Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słaba prędkość internetu mobilnego


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Słaba prędkość internetu mobilnego

Witam. "Odkurzyłem" trochę starszy sprzęt, router TP-LINK TL-MR 3220 3g/4g + modem HUAWEI E 173. Kiedyś wszystko działało z normalną prędkością. Teraz maksymalne osiągi to 3 mb/s. Ta sama karta przełożona do smartfona lub innego routera daje 10 razy lepszą prędkość. Gdzie tkwi problem? Czy wina leży po stornie tego starszego sprzętu? Kiedyś nie miał problemu z obsługą LTE. Dodam, że próbowałem ręcznych ustawień routera ale bez zmian. Jak mulił tak muli dalej. Jakieś pomysły?

8 ODPOW. 8

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Słaba prędkość internetu mobilnego

@AK77Jaką masz opcję sprzętu TP-link? Kompatybilność z modemami 4G LTE dotyczy wyłącznie urządzeń TL-MR3220 w wersji sprzętowej V2. Zrobiłeś upgrade firmwaru? Przywracałeś do ustawień fabrycznych? Jakie masz osiągi na huawei ? Zgodnie z tym:DANE TECHNICZNE: UMTS/HSDPA/HSUPA: 900Mhz, 2100Mhz GSM/GPRS/EDGE - 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900MHz Prędkość pobierania: do 7.2Mbps HSDPA Prędkość wysyłania: do 5.76Mbps ", to wiele szybciej nie będzie działał. Zrób screena/fotkę i ustal jednostki transferu (Mb/sek)

Jeśli chcesz używać sprzętu w tej konfiguracji polecam wymianę modemu na LTE (za śmieszne pieniądze) i testy


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Słaba prędkość internetu mobilnego

Opcja sprzętu jest taka jak piszesz. Ustawienia fabryczne też były robione. Zrobiłem również upgrade TP-Linka. Bez zmian. Chyba nie ma sensu się męczyć. Pobieranie i wysyłanie w takich parametrach jak pisałeś. Używałem to kilka lat temu, więc może wydawało mi się że działał szybko 😀 Pozostaje kupić sprzęt na miarę obecnych czasów.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Słaba prędkość internetu mobilnego

@AK77To chyba dobry pomysł i rozwiązanie problemu. Zastanów się nad modemem stacjonarnym z możliwością podłączenia anteny zewnętrznej i agregacją pasm. Zbadaj otoczenie pod kątem odległości i wydajności nadajników BTS. Zrób speedtesty. Nie warto inwestować "w ciemno"...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Słaba prędkość internetu mobilnego

Ciągle gdzieś się przemieszczam, więc antena zewnętrzna nie wchodzi w grę. Mam drugi modem , stacjonarny i  jego osiągi są dla mnie wystarczające. Zakup czegoś podobnego rozwiąże problem a stary sprzęt pójdzie głęboko do szafy. Serdeczne dzięki za pomoc. Pozdrawiam.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Słaba prędkość internetu mobilnego

@AK77Kiedyś korzystałem z takiego czegoś https://www.euro.com.pl/routery-gsm-3g/tp-link-tp-link-router-4g-lte-m7000.bhtml?gclid=EAIaIQobChMI_... miałem starszą wersję, ale działał na małe odległości całkiem, całkiem. Niby po wifi, ale ma przewagę nad donglowymi taką, że może z niego korzystać więcej niż jeden użytkownik w danym momencie...i masz konfigurację podobną do Twojej (modem z routerem)


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Słaba prędkość internetu mobilnego

Bardziej preferowałbym coś do gniazdka. Jest tego mnóstwo, więc nie będzie problemu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Słaba prędkość internetu mobilnego

Lepiej kupić smartfon niż router. Routery LTE dobrych kategorii LTE są obecnie droższe niż smartfony wspierające agregację.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Słaba prędkość internetu mobilnego

@AK77 przedstawiony przez Ciebie sprzęt jest już dość wiekowy. Modem HUAWEI E 173 działa tylko na jednym paśmie i w dodatku maksymalna technologia to HSPA+ do 7,2 Mbit/s, więc to jest główną przyczyna wolnego internetu (nie obsługuje LTE). Jako sprzęt do jako takiego internetu może być, ale rewelacji już z niego nie będzie. Jak masz coś lepszego, to daj sobie spokój z modelem i TP-Linkiem.