Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Smart WiFi Box + Funbox + dekodery

ROZWIĄZANE

Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Smart WiFi Box + Funbox + dekodery

@agat13 Dla klienta nie ma znaczenia. W naszych systemach trochę ma.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Smart WiFi Box + Funbox + dekodery

Były tematy na NO w podobnej sprawie. W propozycji podanej przez @Bartek-13 nadal dwa dekodery będą działały po WiFi. Ekspert wypowiadał się, że oba dekodery połączone po WiFi będą działały, zalecane jest jednak, aby jeden dekoder był połączony kabelkiem bezpośrednio do FunBox-a, drugi dekoder może wtedy działać po WiFi. Ważne, aby zasięg WiFi 5GHz był silny w zasięgu dekodera działającego po WiFi.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Smart WiFi Box + Funbox + dekodery

@ketrasaArtur  i właśnie pisząc moje posty o to mi się rozchodziło, że zalecane połączenie deków w systemie multiroom jest takie że jeden po kablu a drugi po wifi (aby obydwa nie były po wifi), niestety jak pisałem w moim pierwszym poście SWB to wzmacniacz wifi i oba dekodery będą chcąc, nie chcąc połączone po wifi z FunBoxem.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Smart WiFi Box + Funbox + dekodery


@Bartek-13napisał(-a)

Cześć mam pytanie bo zastanawiam się czy wszystko zadziała ze sobą w takiej sytuacji. Są trzy pokoje. W pierwszym będzie Funbox 6.0, w drugim Smart WiFi Box połączony bezprzewodowo z Funboxem i do tego WiFi Boxa podłączony kablem ethernet główny dekoder, a w trzecim pokoju dekoder usługi multiroom połączony już bezprzewodowo z siecią. Bo wiem, że do działania usługi multiroom jeden dekoder musi być połączony kablem z internetem.


IMHO to nie zadziała, ale oczywiście sprawdź, dopiero wtedy będziesz wiedział na pewno.

Dekoder musi być połaczony nie tyle z internetem co z modemem. Im bardziej niezawodnie, tym lepiej. WiFi niezawodne nie jest. Puszczając całą komunikację IP TV przez jedną sieć WiFi stworzysz jej piętę achillesową która łatwo może dać o sobie znać w najmniej dogodnym momencie.

 

Wynajmowanie wzmacniacza WiFi za blisko 10PLN w sytuacji gdy pociągnięcie kabelka daje zdecydowanie spokojniejszą głowę to taki sobie pomysł. Przewiercenie ściany to minuta roboty.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Smart WiFi Box + Funbox + dekodery

@j131  teoria mówi że zadziała, praktyka nic nie mówi, bo każde warunki dla wifi są inne 

Urządzenia da przygotowane do takiej transmisji, ale środowisko może płatać figle, dlatego komunikat o kablu i wifi na jednym dekoderze. Przecież dla FTTH i dla transmisji na SWB rzędu 750Mb/sek to dwa strumienie TV to pikuś.. 

A jednak... Na dwoje babka wróżyła. Tu niewiadomą są warunki pracy i środowisko. Jednak jak nie stestujesz, to się nie dowiesz.. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Smart WiFi Box + Funbox + dekodery

@agat13 , @j131  dlatego niech kolega @Bartek-13  zrobi tak jak sugeruje @sebaswiderski , mianowicie niech wypożyczy SWB na próbę, podłączy jak pisał w pierwszym poście, Jeżeli przy takim połączeniu będą problemy (a moim skromnym zdaniem będą) wtedy trzeba będzie zrobić to o czym pisałem (dekoder główny kabelkiem do FunBoxa) a dek do multiroomu po wifi. Jeżeli zaś będzie ok to dobrze (dowiemy się czegoś nowego), nie mniej testy, testy i jeszcze raz testy tylko one wyjaśnią wszystko.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 27
  • 0

Smart WiFi Box + Funbox + dekodery

@slav72 @j131 @agat13 Jeszcze z takich informacji które gdzieś mogą się przydać to sprawdziłem siłę sygnału w miejscu gdzie by stał główny dekoder i na 5GHz wynosi -48dBm


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Smart WiFi Box + Funbox + dekodery

@Bartek-13  to dobry poziom sygnału. N ie powinno być problemów z wifi w tym miejscu. Ważne, by nie chować nofemu czy dekodera w szafce, lub za TV i wyeksponować jak najbardziej na siebie


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Smart WiFi Box + Funbox + dekodery

@Bartek-13  wiesz teraz podczas dyskusji bardziej niż o siłę sygnału chodzi o kwestię tego czy podłączenie obu dekoderów z routerem po wifi będzie dobrym rozwiązaniem gdyż zewsząd tu na forum, jak i eksperci Orange zalecają jednak połączenie jednego dekodera po kablu (do routera) a drugiego po wifi, tak jak piszemy to sprawdzić można tylko i wyłącznie wykonaniem testów fizycznych.

Edit.

Mam na myśli to o czym piszą tu Telewizja Multiroom - podłączenie i konfiguracja | Orange Polska

Należy pamiętać również że SWB jest wzmacniaczem wifi i nie przejmuje funkcji FunBoxa.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 65
  • 0

Smart WiFi Box + Funbox + dekodery

Ja bym dało oba dekodery po wifi