Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

SmartWifiBox 6 - zmiana nazwy sieci po sparowaniu z Funboxem 6


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

SmartWifiBox 6 - zmiana nazwy sieci po sparowaniu z Funboxem 6

@lost_1990 Jeszcze jedno pytanie: jak parujesz i jak łączysz oba urządzenia? Doszedłem empirycznie do pewnych wniosków, ale się nimi nie podzielę 😋 póki nie dowiem się wszystkiego od Ciebie.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 53
  • 0

SmartWifiBox 6 - zmiana nazwy sieci po sparowaniu z Funboxem 6

@agat13 no robię to zgodnie z instrukcja, czyli na obu urzedzeniach klikam przycisk WPS i urządzenia się parują po chwili 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

SmartWifiBox 6 - zmiana nazwy sieci po sparowaniu z Funboxem 6

@lost_1990 Ten sposób (WPS) jednoznacznie uaktywnia opcję SMART i wtedy SWB nie skonfigurujesz ręcznie. Z moim FB2 SWB mimo konfiguracji automatycznej nie ma aktywnej opcji SMART i można go przestawić w tryb programowalnego AP (czyli w menu pojawia się zakładka do zmiany SSID i hasła). Tryb SMART uniemożliwia tą konfigurację. Jeśli podłączysz każdego SWB po kablu i jak to opisałeś, wejdziesz w adres IP SWB, znajdziesz kafelek konfiguracji ręcznej. Tylko wtedy cała idea "inteligentnego" AP/range extendera bierze w łeb. Nie ma wtedy negocjacji kanałów i tryby przełączania między nadajnikami wifi modemu i SWB. Czyli coś za coś. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

SmartWifiBox 6 - zmiana nazwy sieci po sparowaniu z Funboxem 6


@agat13napisał(-a)
 ale się nimi nie podzielę 😋 

A jednak się podzieliłeś 😁😉


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 53
  • 0

SmartWifiBox 6 - zmiana nazwy sieci po sparowaniu z Funboxem 6

Dokładnie nawet na stronie SmartBox WIFI-6 jest napisane, że nie da się zmienić sieci w przypadku Funboxa 3 i Funboxa 6, więc podejrzewam, ze Funbox 2 jest wyjątkiem i taką sprawę umożliwia. W każdym razie, nie rozumiem idei zmiany czegoś w nowym urządzeniu jak w starym było to dostępne/możliwe. Stary SWB po sparowaniu przez WPS mimo, że pobrał konfigurację Funboxa (czy to 3 czy 6), pozwalał w dalszym ciągu na zmianę nazwy sieci. W nowym nie ma takiej możliwości


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

SmartWifiBox 6 - zmiana nazwy sieci po sparowaniu z Funboxem 6

@lost_1990 Sam więc widzisz, że parowanie przez WPS-a wymusza SMART, co z kolei nie pozwala na grzebanie w SWB. Skoro masz oba urządzenia połączone po wifi, to musisz parować po WPS. I tyle 🙂

Zawsze możesz pożyczyć starego SWB i wrócić do testów na zestawie FB6/SWB stary. Skoro nie zależy Ci na SMART...Fakt, stracisz także wifi6 na SWB. Coś za coś...

Z drugiej strony, czy nie możesz wybrać RE z rynku? Będzie konfigurowalny i jeśli kupisz w wifi6 to będzie szybciej


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 22
  • 0

SmartWifiBox 6 - zmiana nazwy sieci po sparowaniu z Funboxem 6

Problem u mnie jest taki że mimo że na funboxie mam rozdzielone sieci na 2,4Ghz i 5Ghz na potrzeby Smart Home to SmartWifiBox 6 kopiuje mi ustawienia z funboxa i ustawia tylko jedną sieć w trybie SMART i wtedy dzieją się dziwne rzeczy. Niby jestem podłączony po wifi do sieci 5Ghz ale w różnych częściach mieszkania wchodząc w apkę Mój FunBox jednak jestem w sieci 2,4Ghz a telefon pokazuje inaczej. Nie da się też ręcznie na SWB tego zmienić bo konfiguracja zaciągana jest z Funboxa. Czyżby jakiś bug? 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 22
  • 0

SmartWifiBox 6 - zmiana nazwy sieci po sparowaniu z Funboxem 6

Właśnie byli u mnie technicy miałem również przyjemność / nieprzyjemność porozmawiać z wewnętrzną linią techniczną. Ogólnie według nich wszystko działa a jak technicy na miejscu potwierdzili że nie da się rozdzielić tej funkcji to dział techniczny stwierdził że może to jakaś przyszłościowa funkcja która będzie dostępna itp. Jak powiedziałem że to powinno działać bo w oficjalnej instrukcji nawet jest to kazali wyłączyć głośnomówiący bo to nie linia dla klientów. Ogólnie zlali mnie powiedzieli że specjalnie dla mnie tej funkcji nie będą przecież wprowadzać jak będzie taka potrzeba to się pojawi. No cóż nie pozostaje mi nic innego niż oddać wifi boxa 6 przestać dawać zarobić Orange i kupić sobie urządzenie we własnym zakresie. Polecacie jakiś wzmacniacz który rozdzieli mi sieci i jest dobrze kompatybilny z Funboxem 6?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

SmartWifiBox 6 - zmiana nazwy sieci po sparowaniu z Funboxem 6

@dzaggiel Ja często używam AC1200 Wave2 DAP-1665. Co prawda jako AP, ale tryb RE ma...

Zerknij : DAP-1665 Dwuzakresowy punkt dostępowy AC1200 Wave 2 | D-Link Polska (dlink.com)

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 22
  • 0

SmartWifiBox 6 - zmiana nazwy sieci po sparowaniu z Funboxem 6

Ten D-link to tylko AC jak mam funboxa 6 to już z wifi 6 chciałbym korzystać więc coś z AX.