Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słaba prędkość serwera ftp sftp


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Słaba prędkość serwera ftp sftp


@krzyskgnapisał(-a)

Jeszcze admin tego serwera napisal mi tak:
Problem nie wsytepuje po naszej stronie. Twoj dostawca ogranicza prędkość z tego ASN.


Takie pisanie nic admina nie kosztuje, usługi którą sprzedaje natomiast kosztują, więc logiczne że tak napisze. Udowodnić tego nie może, ponadto testy nie potwierdzają tej śmiałej tezy.

 

Fakt jest taki, że Orange jako dostawca internetu prywatnym klientom nie gwarantuje przepustowości do określonych punktów sieci, gwarantuje ją jedynie do najbliższego rutera. Nie ma też gwarancji jak pakiety do poszczególnych ASN się przemieszczają. Jeśli któryś styk jest przeciążony to efekt będzie jak wyżej, czyli tak jakby z tym tłumaczeniem mogło być coś "na rzeczy".

Ale ponieważ testowałem połączenie z dwóch sieci, które mają zupełnie inne trasy do tego serwera, wydaje mi się to nieprawdopodobne. Połączenie było w obydwu wypadkach mocno przeciętnej jakości. Jeśli sobie życzysz @krzyskg, to mogę testy powtórzyć w sposób bardziej systematyczny i udostępnić Ci wyniki, ale wydaje mi się że to niczego nie zmieni.

 

Jeśli ktoś potrzebuje szybkie łącze komputerowe między arbitralnymi punktami na świecie to może je sobie zbudować albo wydzierżawić, na takich łączach oczywiście można gwarantować zakładane (i fizycznie możliwe) przepustowości. Ale to przecież zupełnie inna bajka.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 680
  • 1

Słaba prędkość serwera ftp sftp

Napiszę tak tez mam Orange 1 GB/s, plik testowy 1 1GB ściąga mi się w 11 sekund. Mam ishell.pl - serwery nie są współdzielone, dawno z nimi wspolpracuje, ale to z powodu bezpieczeństwa. Obecnie mam serwer 2 TB prędkość 1000/1000 i nigdy nie mam żadnych problemów. Często ściągam filmy w 4K - spokojnie na kliencie FileZilla pliki po 60 GB idą parę minut - predkosc od 70 do 120 mb/s. Orange nic nie ogranicza oni też. Wcześniej miałem Fastshell, ale zmieniłem z powodu ceny. Ciekawe jak się rozwija u was z problemami sytuacja. Pozdrawiam.