokojnie możesz podłączyć komp po drugim kablu eth tak jakby był kolejnym portem FB6 

Nic nie trzeba dodatkowo podłączać i dodam  że te porty są zamienne dla Twojej przyszłej konfiguracji podłączenia, czyli nie ma znaczenia, który laczy się z modemem, a który z kompem dodatkowym

Dodam, że jesli net dociera do SWB, to na drugim porcie switcha SWB nie ma prawa " nic nie być "

Zmień kabel do kompa lub zweryfikuj na innym sprzęcie, bo po prostu m7si tam być net. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5481
  • 22052
  • 181

Smartbox 6 porty ethernet


@tomki99napisał(-a)

...

 niestety nic tam niema.

...

Gdzie nic nie ma? Próbowałeś podłaczyć tak jak planujesz i nie działa?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 25
  • 0

Smartbox 6 porty ethernet

no właśnie o to chodzi, że podłączyłem  do komputera i nic.

kable są proste bo przcież chyba czasy krosowanych minęły. kable są sprawdzone


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5481
  • 22052
  • 181

Smartbox 6 porty ethernet

@tomki99 

A diody na porcie podłączonym na drugim końcu kabla się świecą? Zmieniałeś porty? Może któryś jest uszkodzony? Albo masz ten SWB skonfigurowany w jakimś innym trybie. Nie znam tego sprzętu, więc nie wiem co tam można skonfigurować, ale słyszałem że nic nie trzeba konfigurować, żeby działało tak jak planujesz.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 25
  • 0

Smartbox 6 porty ethernet

Nie wiem w sumie w jakim trybie to jest podłączone, SMB jest na tyle daleko (inne piętro) że nie ma szans na połączenie WiFi, więc podłączyłem kablem. Co widać w aplikacji ale nie w menu Funboxa.

Spróbuje jutro z innymi kablami, bo może to tylko kabel SMB - komputer.

moj funboxmoj funboxmenu funboxmenu funbox


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5481
  • 22052
  • 181

Smartbox 6 porty ethernet

@tomki99 

Widać że SWB jest w tej samej sieci (adresacja) co np. TV i że melduje się jako "extender". Wobec tego z konfiguracją wszystko jest w porządku. Musi być kabel albo gniazdko.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2053
  • 11593
  • 52

Smartbox 6 porty ethernet

Ja ostawiam że 2 port jest nie aktywny, zresztą to można zweryfikować, jest tam dioda i jak działa to sygnalizuje pracę.

Jak komputer niedaleko smart boxa, to dokupić kartę wi-fi pod port usb i po problemie.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 25
  • 0

Smartbox 6 porty ethernet

OK problem rozwiązany. To była jednak - oczywiście - kwestia kabla, a konkretnie RJ45. Niby kabel sprawdzałem w innym miejscu ale że RJka była ręcznie zaciskana to działała raz a raz nie. Tak się złożyło, że w SMB zawsze nie działała.

Zarobiłem nową i hula jak należy, szkoda, że prędkość słaba ale co począć skoro mam:

 

Funbox -- ethernet (mufka) -- ethernet (mufka)

                                                     |

                                                      -- ethernet SMB -- ehernet(mufka) -- ethernet(mufka) --komputer

 

To niestety konieczność jak się ma skrętki w ścianach (dom ma 17 lat) i wszystkie schodzą się nie tam gdzie kiedyś przewidywałem. Uprzedzając podpowiedzi - WiFi6 w pokoju gdzie stoi owy komputer też daje ~100Mbps więc tyle samo co po kablu. A wiadomo co kabel to kabel (nawet jeśli przez tyle mufek) hehe

 

Dzięki wszystkim za zaangażowanie, sugestie. 

 

Pozdrawiam,