Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Smart WiFi Box i Funbox 2.0

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Smart WiFi Box i Funbox 2.0

Wziąłem Smart WiFi Box (SWB), ale mam Funbox 2.0 więc automatyczna konfiguracja za pomocą apki Mój funbox odpada. Sparowałem więc oba urządzenia  poprzez WPS. Mam trzy poziomowy dom, Funbox stoi na samym dole, wyżej - na pierwszym piętrze jest spoko zasięg WiFi, ale na drugim piętrze jest już znikomy. Stąd ten SWB. Pierwszy problem to diody - nie palą się zgodnie z instrukcją. Zasilanie mam na zielono, Sygnał na czerwono, WPS się nie świeci (mrugał na zielono podczas parowania) i Tryb jest na pomarańczowo. Na infolinii powiedziano mi, że taki układ diod mimo że niezgodny z instrukcją to jest jednak prawidłowy, wynika to z błędu oprogramowania i przy aktualizacji SWB (nie wiadomo kiedy) ma się to poprawić. Wg konsultanta jednak te diody palą się prawidłowo i urządzenie działa poprawnie. No i problem jest taki, że przenosząc SWB na pierwsze piętro powinien mi wzmocnić sygnał pobierany z dołu na drugie piętro - tak to rozumiem. Niestety obojętnie gdzie nie przeniosę SWB, to na drugim piętrze wciąż mam słabe połączenie. Skąd mam więc wiedzieć, czy łączę się z Funboxem czy ze SWB? Czy w ogóle powinienem się łączyć ze SWB? Na nim jest klucz WPA. Parowałem przez WPS ale gdybym nie chciał przez WPS to gdzie trzeba wpisać ten klucz z SWB? Na liście dostępnych sieci WiFi nie mam żadnej nowej sieci, a na SWB jest SSID. Jak to ogarnąć? Bo na tę chwilę wydaje się być to bezużyteczne urządzenie. Czy ktoś próbował łączyć to z Funboxem 2.0? Ktoś może potwierdzić tę wersję z diodami? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Smart WiFi Box i Funbox 2.0

@Fiodor Tak to wygląda po połączeniu za pomocą WPS. Sieci proponuję mieć połączone(2,4 i 5 razem). U mnie przybrały złą nazwę. Smart Wi-Fi box powinien na 2,4GHz nadawać na dwóch osobnych kanałach, a na 5GHz na tym samym kanale co router.

Screenshot_20180930-205937.jpg

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Smart WiFi Box i Funbox 2.0

@Fiodor Tak, potwierdzam wersję konsultanta. Diody przy FB2.0 palą się niezgodnie z instrukcją i jest to prawidłowe zachowanie dla tej wersji firmware.

Co do tego czy łączysz się z FB czy z WiFi boxem. Sprawdź sobie WiFi scannerem na androida. Jak WiFibox działa prawidłowo, to Twoja nazwa sieci powinna pojawić się więcej niż raz. Generalnie konfiguracja tego urządzenia sprowadza się do parowania po WPS i tyle. Pamiętaj, że Smart WiFi box musi być ustawiony w połowie odległości między routerem a obszarem bez zasięgu

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Smart WiFi Box i Funbox 2.0

Ale nazwa sieci której? Tej z funboxa czy z SWB? Bo SWB też ma swoje SSID na obudowie i nie wiem po co to jest i tej sieci na liście dostępnych nie widzę. Widzę tylko jedną, tę z Funboxa. WPS podczas parowania zapala się na 5 sekund na zielono co wg instrukcji oznacza prawidłowe sparowanie. Ale kompletnie nic to nie daje. Nawet apki z miernikiem siły WiFi nie reagują przy SWB - czy jest włączony czy nie to pokazują podobne wartości, a przy Funboxie reagują prawidłowo, czyli im dalej tym słabszy sygnał. Z jednej strony SWB paruje się z funboxem prawidłowo, ale sygnału WiFi nie wysyła, a nie ma tego jak zweryfikować, bo dioda świeci na czerwono, co oznaczać może że sygnału nie ma, ale z drugiej strony świeci na czerwono w wyniku błędu softu, a tak naprawdę działa prawidłowo. Efektu jednak nie ma żadnego. Wg mnie urządzenie jest wadliwe. I za cholerę nie wiem po co jest SSID wraz z kluczem na obudowie SWB.

Anonim

Nie dotyczy

Smart WiFi Box i Funbox 2.0


@Fiodornapisał(-a)

Wziąłem Smart WiFi Box (SWB), ale mam Funbox 2.0 więc automatyczna konfiguracja za pomocą apki Mój funbox odpada. [.......]


@Fiodor, a kto Ci powiedział, że aplikacja Mój Funbox na Androidzie nie przeprowadzi połączenia za Ciebie na FunBoxie2? Próbowałeś?

SWF.PNG


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Smart WiFi Box i Funbox 2.0

@Anonim samo Orange 🙂 

https://www.youtube.com/watch?v=5lYNWL9mH98

Przy Funboxie 2.0 nie ma tej opcji, zresztą...przy Funboxie 2.0 Smart Wi-Fi box pełni tylko funkcję repeatera.

 

 

@Fiodor Nie mam pojęcia po co tam jest nadrukowane hasło i nazwa sieci. Po przywróceniu ustawień fabrycznych urządzenie nie rozgłasza takiej sieci. Opis przełącznika fizycznego od diod LED też jest błędny.

Jutro podrzucę jak powinien wyglądać na analizatorze Wi-Fi poprawnie sparowany extender.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Smart WiFi Box i Funbox 2.0

Przy tym błędzie z diodami nie jestem w stanie w żaden sposób zweryfikować, czy urządzenie działa prawidłowo. Dioda Sygnał powinna pomóc w odpowiednim ustawieniu SWB, ale skoro pali się ciągle na czerwono, to nic nie wiadomo. Dioda Tryb też nie mówi, czy wzmacniacz działa. Urządzenia się parują poprawnie - ciągłe dłuższe zielone po wcześniejszym mruganiu - wg instrukcji to jest ok, chociaż wiedząc, że inne diody palą się źle chociaż wg Orange palą się dobrze, to nie mam pewności, że 5 sekundowa ciągła zielona dioda przy parowaniu WPS oznacza faktycznie to, co powinna oznaczać. Ale skoro Funbox paruje się z SWB, to znaczy że ten ostatni musi być potem dostępny dla innych urządzeń... Miernik siły WiFi jednak przy SWB nie reaguje. Poświęciłem na to wczoraj chyba z 2 godziny. Orange wypuścił produkt niekompletny wg mnie. Informacje o błędzie wyświetlania się diod tylko wprowadzają dodatkowe zamieszanie. Efekt jest taki, że nie działa. Plus tego jest tylko taki, że można to oddać i skończy się pewnie na jednej opłacie 5 zł w kolejnej fakturze. Wolę kupić urządzenie na wolnym rynku, za 80-100 zł, sprawdzone, bo wiem jak to działa w innym miejscu i pamiętam, że tam instalacja zajęła chwilę. Tutaj ludzie z Orange mieli dobry pomysł, ale realizacji już nie podołali. A szkoda, bo do netu z Orange zastrzeżeń nie mam, chciałem tylko polepszyć sygnał WiFi.


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

Smart WiFi Box i Funbox 2.0


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Smart WiFi Box i Funbox 2.0

@Fiodor Tak to wygląda po połączeniu za pomocą WPS. Sieci proponuję mieć połączone(2,4 i 5 razem). U mnie przybrały złą nazwę. Smart Wi-Fi box powinien na 2,4GHz nadawać na dwóch osobnych kanałach, a na 5GHz na tym samym kanale co router.

Screenshot_20180930-205937.jpg


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Smart WiFi Box i Funbox 2.0

Tak, dokładnie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Smart WiFi Box i Funbox 2.0


@BORAXnapisał(-a)

@Fiodor Tak to wygląda po połączeniu za pomocą WPS. Sieci proponuję mieć połączone(2,4 i 5 razem). U mnie przybrały złą nazwę. Smart Wi-Fi box powinien na 2,4GHz nadawać na dwóch osobnych kanałach, a na 5GHz na tym samym kanale co router.

Screenshot_20180930-205937.jpg


Ogarnąłem temat, ale dopiero jak... przywróciłem Funboxa do ustawień fabrycznych. Dopiero wtedy zaczął współpracować z SWB. W instrukcji o tym mowy nie było, więc pewnie kolejny efekt uboczny błędnego softu. Teraz więc działa.

Niemniej jednak trochę rozczarowujący jest poziom tego wzmacniania sygnału. Przestawiam w kilka miejsc, bliżej i dalej od Funboxa, na różne sposoby, ale jakiegoś szału nie ma. Owszem, sygnał jest mocniejszy, ale nie tak, jak się spodziewałem. Może mając porównanie z innymi urządzeniami i tym jak one wzmacniały sygnał, teraz spodziewałem się za dużo. Oczywiście biorę pod uwagę wszelakiego rodzaju przeszkody, typu stropy itp., mimo wszystko jednak spodziewałem się więcej.

Reasumując: 1) błędny soft i bałagan z diodami nie sprzyja szybkiej konfiguracji; 2) nie wiadomo po co jest SSID i klucz na SWB; 3) Wszystko zaczęło działać dopiero po resecie Funboxa, co standardem nie jest - ja sobie z tym poradziłem, ktoś mniej ogarnięty może mieć problem; 4) spodziewałem się lepszych parametrów działania.

Nie jest więc to sprzęt, który mnie zachwycił, nie jest wart nawet tych promocyjnych 5 zł miesięcznie. Dziękuję za pomoc, wsparcie i zaangażowanie.