Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

SmartHome, a Funbox 2.0

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 14
  • 0

SmartHome, a Funbox 2.0

Temat przeniesiony z Internet domowy do odpowiedniej kategorii + dodano etykiety - moderator Bartłomiej

 

Witam, posiadam kilka urządzeń typu SmartHome.

Są to między innymi Hub, Żarówki, taśmy led czy lampki nocne.

Mój problem polega na tym że kontrolować urządzenia mogę jedynie w momencie kiedy jestem połączony z moją siecią WiFi.

Mój znajomy posiada identyczne rozwiązania w domu lecz posiada innego usługodawcę internetu oraz inny router (LTE). Sterować może nimi zdalnie niezależnie od tego do jakiej sieci jest połączony, a w routerze żadnych ustawień nie zmieniał.

Bardzo zależy mi na tym abym mógł kontrolować urządzenia niezależnie od tego do jakiej sieci jestem połączony.

Bardzo proszę użytkowników o pomoc jak mogę tego dokonać.

(Urządzenia jakie m.in. posiadam:

Aqara HUB

Aqara Czujniki drzwi i okien
Yeelight Color Bilb V2

Yeelight RGB LED oraz inne)

Pozdrawiam serdecznie.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8403
  • 53

SmartHome, a Funbox 2.0

Hej, zaloguj się do modemu:

- 192.168.1.1 -> hasło ( pierwsze 8 znaków klucza WPA )

- w zakładce Zaawansowane -> połączenie z internetem, z loginu wykasuj końcówkę /ipv6, następnie przejdź do konfiguracja zapory sieciowej -> wybierz profil niski i zapisz.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

SmartHome, a Funbox 2.0

Uważam, że pewnie nie masz skonfigurowanego Aqara HUB. Po prostu aplikacja nie widzi go na zewnątrz, czyli poza Twoim Funbox-em. Proponuję sprawdzić, ewentualnie jeszcze raz skonfigurować HUB-a z możliwością dostępu do internetu na zewnątrz.

Znalazłem informacje w necie na ten temat: https://www.pokoleniesmart.pl/gateway-aqara-wspolpracujacy-z-apple-homekit-rozpakowanie/

Obecnie nie mam takiego Aqara HUB-a, ale stawiam na to, że jest nie do końca poprawnie skonfigurowany. Może wystarczy w opcjach przestawić.

W opisie widziałem, że wystarczy zeskanować kod QR. Kiedyś właśnie znajomemu pomagałem z uruchomieniem kamer. Po poprawnym wykonaniu czynności i zeskanowaniu kodu QR, kamera IP od razu pojawiła się w necie.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 14
  • 0

SmartHome, a Funbox 2.0

Bardzo dziękuję Ci za zainteresowanie moim problemem, jest to dosyć dziwna sytuacja bo znajomy jeszcze nie podłączył swojej bramki, a śmiało może zdalnie sterować np. światłem.

Ja mam również takie akcesoria i myślałem że to właśnie bramka w tym mi może pomóc.

Wychodziłoby na to że to jakby coś z routerem było nie tak, może mam coś zablokowane chociaż nic tam nie zmieniałem.


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8403
  • 53

SmartHome, a Funbox 2.0

Hej, zaloguj się do modemu:

- 192.168.1.1 -> hasło ( pierwsze 8 znaków klucza WPA )

- w zakładce Zaawansowane -> połączenie z internetem, z loginu wykasuj końcówkę /ipv6, następnie przejdź do konfiguracja zapory sieciowej -> wybierz profil niski i zapisz.

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 14
  • 0

SmartHome, a Funbox 2.0

Bartłomieju, zastosowałem się do twojej porady i dodatkowo zresetowałem router.

Niestety nadal nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu.

IMG_2716.PNGIMG_2717.PNG

 

Na zdjęciu widać połączenie WiFi, oraz LTE - również w "obcej" sieci WiFi dzieje się podobnie


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8403
  • 53

SmartHome, a Funbox 2.0

Z jakiej apki korzystasz, AHome? Próbowałeś przy udziale Xiaomi Home?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

SmartHome, a Funbox 2.0

Ja bym stawiał na konfigurację Aqara HUB. Jak jest połączony w sieci domowej z routerem, to ma przydzielony nr IP lokalny. Przy użyciu przeglądarki wszedłbym na Aqara HUB i sprawdził IP Bramy oraz Maskę podsieci i DNS, 

Albo ponownie skonfigurował Aqara HUB skanując kod QR. Coś musiało źle pójść, skoro w necie nie widać.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 14
  • 0

SmartHome, a Funbox 2.0

Używam Xiaomi Home, Aquara Home Yeelight.

Co dziwne, po zmianie zapory sieciowej w routerze na profil niski oraz po upływie czasu ok. 10m mogę sterować urządzeniami bez potrzeby łączenia się z tą samą siecią.

Sterować mogę jedynie za pomocą w/w aplikacji, nie ukrywam że najbardziej zależałoby mi na łączeniu się za pomocą wbudowanego systemu Apple HomeKit.

Po powrocie z pracy spróbuję jeszcze przywrócić wszystkie urządzenia do stanu fabrycznego i skonfiguruję je ponownie, mam nadzieje że mogłoby to pomóc.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

SmartHome, a Funbox 2.0

Jeszcze mi się przypomniało, że jeśli będzie ponowna konfiguracja Aqara HUB, to ważne, aby router z którym chcesz sparować Aqara HUB, była możliwie najbliżej. Na czas konfiguracji nawet podłącz Aqara HUB przy routerze, jeśli by się dało, to dobrze by było wyłączyć pozostałe sieci WiFi, aby wyeliminować zakłócenia.


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8403
  • 53

SmartHome, a Funbox 2.0


@KaMaZzI napisał(-a)

Używam Xiaomi Home, Aquara Home Yeelight.

Co dziwne, po zmianie zapory sieciowej w routerze na profil niski oraz po upływie czasu ok. 10m mogę sterować urządzeniami bez potrzeby łączenia się z tą samą siecią.

Sterować mogę jedynie za pomocą w/w aplikacji, nie ukrywam że najbardziej zależałoby mi na łączeniu się za pomocą wbudowanego systemu Apple HomeKit.

Po powrocie z pracy spróbuję jeszcze przywrócić wszystkie urządzenia do stanu fabrycznego i skonfiguruję je ponownie, mam nadzieje że mogłoby to pomóc.


Aaaa, ok. Co do Apple Homekit'a z wykorzystaniem Aqara HUB ( jest traktowany jako akcesorium i nie pełni roli bramki dla m.in. usługi Dom od Apple ) to niestety to nie zadziała zdalnie bez np. Apple TV albo jakiegoś np. iPada wpiętego w sieci lokalnej - potrzebna jest "bramka" do punktu styku usług Apple z Aqara HUB w sieci zewnętrznej.

 

zerknij tutaj. https://support.apple.com/pl-pl/guide/home/hme18c2d19fa/mac