Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

SWITCH TP-LINK LS1005G


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5683
  • 23054
  • 197

SWITCH TP-LINK LS1005G


@Januszbbanapisał(-a)

@j131  Zamiast switcha i 2 routerów zrobić tylko 1 urządzenie ( punkt dostępu ) 7 wejść lan z wbudowanym wifi i żebym mógł rozszerzyć to wifi za pomocą mesh na tym mi zależy.


Po co?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 770
  • 2618
  • 0

SWITCH TP-LINK LS1005G

@j131  1 żeby sobie ułatwić sprawę  a po 2 żeby mniej miejsca zajmowało lepiej 1 urządzenie niż switch + 2 routery.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5683
  • 23054
  • 197

SWITCH TP-LINK LS1005G

Powodzenia.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 770
  • 2618
  • 0

SWITCH TP-LINK LS1005G

@j131  Nie da się takiego czegoś zrobić żeby było tylko 1 urządzenie?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2157
  • 7960
  • 32

SWITCH TP-LINK LS1005G


@Januszbbanapisał(-a)

Mam microtika on ma wbudowany router i antenę w jednym i mam w sumie 6 urządzeń  co je łącze kablem lan i mam 1 switcha i 2 routery tplink co są podlączone te 6 urządzeń   ale tego jest za dużo Czy da się zrobić żeby tylko było 1 urządzenie co będzie miało 6 wejść lan w sumie 7 od microtika i pełniło tylko punkt dostępu ponieważ adresacje dhcp ma już microtik  i miało dostęp żeby udostępnić wifi i miało mesh najlepiej tp link?


próbując uporządkować, potrzebujesz:

  • tego mikrotika jako rzeczywisty router,
  • switch niezarządzalny co najmniej 12 portowy - żeby nie zabrakło portów
  • punkty dostępowe, ile ich tam sobie zamarzysz, połączone kabelkami do switcha, czy bezprzewodowo ze sobą jako mesh.

Chyba tak to właśnie ma wyglądać u Ciebie, choć nie można mieć pewności, bo prawdopodobnie używasz określenia "router" w odniesieniu do więcej niż jednego urządzenia, ale niekonieczne pracujących jako router, czyli urządzenie kierujące ruch pomiędzy sieciami. Jeżeli masz jednego dostawcę internetu, a u siebie tylko jeden LAN i nic więcej, nie potrzebujesz więcej niż jednego routera. Tak, możesz mieć AP zrobione z routera (bo tak producent nazwał to pudełko z antenami), ale nie pełni ono u Ciebie funkcji routera. Dlatego dobrze by było, gdybyś opisując swoją sieć nazywał urządzenia według funkcji jakie pełnią, a nie jak zostały nazwane przez marketing.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 770
  • 2618
  • 0

SWITCH TP-LINK LS1005G

@pirenej 

https://www.wisp.pl/p9287,mikrotik-atl-lte18-kit-atlgm-eg18-ea.html

1 koniec kabla lan mam wpięty do microtik  router karta sim włożona do urządzenia jest to urządzenie zewnętrzne a 2 koniec wepnę do switcha co ma dostęp do 10 portów lan i jeśli reszte urządzeń wepnę do swicha to urządzenia będą działały? Ale jeśli chce mieć wifi to muszę mieć router do tego? i wtedy wpiąć kabel lan ze switcha do routera żeby miał dostęp do sieci?

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5683
  • 23054
  • 197

SWITCH TP-LINK LS1005G


@Januszbbanapisał(-a)

...

jeśli reszte urządzeń wepnę do swicha to urządzenia będą działały?


TAK, jeśli sieć jest poprawnie skonfigurowana.

 


Ale jeśli chce mieć wifi to muszę mieć router do tego?


NIE, musisz mieć punkt bezprzewodowego dostępu do sieci (ang. access point, AP). Większość urządzeń sprzedawanych jako "ruter bezprzewodowy" może być skonfigurowana do działania jako AP. Nie jest to jednak wtedy żaden "ruter". Oczywiście, żeby AP dawał dostęp do LAN, to musi być do niej jakoś podpięty.


 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 770
  • 2618
  • 0

SWITCH TP-LINK LS1005G

@j131  Microtik ma  skonfigurowany dhcp więc internet będę rozsyłał do switcha a ze switcha do AP żeby mieć wifi dzięki za poradę. A jest jakiś AP taki z tp-link  co będzie miał one mesh ponieważ mam 2 wzmacniacze re 300 tp- link a one są one mesh na tym mi zależy żeby dalej  rozciągnąć to wifi do innych pomieszczeń?


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1853
  • 8973
  • 75

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1853
  • 8973
  • 75

SWITCH TP-LINK LS1005G

https://www.tp-link.com/us/support/faq/3529/
Najważniejsze wydaje się to, że router w trybie AP nie stworzy sieci mesh. Najlepiej byłoby przestawić Microtika w tryb bridge. Dokupić router z EasyMesh, podłączyć do niego RE300.